Макрон закликав союзників України не бути боягузами. У Німеччині відреагували
Президент Франції Емманюель Макрон закликав союзників не бути "боягузами" щодо України та активізуватися. На його заклик відреагував міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.
Дискусії про введення західних військ в Україну чи те, "що у нас більше сміливості чи менше сміливості", Пісторіус вважає непотрібними, а також, що заклик Макрона не допомагають розв'язати проблеми з військовою підтримкою України.
"Це те, що насправді не допомагає розв'язати проблеми, які ми маємо, коли йдеться про допомогу Україні", - сказав Пісторіус під час візиту до Швеції.
Про заклик Макрона не бути "боягузами" 5 березня повідомляло Reuters.
Зазначалося, що Макрон зіткнувся з негативною реакцією багатьох західних союзників після того, як він відкрито обговорив ідею відправки західних військ в Україну.
"Ми, безумовно, наближаємось до моменту в нашій Європі, коли буде доречно не бути боягузом", - сказав Макрон французьким мігрантам, які проживають у Празі.
Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив у вівторок, що Франція та Чехія "добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі (в Європі), що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу".
Пізніше французьких чиновників пояснили, що Макрон хотів стимулювати дебати, і що ідеї стосовно залучення західних військ передбачають участь небойових підрозділів для розмінування, охорони кордонів або навчання українських сил.
- 26 лютого близько 20 європейських лідерів зустрілися в Парижі, щоб обговорити загрози з боку російського президента Володимира Путіна. До них звернувся президент України Володимир Зеленський.
- Після завершення конференції президент Франції Емманюель Макрон оголосив, що в майбутньому не слід виключати відправлення західних сухопутних військ для боротьби з російською агресією.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтвердив, що деякі країни - члени НАТО та ЄС нібито обговорюють можливість відправлення своїх військ на територію України після підписання двосторонніх угод із Києвом.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг та лідери країн Альянсу заявили, що загальне рішення про відправлення військ в Україну не ухвалене, а у Росії назвали такий крок оголошенням війни.
- 29 лютого прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну.
- 4 березня Макрон заявив, що найближчим часом не надсилатиме свої війська в Україну, проте відкриває дебати щодо цього.
- Актуальне
- Важливе