OPINION

Перемовини Путіна та Сі Цзіньпіна ніколи не відбуваються просто так. Колонка Віталія Портникова

Віталій Портников
18 жовтня, 2023 середа
19:00

Президент Росії Володимир Путін та очільник Китаю Сі Цзіньпін ніколи не проводять перемовини просто так: зараз вони "звіряють годинники" перед ймовірною зустріччю лідера КНР з президентом США Джо Байденом

Зміст

Президент Російської Федерації Володимир Путін вже прибув до Пекіну і мав першу протокольну зустріч із головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпінем. Головна мета Володимира Путіна - офіційна участь у міжнародному форумі, однак є очевидним, що насправді російський керманич прибув до Пекіну для того, щоб "звірити годинники" із головою Китайської Народної Республіки - своїм стратегічним союзником, тим більше перед очікуваною зустріччю між головою КНР і президентом США.

Зараз є очевидним той факт, що Пекін і Москва намагаються бути диригентами глобальної світової кризи і спіймати США у пастку цієї світової кризи так, щоб у президента Джо Байдена, а він якраз сьогодні, 18 жовтня, прибув до Ізраїлю, була тільки одна функція: працювати пожежником і гасити всі ці пожежі, які створюють керівники авторитарних держав. Адже саме генерація цих пожеж є тим доказом сили та впливу, які можуть бути застосовані Володимиром Путіним для того, щоб переконати західних лідерів у необхідності діалогу з Москвою. І коли такого діалогу не відбувається, то, звичайно, важливим посередником між Росією і США стає саме Сі Цзіньпін.

Можливо це і є важливою політичною ідеєю китайського очільника: продемонструвати Джозефу Байдену, що він може виступати від імені цілої групи держав, з якими США перестали підтримувати якийсь серйозний діалог і які перебувають під нищівними санкціями цивілізованого світу. Окрім РФ, Китай також підтримує особливі стосунки і з Іраном. І Іран також потребує такої посередницької місії. Тим більше тепер, коли до війни в Україні, яку Володимир Путін здається навмисне затягує принаймні до президентських виборів у Сполучених Штатах, додалася війна на Близькому Сході.

До речі, щодо посередництва серед західних лідерів: в Пекіні у Володимира Путіна відбулася перша за півтора року зустріч з керівником держави, яка є членом ЄС. Ще у квітні 2022 року Москву відвідував федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер. Це була одна з останніх посередницьких місій, коли Захід ще сподівався, що існує можливість припинення цієї війни, яку Володимир Путін розпочав проти України у лютому 2022 року. З того часу сподівання на те, що у цій війні можна вийти на якесь реальне політичне рішення принаймні найближчими роками, на Заході зникла, а значить зникли і бажання західних лідерів зустрічатися із президентом РФ, принаймні до закінчення його агресивної війни проти України.

Однак один європейський лідер, який готовий до контактів з Володимиром Путіним, все ж таки знайшовся - це Віктор Орбан прем'єр-міністр Угорщини. Людина, яка відома своїми заявами фактично на підтримку політики російського президента. Орбан, до речі, був із візитом в Москві майже за кілька днів до того, як Путін ухвалив остаточне рішення напасти на Україну і вже цей візит угорського прем'єр-міністра створив цілу низку підозр щодо його реальної поінформованості в агресивних планах російського президента. Тепер Орбан офіційно зустрічається із Путіним в Пекіні. Раніше у нього був неофіційний візит до Москви на похорон колишнього президента Радянського Союзу Михайла Горбачова, однак тоді про офіційні контакти угорського прем'єр-міністра просто нічого не повідомлялось.

Звичайно ж, ніякої достеменної інформації, про що могли розмовляти Володимир Путін і Віктор Орбан немає: сам угорський прем'єр-міністр говорить, що для нього головне, щоб закінчилися війна в Україні. Але факт того, що Володимир Путін навіть через 20 місяців цієї агресивної війни, від якої він не збирається відмовлятися, і про що він недвозначно сказав у своєму інтерв'ю китайським медіа, напередодні візиту до Пекіну, те, що такі контакти відбуваються - це очевидний знак підтримки для Володимира Путіна.

Для російського президента важливо продемонструвати, що він не ізольований не тільки на Глобальному Півдні, лідери якого не припинили своїх контактів із Путіним і не збираються цього робити стільки, скільки їм буде потрібно для продовження важливих економічних та й політичних зв'язків із РФ. Взаємини із країнами Глобального Півдня, торгівля з ними, яка дозволяє мілітаризовувати російську економіку і сподіватися на продовження соціальної стабільності в Росії, а все це місяці, роки війни проти України, це не все, що потрібно російському президенту. Йому ще й потрібно, щоб його співвітчизники бачили те, що він не ізольований у цивілізованому світі: що і у Європі є країни, які готові до діалогу з ним, як з одним із провідних світових лідерів. І Орбан своєю зустріччю із російським президентом фактично бере участь у цій пропаганді, яка важлива Путіну для створення ілюзії стабільності в Росії та її зовнішньополітичної ролі.

