Аналітика

Росіяни починають турбуватися за Керченський міст, біля нього розміщують баржі з системами для захисту. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
8 липня, 2022 п'ятниця
23:45

Росія почала розміщувати системи захисту біля Керченського мосту, а екскомандувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив про доречність його знищення

Прямий діалог Залужного і Міллі - важливий чинник українського спротиву

Сьогодні ми вітаємо генерала Валерія Залужного з днем народження і бачимо конкретні результати діяльності тієї команди, яка зібралася навколо генерала. Для мене першим показовим дзвоником, що ми готуємось до реальної оборони, були навчання "Заметіль-2022" - за кілька тижнів до початку російської агресії, коли всі наші оперативні командування проводили активні дії на полі бою і було видно, що йдеться про підготовку до того, аби боротися з ворогом. Саме за рахунок цієї підготовчої фази, ми потім змогли передислокувати і авіацію. Ми знали про те, яким чином чинити певні дії, аби мінімізувати втрати  - це нам зберегло і ППО. Ми бачимо, що команда, яка очолює ЗСУ, показує результати, якими дивується весь світ. Власне на опір російській армії всі закордонні аналітики відводили три доби, але п’ятий місяць ми боремось з армією, яка донедавна вважала себе другою армією світу. Ми пережили перший етап війни, коли ворог насувався на нашу країну з різних напрямків. Зараз ми виходимо на другий етап – він не є простішим – фактично ворог вдався до ексрадянської стратегії і тактики використання артилерії. Зараз ми теж сподіваємось, що і потенціал Збройних сил, і керівництва буде достатньо стійким.

Коли ми говоримо про керівний склад ЗСУ, то є такі речі, які називаються "нематеріальні бойові активи" – власне те, на чому тримаються ЗСУ і їхня стійкість. Є зазвичай 4 чинники:

 • Я довіряю товаришу, який сидить поруч в окопі;
 • Я довіряю зброї, яку маю;
 • Я довіряю командиру, який мною керує;
 • Я розумію місію, яку я виконую.

Оці 4 компоненти є основою того, на чому тримається будь-яка правильна і потужна армія. Всі ці компоненти у нас є, і в ЗСУ. Важливе значення має те, що той же генерал Залужний підтримує робочі стійкі контакти з керівництвом американської армії. Він має добрі взаємини з генералом Марком Міллі, який є його надійним партнером в розумінні тих завдань, які виконують ЗСУ. Цей прямий діалог є основою того, що ми вчасно отримуємо сучасне озброєння і керівництво ЗС США розуміє завдання, які вирішує українська армія. Ці розуміння і хімія між Залужним і Міллі є ще одним важливим чинником того, що потенціал нашого спротиву є достатньо помітним. А та зброя, яку ми отримуємо від наших партнерів вже ефективно використовується на полі бою і таких прикладів ще більше.

Підриви складів боєприпасів гальмують російську армію

Сьогодні були вкотре підірвані важливі тилові об’єкти, на яких зберігались боєприпаси, паливо противника. Це було в Донецьку, де був підірваний склад боєприпасів і пального на території заводу "Топаз". Також саме сьогодні були підірвані склади в Новій Каховці – там також боєприпаси і пальне. Говорили про 44 російських знищених окупанта. Це достатньо важливі і значні показники з точки зору того, що ми достатньо ефективно використовуємо нові зразки озброєння – перейшли на тактику щодо знищення баз і арсеналів в глибокому тилу. За даними Страткому ЗСУ, з 24 лютого по сьогодні йдеться про, як мінімум, 16 таких об’єктів, які були знищені і з використанням артилерії та далекобійних засобів враження, до яких ми відносимо HIMARS. Ворог починає займатися розосередженням цих складів і процес гальмується тим, що перетягувати боєприпаси доводиться майже вручну. Також це збільшує логістичне плече забезпечення російської армії, а від так воно гальмує наступальні дії, використання артилерії.

Росіяни почали турбуватися за Керченський міст

Сьогодні була цікава публікація видання Times, де екскомандувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав починає говорити про те, що Росія має турбуватися про Керченський міст, тому що він вважає, що знищення мосту за рахунок американських ракет Harpoon є абсолютно доречною і необхідною місією, яку треба виконувати в найближчий проміжок часу. Цікаво, що генерал Брідлав говорить про те, що як інженер-будівельник він розуміє - будь-який міст має вразливі місця. Він говорить, що можуть бути використані ракети з дальністю у 300 км. Раніше, коли ми говорили про ракети Harpoon, які ми отримали від США, йдеться про лише 120 км, але, ймовірно, там відбувається певна динаміка в змінах і можна говорити про те, що згодом ми отримаємо і більш далекобійні ракети. Цікаво, що і росіяни почали турбуватися про свій міст, біля нього почали розміщувати баржі з системами, які начебто мають захистити цей міст від американських ракет.

