Аналітика

Росіяни починають турбуватися за Керченський міст, біля нього розміщують баржі з системами для захисту. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
8 липня, 2022 п'ятниця
23:45

Росія почала розміщувати системи захисту біля Керченського мосту, а екскомандувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив про доречність його знищення

Зміст

Прямий діалог Залужного і Міллі - важливий чинник українського спротиву

Сьогодні ми вітаємо генерала Валерія Залужного з днем народження і бачимо конкретні результати діяльності тієї команди, яка зібралася навколо генерала. Для мене першим показовим дзвоником, що ми готуємось до реальної оборони, були навчання "Заметіль-2022" - за кілька тижнів до початку російської агресії, коли всі наші оперативні командування проводили активні дії на полі бою і було видно, що йдеться про підготовку до того, аби боротися з ворогом. Саме за рахунок цієї підготовчої фази, ми потім змогли передислокувати і авіацію. Ми знали про те, яким чином чинити певні дії, аби мінімізувати втрати  - це нам зберегло і ППО. Ми бачимо, що команда, яка очолює ЗСУ, показує результати, якими дивується весь світ. Власне на опір російській армії всі закордонні аналітики відводили три доби, але п’ятий місяць ми боремось з армією, яка донедавна вважала себе другою армією світу. Ми пережили перший етап війни, коли ворог насувався на нашу країну з різних напрямків. Зараз ми виходимо на другий етап – він не є простішим – фактично ворог вдався до ексрадянської стратегії і тактики використання артилерії. Зараз ми теж сподіваємось, що і потенціал Збройних сил, і керівництва буде достатньо стійким.

Коли ми говоримо про керівний склад ЗСУ, то є такі речі, які називаються "нематеріальні бойові активи" – власне те, на чому тримаються ЗСУ і їхня стійкість. Є зазвичай 4 чинники:

  • Я довіряю товаришу, який сидить поруч в окопі;
  • Я довіряю зброї, яку маю;
  • Я довіряю командиру, який мною керує;
  • Я розумію місію, яку я виконую.

Оці 4 компоненти є основою того, на чому тримається будь-яка правильна і потужна армія. Всі ці компоненти у нас є, і в ЗСУ. Важливе значення має те, що той же генерал Залужний підтримує робочі стійкі контакти з керівництвом американської армії. Він має добрі взаємини з генералом Марком Міллі, який є його надійним партнером в розумінні тих завдань, які виконують ЗСУ. Цей прямий діалог є основою того, що ми вчасно отримуємо сучасне озброєння і керівництво ЗС США розуміє завдання, які вирішує українська армія. Ці розуміння і хімія між Залужним і Міллі є ще одним важливим чинником того, що потенціал нашого спротиву є достатньо помітним. А та зброя, яку ми отримуємо від наших партнерів вже ефективно використовується на полі бою і таких прикладів ще більше.

Підриви складів боєприпасів гальмують російську армію

Сьогодні були вкотре підірвані важливі тилові об’єкти, на яких зберігались боєприпаси, паливо противника. Це було в Донецьку, де був підірваний склад боєприпасів і пального на території заводу "Топаз". Також саме сьогодні були підірвані склади в Новій Каховці – там також боєприпаси і пальне. Говорили про 44 російських знищених окупанта. Це достатньо важливі і значні показники з точки зору того, що ми достатньо ефективно використовуємо нові зразки озброєння – перейшли на тактику щодо знищення баз і арсеналів в глибокому тилу. За даними Страткому ЗСУ, з 24 лютого по сьогодні йдеться про, як мінімум, 16 таких об’єктів, які були знищені і з використанням артилерії та далекобійних засобів враження, до яких ми відносимо HIMARS. Ворог починає займатися розосередженням цих складів і процес гальмується тим, що перетягувати боєприпаси доводиться майже вручну. Також це збільшує логістичне плече забезпечення російської армії, а від так воно гальмує наступальні дії, використання артилерії.

Росіяни почали турбуватися за Керченський міст

Сьогодні була цікава публікація видання Times, де екскомандувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав починає говорити про те, що Росія має турбуватися про Керченський міст, тому що він вважає, що знищення мосту за рахунок американських ракет Harpoon є абсолютно доречною і необхідною місією, яку треба виконувати в найближчий проміжок часу. Цікаво, що генерал Брідлав говорить про те, що як інженер-будівельник він розуміє - будь-який міст має вразливі місця. Він говорить, що можуть бути використані ракети з дальністю у 300 км. Раніше, коли ми говорили про ракети Harpoon, які ми отримали від США, йдеться про лише 120 км, але, ймовірно, там відбувається певна динаміка в змінах і можна говорити про те, що згодом ми отримаємо і більш далекобійні ракети. Цікаво, що і росіяни почали турбуватися про свій міст, біля нього почали розміщувати баржі з системами, які начебто мають захистити цей міст від американських ракет.

