Протикорабельні комплекси Harpoon готові демілітаризувати острів Зміїний. Колонка Сергія Згурця
Після знищення російського військового буксиру "Василий Бех" протикорабельними ракетами "Гарпун" ЗСУ готові до головного завдання в Чорному морі - демілітаризація острова Зміїного
Російський буксир "Василий Бех" був знищений після ураження ракетою "Гарпун"
Військово-морські сили ЗСУ змогли підготувати чудовий подарунок прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону, який сьогодні завітав до Києва. Сьогодні з’явилась інформація про те, що ВМС України змогли знищити російський військовий буксир "Василий Бех". Цей корабель був знищений протикорабельними ракетами "Гарпун". Протикорабельні ракети "Гарпун" Україні поставили США, Велика Британія та Данія. Кожна з цих поставок мала свої технічні характеристики. Однак зараз вже можна стверджувати, що це перше використання протикорабельного берегового комплексу "Гарпун" з ефективним результатом з наземних платформ. Оскільки ракети "Гарпун" раніше використовувались з морських та авіаційних платформ. Україна закупила пускові берегові системи для запуску ракет "Гарпун" в Данії. Саме з цих пускових систем були випущені ракети, які знищили російський військовий буксир "Василий Бех". Зовсім скоро Україна матиме 4 пускові системи для протикорабельних ракет "Гарпун". Щодо технічних характеристик цих ракет, то вони мають різну дальність дії. Максимальні показники ефективної дії сягають 150 км. В порівнянні з українським БРК "Нептун" це значно менше, але ракети "Гарпун" зможуть забезпечити досить ефективну охорону узбережжя Чорного моря на Півдні України. Враховуючи той факт, що російські окупанти намагаються посилювати мілітаризацію острова Зміїний, знищення російського буксира "Василий Бех" є дуже важливою подією. Росіяни змогли доставити на острів Зміїний 3 РСЗВ "Град", 4 комплекси "Панцирь С1" та два ЗРК "Тор". Однак ракетні комплекси "Гарпун" зможуть знищувати будь-які спроби росіян доставити на острів боєприпаси. Зокрема, як це сталось і з російським буксиром "Василий Бех", який саме і виконував функції постачання боєприпасів на острів Зміїний. Також протикорабельні комплекси "Гарпун" зможуть виконати головне завдання - демілітаризувати острів Зміїний.
Дальність дії протикорабельних ракет "Гарпун" та Р-360 "Нептун"
Раціональний підхід Заходу до озброєння України
В питанні надання військової допомоги Україні є декілька складових - суб'єктивна та об’єктивна. Коли ми говоримо про суб’єктивну складову, то дійсно хочеться, щоб військової допомоги Україні було набагато більше. Часто у нас є сформовані та добре навчені бригади, які не мають озброєння. Тобто, персонал є, а на зброю ще очікують. Тоді, коли на тлі зустрічі контактної групи у форматі “Рамштайн” нам говорять, що отримаємо 18 гаубиць, то виникає питання, що Україна дійсно отримує замало важкого озброєння. Якщо говорити з об’єктивної точки зору, то надання Україні військової допомоги потребує більш раціонального підходу. Нещодавно радник президента України Михайло Подоляк заявив, що Україні потрібно 1000 гаубиць, 300 РСЗВ, 500 танків, 2000 БМП та 1000 безпілотників. Ця інформація і стало точкою відліку, з якою люди почали порівнювати кількість наданої зброї. Однак голова Об'єднаного комітету начальників штабів СШАМарк Міллі повідомив, що Україні було поставлено ту кількість зброї, про яку Київ просив. За його словами, Київ просив поставити 10 дивізіонів артилерії, США та союзники поставили 12 дивізіонів. Це стосується й інших зразків військової техніки. Така розбіжність в цифрах полягає в тому, що наші побажання та забаганки були більше направлені для внутрішнього інформаційного простору, ніж покладені в документи з потребами для союзників. Якщо підсумувати, то Києву потрібно бути більш конкретним у своїх бажаннях. Тому, якщо динаміка потреб змінюється, то про це потрібно знати не лише громадянам України, а й союзникам.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе