Папа Римський закликав союзників України "не грати в ігри" з постачанням зброї
У суботу, 23 вересня, Папа Римський Франциск припустив, що деякі держави"грають в ігри" з Україною, спочатку надаючи зброю, а потім розглядаючи можливість відмови від своїх зобов’язань
Про це пише Reuters.
Папа Римський Франциск заявив, що "розчарований тим, що дипломатичні ініціативи Ватикану не принесли плодів".
"Мені здається, що інтереси у цій війні пов'язані не лише з українсько-російською проблемою, а й із продажем зброї, торгівлею нею. Ми не повинні грати в ігри з мученицькою смертю цього народу. Ми повинні допомогти їм вирішити речі ... Я зараз бачу, що деякі країни рухаються назад, не хочуть давати (Україні, - ред.) зброю. Починається процес, в якому мученик безумовно, буде український народ, і це неприємно", - сказав він.
Читайте також: Ігор Гулик. Зупиніть Папу, бо він перекроїть Святе письмо
Відповідаючи на прохання про роз’яснення, речник Ватикану Маттео Бруні сказав, що Папа не займає позицію щодо того, чи повинні країни продовжувати надсилати зброю в Україну чи припинити її надсилання.
"Це було міркування про наслідки збройової промисловості. Папа казав, що ті, хто торгує зброєю, ніколи не платять за наслідки свого вибору, а залишають їх платити людям, як-от українцям, які мають загинути мученицькою смертю", - зазначив речник.
Як зазначає AP, ймовірно, висловлення Франциска пов'язане з нещодавньою заявою прем'єр-міністра Польщі про те, що Варшава більше не надсилатиме Києву нове озброєння, зроблене для потреб польської армії.
Позиція Ватикану щодо війни в Україні
Наприкінці квітня Папа Римський Франциск заявив, що Ватикан бере участь у миротворчій місії, щоби спробувати покласти край конфлікту між Росією та Україною.
Згодом і Київ, і Москва заперечили інформацію про цю ініціативу, однак 10 травня держсекретар Ватикану кардинал П'єтро Паролін сказав, що "це не були відмови".
"Вони сказали, що нічого про це не знають, але потім були контакти, де з'ясувалося з обох сторін, що це було непорозуміння", - заявив він.
На початку червня кардинал Маттео Дзуппі побував у Києві й зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів представникові Ватикану про вбивства, зґвалтування і викрадення українських дітей військовими РФ.
Натомість 28 червня Дзуппі прибув до Москви й зустрівся з дитячою омбудсменкою Львовою-Бєловою, яку підозрюють у масовому викраденні українських дітей. 4 липня кардинал Дзуппі повідомив, що працює над механізмом повернення депортованих українських дітей.
3 серпня під час зустрічі з українською молоддю Папа Франциск запевнив у своїй молитві за Україну та попросив вибачення за "неспроможність зробити щось більше".
Читайте також: Віталій Кулик. Папа Франциск симпатизує Путіну. "Скрєпи" схожі
Днями Папа Римський Франциск назвав росіян "нащадками великої культури й людяності" та "великої Росії". У МЗС України дорікнули, що Папа просуває наративи про "великодержавність РФ".
А згодом він прокоментував свою скандальну заяву про "велику матінку Росію" та заявив, що його неправильно зрозуміли, адже він мав на увазі культуру.
Водночас 21 вересня Папа Франциск засудив використання "конвенційної зброї" проти цивільних цілей. Це сталося наступного дня після того, як росіяни атакували Львів "шахедами" і знищили склад гуманітарної допомоги.
- Актуальне
- Важливе