Україна потребує більше ракетних систем, але вони уже впливають на фронт

Сьогодні також була цікава інформація про те, що американські сенатори починають наполягати на тому, що треба збільшити кількість HIMARS, які отримає Україна і на тому, щоб Україна отримала ракети з дальністю дії у 300 км. Поволі змінюється сама дискусія в американському політичному суспільстві, що Україні потрібне далекобійне озброєння і в більших кількостях. Ми говоримо, що ми маємо 9 HIMARS на території Україні, загальна кількість HIMARS та MLRS, якщо всі поставки будуть виконані, то ми вийдемо на 17 таких установок. Але все рівно, це дещо менше, ніж нам би хотілося, щонайменше ми говоримо про 50-56 машин, які б вплинули на хід і характер дій на полі бою. Бойові дії з використанням HIMARS вже сьогодні даються взнаки на той характер оборони та наступальних дій і оборони, які проводять армії, з огляду на ті втрати, які несуть і командні пункти і логістичні шляхи. Це впливає на загальну картину бою.

Російська армія не збирається брати перерву на Донбасі

Ситуація на фронтах залишається непростою – жодної оперативної паузи, про яку говорив Путін, не відбувається – це чимось нагадує ситуацію під Маріуполем, коли говорилось, що буде якась пауза, але ворог й далі використовував артилерію, свої засоби, аби досягати певних цілей. Якщо ми зважимо на останню інформацію Генштабу ЗСУ, я б виділив три містечка, які згадувалися – це Богородниче, Верхньокам’янське і Весела Долина. Всі ці містечка розташовані в різних регіонах, але показують загальну тенденцію дій російської армії. Ворог намагається і далі рухатись від Ізюму на Слов’янськ, враховуючи різні напрямки, ворог намагається рухатися від Лисичанська в бік Сіверська і Слов’янська. Третє – ворог намагається накопичувати сили і рухатися від Бахмуту вгору до Слов’янська. Фактично, ми бачимо, що наступним рубежем і об’єктом, який найбільше цікавить ворога є Слов’янськ і Краматорськ – два міста, на які орієнтовані всі сили РФ. Просувань ворога в цих напрямках не відбувається. З більш тривожних сигналів виділив би Веселу Долину – це на південь від Бахмута і це говорить про те, що ця південна ділянка, після того, як ворогу вдалось захопити Климове – що ця зона від Бахмуту починає поволі розширюватися і створює ризики для просування з перерізанням усіх трас, які ведуть на Бахмут. Це ділянка, де були сконцентровані значні сили після того, як ворогу вдалось захопити Попасну і далі весь напрямок на Бахмут є достатньо небезпечним.

Сподіваюсь, що Генштаб, розраховуючи сили і засоби, зможе вирівняти лінію фронту, підтягнути резерви і та ділянка фронту Сіверськ-Соледар–Бахмут буде укріплена і лінія оборони Слов’янськ-Краматорськ матиме значні можливості для забезпечення оборонних дій.

