Рада ООН з прав людини засудила депортацію Росією дітей із тимчасово окупованих територій України
Рада ООН з прав людини на сесії у вівторок ухвалила резолюцію, де засудила порушення Росією прав людини в Україні, зокрема депортацію дітей із тимчасово окупованих територій
Про це йдеться у твіттері Ради ООН з прав людини.
За резолюцію проголосували 28 із 47 членів Ради ООН з прав людини, ще 17 – серед яких Індія та Казахстан – утримались, двоє – Китай і Еритрея – проголосували проти.
Як повідомляє "Європейська правда", резолюція, співавторами якої стали 13 членів Ради ООН з прав людини включно з Україною та ще понад півтора десятка держав-членів ООН, що не входять до Ради, "засуджує найрішучішим чином порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, спричинені агресією проти України з боку Російської Федерації".
Окремо в документі міститься заклик до Росії "припинити незаконне примусове переміщення та депортацію цивільних осіб та інших осіб, які перебувають під захистом, в межах України або в Російську Федерацію відповідно, зокрема дітей".
Також від Москви вимагають надати гуманітарним організаціям "безперешкодний, негайний, тривалий і безпечний доступ" до вже депортованих українців, а також достовірну й вичерпну інформацію про їхню кількість і місцеперебування.
У МЗС України схвально відреагували на рішення Ради ООН з прав людини.
"МЗС України вітає схвалення Радою ООН з прав людини резолюції "Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії", відповідно до якої на один рік подовжено мандат Незалежної міжнародної комісії ООН з метою продовження розслідування нею всіх порушень міжнародного права у сфері прав людини, міжнародного гуманітарного права та пов’язаних з ними злочинів у контексті російської збройної агресії проти України", - йдеться у повідомленні.
Україна висловлює вдячність державам-членам Ради ООН з прав людини, які підтримали цей документ.
"Продовження Комісією незалежного розслідування і документування фактів кричущих порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права та міжнародних злочинів сприятиме притягненню до відповідальності російських воєнних злочинців і забезпеченню справедливості для жертв російської агресії", - додають у МЗС України.
Довідково: Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні створена відповідно до резолюції Ради ООН з прав людини 49/1 "Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії". Упродовж року своєї роботи Комісія встановлювала жахливі і беззаперечні факти вчинення російською армією на території України воєнних злочинів і злочинів проти людяності та підготувала дві доповіді.
За результатами роботи Комісія дійшла висновку, що зібрані її слідчими докази свідчать про те, що окупаційною російською владою було скоєно численну кількість порушень міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права у всіх регіонах України, що перебували або перебувають під тимчасовою окупацією Російської Федерації.
Багато з цих порушень, зокрема навмисні вбивства, напади на цивільних осіб, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування, насильницьке переміщення та депортація дітей, прирівнюються до воєнних злочинів.
- Нагадаємо, що в Міжнародному кримінальному суді видали ордер на арешт Путіна, вважаючи його винним саме в незаконній депортації тисяч дітей з України.
- Раніше депортацію дітей засудили парламенти Словаччини й Польщі, а також прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.
- 18 березня очільник СБУ Василь Малюк заявив, що правоохоронці розслідують 16 тис. випадків депортація українських дітей. Експерти на початку березня відзначали, що Росія депортувала близько 730 тис. українських дітей.
- Актуальне
- Важливе