У ДПСУ сказали, чи вплинула катастрофа літака Пригожина на активність вагнерівців біля кордонів України
Імовірна загибель ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина не вплинула на активність його найманців на кордоні з Україною. Їхня кількість у Білорусі зменшується
Про це в ефірі телемарафону сказав речник ДПСУ Андрій Демченко.
"На нашому кордоні загалом ситуація, як і раніше, контрольована. Ми не фіксували якихось незрозумілих дій. Але щодо перебування найманців у Білорусі, то ще до 23 серпня, до тих подій, які відбулися в Росії, ми фіксували, що кількість найманців у Білорусі зменшується. Незначно, але поступово кількість "вагнерівців" йшла на зниження. І з 23 числа їхня кількість також продовжує зменшуватися", - повідомив він.
Водночас, на його думку, після катастрофи літака з Пригожиним "треба ставитися по-іншому до перебування найманців у Білорусі".
Демченко зазначив, що вагнерівці виїжджали в Росію, в тому числі під виглядом відпусток, але потім не поверталися в Білорусь.
Що відомо про авіакатастрофу з Пригожиним
23 серпня у Тверській області РФ розбився бізнес-джет Embraer, що належав Євгену Пригожину, відомо про 10 загиблих. Серед пасажирів був й сам фінансист ПВК Вагнера і його права рука Дмитро Уткін. Є кілька версій про авіатрощу: 1) літак збитили із зенітно-ракетного комплексу С-300; 2) збили з ППО; 3) вибух стався на самому борту.
Після таких подій на аеродром "Мачулищі" з Росії прилетів Іл-76, політ виявився першим за останні місяці. У моніторинговій групі "Беларускі Гаюн" наголошували, що "слід уважно стежити за активністю в районі табору ПВК Вагнера у с. Мета, а також в Осиповичах та інших локаціях, де були помічені найманці".
Натомість український Центр національного спротиву відзначав активність серед вагнерівців, вони намагались залишити табори у Білорусі та виїхати до Росії. Колони, ймовірно, прямували у напрямку кордону, але білоруські спецслужби намагались перешкоджати виїзду техніки.
А рух "Вагнер играй" припускав можливий другий "Марш справедливості" на Москву.
Після цього Інститут вивчення війни заявив, що президент РФ Володимир Путін, ймовірно, віддав наказ про вбивство ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина для того, щоб відновити своє домінування та помститися за приниження.
У Франції заявили про наявність "обґрунтованих сумнівів" щодо причин авіакатастрофи, в якій вважається загиблим засновник ПВК.
За однією із версій росЗМІ, у шасі літака, що перевозив Пригожина, був закладений вибуховий пристрій, який детонував у потрібний момент, відірвавши крило і стабілізатор.
Своєю чергою Володимир Зеленський наголосив, що Україна не причетна до падіння літака Пригожина та пожартував, що це "не та допомога з літаками, яку просила Україна".
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що після ймовірної смерті Пригожина, вагнерівці продовжать займатися дестабілізацією країн, які межують із Білоруссю.
Натомість у Сполучених Штатах переконані, що літак, пасажирами якого вказувалася верхівка ПВК Вагнера, ймовірно, збила ракета з території Росії.
Російський диктатор теж відреагував на загибель Пригожина. Він назвав ватажка вагнерівців "людиною складної долі", яка вміла добиватись "потрібних результатів", але й робила "серйозні помилки".
Прокоментував інцидент і голова Чечні Рамзан Кадиров.
Детальніше про катастрофу літака з Пригожиним читайте тут.
- Актуальне
- Важливе