Путін, який ще не "починав бої", не може швидко відновити втрати

І на тлі цієї ситуації, загадав би про дивну заяву, яку оголосив головний агресор – Володимир Путін про те, "що ми власне ще й не починали" вести активні бойові дії. Якщо ми зараз зважимо на статистику втрат, які понесла РФ, то ми говоримо про понад 37 тисяч вбитих російських вояків, значну кількість знищеної артилерії, авіації, бронетехніки і це ті показники, які російська армія не несла в жодному конфлікті, в який вона втягувалась. Це навіть більші втрати, ніж втрати СРСР в Афганістані, ніж Росія втратила в Сирії. Ми говоримо про ті втрати, які ворог не може швидко відновити. Ці заяви про перепочинок стосуються того, що ворог шукає всі можливі варіанти, аби підтягнути і стару техніку, і знайти стимули, щоб залучати людей з люмпенізованих регіонів, щоб поповнити втрати. Це той процес, який жодним чином не позначився на спроможності російської армії якісно змінити свої можливості після тих втрат, які вона отримала від ЗСУ.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.26
    Купівля 42.26
    Продаж 42.98
  • EUR
    Купівля 43.47
    Продаж 44.39
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
11 січня
23:42
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Росіяни просунулись на декількох напрямках у Донецькій області, - DeepState
23:04
Хуан Родрігес
"Шахтар" запропонував 6 млн євро за 19-річного футболіста збірної Уругваю
22:50
Ексклюзив
Ілон Маск
Інтереси Маска та Путіна співпадають, США можуть стикнутися з фашизмом, - Портников
22:46
Аліса Вейдель ("Альтернатива для Німеччини")
"Альтернатива для Німеччини" затвердила кандидаткою у канцлери Алісу Вайдель, що обіцяє знести вітрові електростанції та видворити нелегалів
22:34
Роберт Фіцо
"Ходить по Європі і жебракує": Фіцо розкритикував Зеленського та Україну
21:56
У Голосіївському районі Києва маршрутка зіткнулася з мінівеном: двоє загиблих, серед поранених діти
21:55
Курахове
"Стирають Дачне": у DeepState розповіли про дії росіян після окупації Курахового
21:40
Ексклюзив
Путін у Георгіївській залі Кремля (8 грудня 2023 року)
Путін націлився на Сумщину, Харківщину, Дніпропетровщину. І це не остаточна його мета, - Портников
21:38
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Армія РФ запустила дрони по території України: ситуація ввечері 11 січня
21:21
Туркі Аль аш-Шейх
"Сказав, що буде битись": Туркі Аль аш-Шейх розповів, що йому пообіцяв Усик
21:10
Петер Пеллегріні, Словаччина
Президент Словаччини Пеллегріні відмовився їхати до України через зупинку транзиту газу
20:52
Саломе Зурабішвілі
Зурабішвілі відвідає інавгурацію Трампа
20:29
Скабєєва
"Вкрали корейців": пропагандистка Скабєєва влаштувала істерику через солдатів КНДР, яких взяли в полон
20:10
Кіт Келлог
Представник Трампа Келлог зустрівся у Парижі з іранською опозицією
20:01
OPINION
Генеалогія страху
19:48
Китай будує спеціальні баржі для висадки десанту на Тайвань, - ЗМІ
19:26
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
Заклик до бойкоту - це роки ув'язнення: радник Тихановської про "вибори" у Білорусі
19:15
У заповіднику на Одещині зустріли "мазутну" птаху
19:06
Александар Вучич
Вучич заявив, що Азербайджан призупинив поставки газу до Сербії
18:51
У Києві землю ботанічного саду Гришка передали під житлову забудову: як реагує цивільна та військова міська влада
18:40
Залізничний вокзал у Страсбурзі
На залізничному вокзалі у Страсбурзі потяг зійшов з рейок та врізався в інший: є постраждалі
18:40
Ексклюзив
Путін
Є три фундаментальні моменти щодо можливих комунікацій Путіна з Вашингтоном, - російський опозиційний експерт Морозов
18:31
Володимир Кара-Мурза
Звільнення усіх російських політв'язнів слід включити до імовірної угоди між Україною та РФ: пропозиція опозиціонера Кара-Мурзи
18:02
OPINION
Василь Пехньо
Навіщо Трампу Гренландія?
17:49
У Києві поліція затримала 23-річного чоловіка, який намагався підпалити прапорці загиблим військовим
17:42
У Татарстані під час повітряної тривоги на одному з найбільших НПЗ "ТАНЕКО" відбувається евакуація співробітників
17:38
Ексклюзив
Кароль Навроцький
Польський журналіст Сієрант оцінив шанси на перемогу кандидата у президенти Польщі Навроцького, який зробив резонансу заяву щодо України
17:30
Ексклюзив
Військову підтримку України з боку США буде продовжено, - дипломат Брайза
17:14
"Судовий контроль з Тетяною Шустровою": як за рік просунулась судова реформа в Україні
17:12
Данія
Данія повідомила Трампу про готовність обговорення будь-яких його запитів щодо Гренландії, окрім приєднання до США, - Axios
17:03
У Гришиному біля Покровська росіяни вбили цивільного та поранили п'ятьох в області
17:00
Огляд
Василь Ломаченко та Анатолій Ломаченко (праворуч)
Ломаченко може побитись з росіянином, а "Реал" готовий позбутись Луніна: головні новини українського спорту за тиждень
16:47
Молдова
Молдова працевлаштувала 1598 українських біженців
16:40
Огляд
ракета "Трембіта"
Москва під прицілом: що таке ракета "Трембіта" і чи зможе Україна створити найдешевший далекобійний снаряд у світі
16:37
Ексклюзив
нафта танкер
Удар по тіньовому танкерному флоту РФ: економіст Пендзин про новий санкційний пакет
16:28
війна з РФ, ЗСУ
На фронті від початку доби відбулося 121 боєзіткнення, з них 56 – на Покровському напрямку
16:12
Литва прапор
Обіцяні Литвою БПЛА для України, які мали прибути наприкінці 2024 року, досі лежать на складах: влада звинувачує бюрократію
16:08
зниклі безвісти
Влітку 2024 року Росія вивезла понад 3 тис. дітей з ТОТ Херсонщини на "перевиховання"
16:03
OPINION
блог Сергій Таран
"Офіс простих рішень" Трампа припинив свою роботу, так і не відкрившись
16:01
Німеччина солдат армія
Німеччина створює дивізію тероборони: з якою метою
Більше новин