США, Польща, Німеччина та Канада порадили своїм громадянам утриматися від поїздок на Близький Схід
США, Польща, Німеччина та Канада застерегли своїх громадян від поїздок на Близький Схід. Уряд США також порадив своїм працівникам, які перебувають в Ізраїлі, утриматися від поїздок за межі великих міст
Про це повідомило агентство Reuters.
Канада застерегла своїх громадян від будь-яких поїздок до Ізраїлю, Гази та Західного берега річки Йордан, підвищивши оцінку ризиків у цьому регіоні через зростання загрози нападів на ізраїльську територію.
Очільниця МЗС Канади Мелані Жолі звернулась до канадців, які вже перебувають в Ізраїлі, порадивши їм розглянути можливість виїхати звідти комерційними шляхами.
"Через підвищений ризик нападів на ізраїльську територію ситуація з безпекою в регіоні залишається дуже нестабільною і може загостритися без попередження", - заявила Жолі.
Зокрема, Німеччина порадила своїм громадянам покинути Іран, заявивши, що існує ризик раптової ескалації між Тегераном та Ізраїлем, а німці можуть опинитися під загрозою свавільного арешту в країні.
"З огляду на нинішню напруженість, особливо між Ізраїлем та Іраном, існує ризик раптової ескалації, – написало міністерство закордонних справ Німеччини в новому попередженні для подорожей, опублікованому в п’ятницю. – Не можна виключити, що це матиме вплив на повітряні, наземні та морські транспортні маршрути".
Міністерство закордонних справ Польщі раніше також оновило попередження для поляків щодо поїздок та перебування в Ізраїлі, на палестинських територіях та Лівані, йдеться на сайті відомства.
Як зазначили у польському зовнішньополітичному відомстві, наразі не можна виключати можливість раптової ескалації бойових дій, що призведе до значних обмежень повітряного сполучення та неможливості перетину наземних прикордонних переходів.
"Тих, хто зараз перебуває в Ізраїлі та на окупованих палестинських територіях, закликаємо подумати, чи дійсно їхнє подальше перебування там є необхідним", - наголосили у польському МЗС.
Раніше Reuters повідомляло про застереження уряду США своїм працівникам в Ізраїлі.
"З міркувань безпеки урядовим службовцям США та членам їхніх сімей заборонено виїжджати за межі Тель-Авіва (включаючи Герцлію, Нетанію та Евен-Єгуду), Єрусалиму і Беер-Шеви до подальших розпоряджень. Урядовий персонал США має право на транзитний проїзд між цими трьома районами для особистих поїздок", - йдеться в повідомленні.
США запровадили обмеження через погрози Ірану помститися за авіаудар 1 квітня по території свого посольства в Дамаску.
"Вашингтон має політику інформування всіх американських громадян за допомогою таких попереджень, коли він оновлює заходи безпеки для свого персоналу в країні", - додали в Reuters.
Що передувало
2 квітня в результаті ізраїльського авіаційного удару було майже повністю зруйновано представництво Ірану в столиці Сирії – загинули щонайменше шестеро людей.
Напередодні ЦРУ попередила, що впродовж 48 годин Іран у відповідь може почати військову операцію проти Ізраїлю. Про це свідчать також арабські джерела.
4 квітня командування Армії оборони Ізраїлю повідомило, що оголошує мобілізацію резервістів, які служили в підрозділах протиповітряної оборони у зв'язку з можливою ескалацією напруженості в регіоні.
Цього ж дня прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу відреагував на можливу атаку Ірану, зазначивши, що Ізраїль вже роками бореться з войовничим сусідом і зуміє захистити себе.
6 квітня повідомлялося, що США перебувають у стані підвищеної готовності через можливий удар Ірану по ізраїльських або американських базах в регіоні у відповідь на удар Ізраїлю по посольству Ірану в Сирії.
10 квітня верховний духовний лідер Ірану Алі Хаменеї заявив, що Ізраїль "має бути покараний" за напад на посольства країни в Сирії. В Ізраїлі відповіли.
- Актуальне
- Важливе