Україна потребує більше ракетних систем, але вони уже впливають на фронт

Сьогодні також була цікава інформація про те, що американські сенатори починають наполягати на тому, що треба збільшити кількість HIMARS, які отримає Україна і на тому, щоб Україна отримала ракети з дальністю дії у 300 км. Поволі змінюється сама дискусія в американському політичному суспільстві, що Україні потрібне далекобійне озброєння і в більших кількостях. Ми говоримо, що ми маємо 9 HIMARS на території Україні, загальна кількість HIMARS та MLRS, якщо всі поставки будуть виконані, то ми вийдемо на 17 таких установок. Але все рівно, це дещо менше, ніж нам би хотілося, щонайменше ми говоримо про 50-56 машин, які б вплинули на хід і характер дій на полі бою. Бойові дії з використанням HIMARS вже сьогодні даються взнаки на той характер оборони та наступальних дій і оборони, які проводять армії, з огляду на ті втрати, які несуть і командні пункти і логістичні шляхи. Це впливає на загальну картину бою.

Російська армія не збирається брати перерву на Донбасі

Ситуація на фронтах залишається непростою – жодної оперативної паузи, про яку говорив Путін, не відбувається – це чимось нагадує ситуацію під Маріуполем, коли говорилось, що буде якась пауза, але ворог й далі використовував артилерію, свої засоби, аби досягати певних цілей. Якщо ми зважимо на останню інформацію Генштабу ЗСУ, я б виділив три містечка, які згадувалися – це Богородниче, Верхньокам’янське і Весела Долина. Всі ці містечка розташовані в різних регіонах, але показують загальну тенденцію дій російської армії. Ворог намагається і далі рухатись від Ізюму на Слов’янськ, враховуючи різні напрямки, ворог намагається рухатися від Лисичанська в бік Сіверська і Слов’янська. Третє – ворог намагається накопичувати сили і рухатися від Бахмуту вгору до Слов’янська. Фактично, ми бачимо, що наступним рубежем і об’єктом, який найбільше цікавить ворога є Слов’янськ і Краматорськ – два міста, на які орієнтовані всі сили РФ. Просувань ворога в цих напрямках не відбувається. З більш тривожних сигналів виділив би Веселу Долину – це на південь від Бахмута і це говорить про те, що ця південна ділянка, після того, як ворогу вдалось захопити Климове – що ця зона від Бахмуту починає поволі розширюватися і створює ризики для просування з перерізанням усіх трас, які ведуть на Бахмут. Це ділянка, де були сконцентровані значні сили після того, як ворогу вдалось захопити Попасну і далі весь напрямок на Бахмут є достатньо небезпечним.

Сподіваюсь, що Генштаб, розраховуючи сили і засоби, зможе вирівняти лінію фронту, підтягнути резерви і та ділянка фронту Сіверськ-Соледар–Бахмут буде укріплена і лінія оборони Слов’янськ-Краматорськ матиме значні можливості для забезпечення оборонних дій.

