Як опозиції в Грузії перемогти проросійську владу: пояснює політолог Володимир Копчак
Керівник Південно-Кавказької філії Центру досліджень армії конверсії та роззброєння (Тбілісі) Володимир Копчак пояснив, як опозиції в Грузії перемогти проросійську владу
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Тут багато що відбувається з запізненням, час втрачено: можна про 10 років казати, 12 - весь час правління "Грузинської мрії". Головний посил звучить таким чином: "Прийдіть на вибори". Тобто тим людям, які протестували проти закону про іноагентів, просто треба прийти до виборчих дільниць, і зрозуміло, що вони проголосують за кого завгодно. Дякувати Богу, що руками влади, їхньою політикою, опозиційних партій тільки чотири. Це багато, але якби не ці танці з бубнами, якби влада своїми руками не сприяла об’єднанню суспільства і опозиційних сил, їх би було 10, наприклад", - сказав він.
Володимир Копчак вважає, що опозиції необхідно активно діяти на місцях.
"Чому я кажу про явку зараз, якщо прийдуть 70% реальних виборців, владі треба буде більш зухвало діяти. Багато що залежить, українці це розуміють, від дій опозиційних партій на місцях. Тобто дуже багато років, якби не сварили партію Міхеїла Саакашвілі - це єдина партія, яка мала представників в усіх, навіть найдрібніших регіонах, прошарках населення Грузії. Зараз чотири партії, мені важко побудувати стратегію, якщо, наприклад, дві партії проходять, їх поки не чіпають, а дві опозиційні партії зливають штучно. Тобто зараз за рейтингами, 10% має четверта опозиційна партія, нехай 7% або 8%. Їм малюють щось і ще когось не пускають. Цікавий момент особистої поведінки Георгія Гахарії , який зараз набирає відсотки - це друга опозиційна партія - він очолював уряд Бедзіна Іванішвілі і міністерство внутрішніх справ. Як буде діяти, якщо його пропустять в парламент, чи стане він об’єднавчою фігурою для вулиці, чи зіллють його партію?", - зазначив він.
Політолог зауважив, що точно знав би, за кого не голосувати, якби мав грузинський паспорт.
"Дуже цікаві процеси, тому зараз народ сподівається на явку. Опозиція втратила дуже багато часу, якщо б у мене був грузинський паспорт я не знаю, за кого б я голосував, знав би, за кого б не голосував", - каже політолог.
Що відомо про скандальні закони, прийняті у Грузії
На початку червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав скандальний закон "Про прозорість іноземного впливу", який фактично є повторенням російського закону про "іноагентів".
Водночас у серпні премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що керівна партія не планує прибирати статтю про інтеграцію в Європейський Союз та НАТО з конституції
Парламент Грузії 4 вересня ухвалив у другому читанні законопроєкт "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх" і поправки до ще 18 законів.
Наступного дня ЄС попередив Грузію про наслідки для шляху інтеграції до ЄС через законодавство "про сімейні цінності".
У ЄС 20 вересня заявили про готовність припинення безвізового режиму для громадян Грузії, якщо керівна партія "Грузинська мрія" продовжить "відступ від демократії".
Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі заявив про втручання країн Заходу в парламентські вибори його держави.
Вчора, 3 жовтня, спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі підписав законопроєкти, що обмежують права ЛГБТ. Їх раніше не підписала і не ветувала президентка Саломе Зурабішвілі.
- Актуальне
- Важливе