Грузинська мрія закладала свою перемогу через жорстке подавлення протестів, - політолог Копчак
Керівник Південно-Кавказької філії Центру досліджень армії конверсії та роззброєння (Тбілісі) Володимир Копчак вважає, що партія "Грузинська мрія" планувала свою перемогу на тлі протестів
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Грузинська мрія у квітні цього року з другою спробою прийняття закону про іноагентів закладала таку свою стрьомну, даруйте на слові, перемогу на тлі протестів. Вона закладала свою перемогу через, в тому числі, жорстке подавлення цього самого протесту, щоб вийти токсичною для Європейського Союзу, для НАТО", - сказав він.
Володимир Копчак також пеерконаний, що партія планувала на тлі цього і розрив відносин із США.
"Щоб спонукати розрив той самий стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами Америки. Я категорично переконаний, що це програмувалося “Грузинською мрією”. Єдине, вони не спрогнозували те, що це вже зараз реакція нової адміністрації Дональда Трампа. Тобто вони сподівалися, що перехідна буде гратися, а вони далі з Трампом домовляться, і вони намагаються це діло нам скажімо так: скормити", - вважає політолог.
Як у Грузії розгортається нова Революція
26 жовтня 2024 року в Грузії відбулися чергові парламентські вибори. Згідно з офіційним рішенням центрвиборчкому, на них нібито перемогла орієнтована на Росію правляча партія "Грузинська мрія". Депутати "Мрії" проголосували за проведення 14 грудня так званих виборів президента. Інавгурація новообраного президента в такому разі пройде 29 грудня, тобто в новий 2025 рік Грузія вже може увійти з новим президентом.
Опозиційні партії, президентка Саломе Зурабішвілі, а також країни Заходу результати виборів на користь "Мрії" не визнали.
Проте партія Іванішвілі вже висунула на посаду №1 в грузинській державі колишнього футболіста Михаїла Кавелашвілі, який не має вищої освіти й може нецензурно висловлюватися на публіці. Політологи називають спортсмена "ручною" кандидатурою Іванішвілі.
Читайте також: Зурабішвілі: легітимного президента обере легітимний парламент, а доти я є главою держави
При цьому партія 28 листопада "Мрія" оголосила про відмову від політичного курсу на входження до складу Європейського Союзу, а державні пропагандисти виступають у медіа з тезами про необхідність повернення до вивчення російської мови та культури.
Усе це супроводжується безперервними вуличними протестами, які жорстоко придушуються поліцейським спецназом, одначе організовуються знову й знову в найбільших містах. Найактивніше грузинська опозиція діє на вулиці останні чотири дні та чотири ночі, з 28 листопада.
Читайте також: "Це наш історичний вибір": протести у Тбілісі підтримав найкращий футболіст Грузії Кварацхелія
Оглядачі кажуть про реальну загрозу сповзання Грузії до моделі проросійської диктатури білоруського зразка.
- Актуальне
- Важливе