Головні події цього візиту звичайно будуть завтра: завтра Володимир Путін буде проводити перемовини із головою Китайської Народної Республіки генеральним секретарем Центрального Комітету комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпінем. Як це завжди буває під час перемовин Путіна і Сі Цзіньпіна, про що реально говорили російський і китайський лідери, ми не дізнаємося з офіційних комюніке і з якихось коментарів, які будуть надані медіа після цих перемовин. Та й як правило, і в Москві, і у Пекіні дуже неохоче коментують такі свої контакти. Однак, про що дійсно домовилися Путін і Сі Цзіньпін буде очевидно по тому, як будуть розвиватися події у світі; по тому, як будуть розвиватися події на фронті російсько-української війни; по тому, які ще фронти додадуться до українського і близькосхідного фронтів після цих перемовин. Потрібно вже усвідомлювати, що Путін і Сі Цзіньпін ніколи не зустрічаються просто так: в них є розуміння необхідності узгодження глобальних планів з дестабілізації демократичного світу. У цьому президент Російської Федерації та голова Китайської Народної Республіки не просто спільники - вони однодумці.

Джерело

Про автора. Віталій Портников, журналіст, лауреат Шевченківської премії

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.49
    Купівля 41.49
    Продаж 41.97
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
16:47
Тополі, Харківщина
РФ утворила новий плацдарм на правому березі річки Оскіл, неподалік держкордону, - DeepState
16:42
Рамштайн
Наступний "Рамштайн" відбудеться 12 лютого під головуванням Великої Британії, - Радіо Свобода
16:33
Ексклюзив
"Ворог накопує багатоповерхові нори, звідки його непросто викурити": "Хартія" про оборону на північ від Харкова
16:27
Іван Вигівський
За підривами біля приміщень ТЦК стоять російські спецслужби, - голова Нацполіції Вигівський
16:27
на фото мобільна аптека
На прифронтовій Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт
16:24
Ігор Пластун
Ексфутболіст збірної України знайшов команду у нижчій лізі Бельгії
16:22
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 50 боєзіткнень: на Покровському напрямку окупанти здійснили 12 атак
16:18
Оновлено
Сибіга обговорив з очільником МЗС Британії Леммі підготовку військових і розширення далекобійних спроможностей України
16:07
винищувач F-35
Норвезькі F-35 перехопили групу російських бомбардувальників на Крайній Півночі
16:03
Оновлено
Україна повернула з російського полону 150 захисників
16:02
Андрій Сибіга
Україна пропонує зберігати американський газ у своїх сховищах
16:02
OPINION
"ТЦК тут не місце". Чим небезпечна ненависть тилу до власної армії?
15:52
Володимир Зеленський
Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану й мобілізації
15:45
Ексклюзив
На місці вибуху біля ТЦК у Павлограді (2 лютого 2025 року)
"Вбивство військовослужбовця ТЦК - це результат багатьох ігрищ": голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко
15:43
Вбивство підлітка на станції фунікулера в Києві: Шевченківський райсуд почав засідання у справі
15:28
Новини компаній
"Аврора" та ГО "Землячки" зібрали 10 млн грн на зимову форму для захисниць у межах кампанії "Даруй тепло, даруючи свято"
15:19
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: кількість загиблих збільшилася до 6
15:15
В Ірландії показали українські документалки про Голодомор та сучасну війну
15:07
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:03
Андрій Сибіга
Взаємовигідна співпраця України та США не обмежується лише природними ресурсами, - Сибіга
14:44
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Перевірка Білоруссю боєготовності армії: в ДПСУ оцінили рівень загрози
14:40
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 лютого: скільки коштують долар та євро
14:38
OPINION
Про хибність тези "Все ж було добре, якби не цей клятий Путін"
14:22
Гренландія призначила дострокові вибори на тлі претензій Трампа на острів
14:17
грузія
"Парламент" Грузії позбавив мандатів 49 депутатів із трьох опозиційних коаліцій
14:06
OPINION
Трамп і рідкісноземельні метали України
13:46
Максим Ємець і Оксана Рубаняк
Воював з 19 років: на Покровському напрямку загинув військовий і поет Максим Ємець
13:37
Кіт Келлог
"Чекаю нагоди розповісти про мету Трампа завершити війну в Україні": Келлог візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції
13:26
військовий квиток, мобілізація
На Рівненщині водія вперше позбавили прав за порушення правил військового обліку
13:15
ожеледиця
Ожеледиця, мокрий сніг і вітер: прогноз погоди від Наталки Діденко на 6 лютого
13:02
Ексклюзив
Кристали та мінерали в шахті Стебника
В Україні немає рідкісноземельних елементів, Трамп говорив про інші копалини, - екскерівник Обʼєднаної гірничо-хімічної компанії Перелигін
12:51
Дмитро Пєсков
Пєсков: РФ готова до перемовин із Зеленським, хоча не визнає його легітимності
12:45
На фото: Степан Гіга
Степан Гіга випустив студійну версію пісні "Смереки осені не знають", що стала хітом у TikTok
12:36
Оновлено
Херсонська область
Окупанти зранку атакували Херсон та область: є загиблий, серед постраждалих - поліціянти
12:33
Російські полонені
Морпіхи та десантники: на Курщині відразу 21 окупант здався в полон українським військовим
12:30
міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан
Туреччина до кінця червня очікує на початок мирних ініціатив щодо України, - глава МЗС Фідан
12:26
"Дюна:Частина друга"
Дені Вільнев розповів, чому вирішив зробити третю частину "Дюни" раніше запланованого
12:02
Оновлено
нафтопереробне підприємство у Краснодарському
Сили оборони уразили нафтозавод у Краснодарському краї РФ: там виникла пожежа
12:00
OPINION
Вибори Україні потрібні, але під час війни — неможливі
11:44
електроенергія
Енергетики відновили живлення для понад 5 тис. споживачів, знеструмлених через бойові дії: ситуація в енергосистемі 5 лютого
Більше новин