Переможні новини 404 дня війни: контрнаступ ЗСУ на окремих напрямках розпочався, польські винищувачі вже в Україні
Норвегія та Данія передадуть Україні 8 тис. артилерійських снарядів, до України прибуло кілька багатоцільових винищувачів МіГ-29, у недалекому майбутьному Україна стане провідною країною по впровадженню інновацій у військовій сфері
Під зрадниками горить земля
3 квітня у тимчасово окупованому Мелітополі вибухнуло авто колаборанта Максима Зубарєва. Вибух стався на проспекті Богдана Хмельницького, постраждалому зрадникові надали медичну допомогу. Про вибух автомобіля проінформував міський голова міста Іван Федоров.
"У Мелітополі знову зафіксована несправність автомобіля. Любитель всього комуністичного пішов на співпрацю з ворогом одним з найперших і очолював так звану Якимівську адміністрацію. У Зубарєва завжди були проблеми з вибором правильного шляху, тож очікувано, що і цього разу він опинився "не в тому місці не в той час", – мер Мелітополя.
Відповідальність за акцію взяли на себе партизани, пообіцявши дістати й інших зрадників. У мережі з'явилося відео на якому представники мелітопольського підпілля заявили, що підірвали авто "глави" Якимівки Максима Зубарєва. Партизани обіцяють дістатися і до "губернатора Запорізької області" Євгена Балицького, "очільника військово-цивільної адміністрації" Мелітопольського округу Андрія Сигуту та псевдомера Володимира Рогова.
Україна розпочала контрнаступ
Контрнаступ Збройних Сил України вже триває на окремих напрямках. На цьому в ефірі телеканалу "Еспресо" наголосив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. Втім наразі йдеться лише про контрнаступальні дії на окремих напрямках. Повноцінний контрнаступ ЗСУ розпочнеться наприкінці весни.
"Зараз відбуваються складні заходи, пов'язані з отриманням техніки, підготовки особового складу, забезпечення боєприпасами, триває розробка операції. Якщо наші партнери будуть здійснювати виконання своїх зобов'язань вчасно, то контрнаступ може початися в кінці другого – на початку третього кварталу. Хоча на окремих напрямках вже тривають контрнаступальні дії ЗСУ, далекобійні системи проріджують оборону противника", - зазначив Згурець.
Як повідомляють у Генштабі, авіація сил оборони за добу завдала 5 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також наші захисники збили ворожий розвідувальний БпЛА. Підрозділи ракетних військ і артилерії, уразили район зосередження живої сили противника.
Польські винищувачі вже в Україні
Варшава заявила про прибуття до України кількох польських винищувачів МіГ-29. Інформацію оприлюднив представник президента Польщі Марчін Пшидач.
За його словами, кілька радянських багатоцільових винищувачів вже прибули з Польщі до України. Скільки саме МіГів прибуло, представник Дуди не уточнив.
"За моєю інформацією, цей процес уже завершено, тобто передача цієї першої частини. Звичайно, будуть розмови про можливу подальшу підтримку", - зазначив Пшидач.
8 тисяч скандинавських снарядів для ЗСУ
Натомість точно відомо, яку допомогу передадуть українським військовим Данія та Норвегія. Йдеться про 8 тис. снарядів. Осло відправить 155-мм артилерійські снаряди, а Копенгаген – відповідні підривники.
"Україна має значну потребу в артилерійських боєприпасах. Норвегія зробить свій внесок там, де ми можемо. Для безпеки як Європи, так і Норвегії важливо, щоб Україні вдалося відбити напад Росії", – заявив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.
У міністерстві також додали, що ця допомога доповнить рішення Данії про передачу Україні 19 самохідних гаубиць Caesar.
Військові інновації – пріоритет України
Україна стане провідною країною щодо впровадження інновацій у кібербезпеці, захисті об'єктів критичної інфраструктури та військової сфери. Про це заявив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров.
"Найсильнішими ми будемо в military-tech, тобто це все, що пов’язано з інноваціями у військовій тематиці. Також розвиватиметься кібербезпека, будь-яка фізична безпека, пов’язана з інноваціями, та захист об’єктів критичної інфраструктури. В Україні уже зараз народжується компетенція, яка є унікальною у світі", – зазначив віцепрем'єр.
Зараз, за словами Федорова, важливо перейти від ІТ-галузі, яка виробляє продукти для світу до ІТ-галузі, яка виробляє продукти, які капіталізуються і вартують мільярди доларів. Зробити це можливо, адже на сьогодні в Україні є багато людей, які навчаються в цьому напрямку.
Тим часом ще цього місяця Михайло Федоров вирушить до Японії. В країні, знаменитій своїми технологіями, віцепрем'єр розкаже про те, як Україна впоралася з російськими кібератаками. Саміт, на якому зберуться міністри з цифровізації, відбудеться в Японії 29-30 квітня. Основною темою обговорення стане усунення вразливостей у комунікаційній інфраструктурі.
- Актуальне
- Важливе