Путін, який ще не "починав бої", не може швидко відновити втрати

І на тлі цієї ситуації, загадав би про дивну заяву, яку оголосив головний агресор – Володимир Путін про те, "що ми власне ще й не починали" вести активні бойові дії. Якщо ми зараз зважимо на статистику втрат, які понесла РФ, то ми говоримо про понад 37 тисяч вбитих російських вояків, значну кількість знищеної артилерії, авіації, бронетехніки і це ті показники, які російська армія не несла в жодному конфлікті, в який вона втягувалась. Це навіть більші втрати, ніж втрати СРСР в Афганістані, ніж Росія втратила в Сирії. Ми говоримо про ті втрати, які ворог не може швидко відновити. Ці заяви про перепочинок стосуються того, що ворог шукає всі можливі варіанти, аби підтягнути і стару техніку, і знайти стимули, щоб залучати людей з люмпенізованих регіонів, щоб поповнити втрати. Це той процес, який жодним чином не позначився на спроможності російської армії якісно змінити свої можливості після тих втрат, які вона отримала від ЗСУ.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Читайте також:
Київ
+24°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 38.88
  Купівля 38.88
  Продаж 39.78
 • EUR
  Купівля 39.64
  Продаж 40.81
 • Актуальне
 • Важливе
2022, п'ятниця
12 серпня
23:44
ураження Антонівський міст
ЗСУ розбили останній міст, яким Росія перекидала техніку на Херсонщину, — Сергій Хлань
23:42
Не можна перетворювати Європу на супермаркет, - Зеленський підтримує припинення видачі шенгенських віз громадянам Росії
23:20
ПСЖ, Ліга чемпіонів
Мессі вперше з 2005 року не номінували на "Золотий м'яч"
22:55
Віктор Орбан
Віктора Орбана викликають до румунської Національної ради боротьби з дискримінацією через заяви про "змішані раси"
22:54
українська артилерія
ЗСУ знищили базу росіян у Запорізькій області та 3 склади на окупованих територіях
22:39
нафта нафтопровід
До Чехії через трубопровід "Дружба" знову почала надходити російська нафта
22:35
Пентагон
У Пентагоні заявили, що не надавали Україні зброю для ударів по Криму
22:35
Росія продовжує продукувати фейки
Центр протидії дезінформації оприлюднив добірку фейків від Росії за 12 серпня
22:24
Окупанти в Горлівці
В окупованій Горлівці горить завод "Стирол", - ЗМІ
22:24
Ексклюзив
путін
Російська нафта стала токсичною навіть для партнерів РФ, - юристка Загребельська
22:17
Десятки прильотів: прикордоння Сумщини весь день обстрілювали окупанти
22:11
паспорт РФ
Мітка убивці. Подоляк пояснив, чому провалилися спроби примусової паспортизації РФ на окупованих територіях
22:01
банк JP Morgan
Найбільший банк США - JP Morgan - закриває росіянам доларові рахунки
21:57
У Бучанському районі виявили тіло чоловіка, якого розстріляли окупанти
21:49
Окупанти вкотре обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об'єкта
Військова місія під егідою ООН, — волонтер Артур Палатний пропонує три кроки, щоб зупинити ядерний терор Росії
21:45
В Україну прибуло судно під завантаження зерном для Африки
21:41
Аналітика
Сергій Згурець
Новітні російські винищувачі Су-35 продемонстрували вкрай низьку живучість в українському небі. Колонка Сергія Згурця
21:41
студент
Студентам можуть дозволити виїзд за кордон, - депутатка Гришина
21:19
101-а американська дивізія
До Європи для посилення НАТО прибуде десантна дивізія США
21:17
В Іспанії запустили найбільшу в світі сонячну електростанцію
21:11
Військовослужбовці Держприкордонслужби завдяки дрону знищили ворожий танк
21:08
Атака хакерів
В Одесі знайшли особу, яка у соцмережах займалася антиукраїнською агітацією
21:07
Стрілянина у Чорногорії
У Чорногорії чоловік влаштував стрілянину на вулиці. 11 загиблих
21:03
Дональд Трамп
ФБР вилучило 11 комплектів секретних документів під час обшуків у Трампа, - The Wall Street Journal
21:02
У Нью-Йорку чоловік з ножем напав на письменника Салмана Рушді
20:55
збита ракета
Над Миколаївщиною ППО збила ворожу ракету, - Кім
20:45
Церемонія для випускників шкіл у Дніпрі
У Дніпровському метро з міркувань безпеки влаштували церемонію для випускників шкіл
20:39
Усик - Джошуа
Хорватський боксер дав пораду Усику перед боєм з Джошуа
20:35
Оновлено
На фото наслідкиобстрілу Краматорська
Росіяни вдарили по Краматорську, є жертви
20:34
ЗАЕС окупанти
У Amnesty International засудили дії росіян на ЗАЕС
20:31
Папа Римський Франциск
Зеленський поговорив з Папою Франциском і розповів про злочини росіян в Україні
20:24
Жозеп Боррель
Боррель підтримав демілітарізацію ЗАЕС та закликав росіян повернути станцію Україні
20:23
Грузія
В Грузії опозиція закликала обмежити продаж нерухомості для росіян
20:18
На Харківщині поліцейські п’ять годин виловлювали молоду африканську левицю
20:15
Анка Фельдгузен
Амбасадорка Німеччини в Україні порівняла Путіна з Гітлером
20:03
Окупанти наказали провести приховану мобілізацію в Маріуполі
РФ через численні втрати не здатна проводити належну ротацію окупантів, які воюють у передових підрозділах, - Генштаб
20:03
Окупанти запустили дві ракети
Окупанти завдали ракетних ударів по Запоріжжю: у місті пожежа, поранено жінку, зруйновано об'єкти інфраструктури
19:54
окупант
Росіяни намагаються відновити боєздатність підрозділів, які зазнали втрат під час бойових дій на Півдні України, - Генштаб
19:48
Україна зробила ще один вагомий крок по вирішення проблеми дизпалива в державі
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштує бензин, газ і дизель
19:45
Сі Цзіньпін
Китайський лідер Сі Цзіньпін планує зустрітись з Байденом у листопаді, - WSJ
Більше новин