Мав позивний Буратіно. Дубінський отримав підозру в держзраді, вчиненій у складі злочинної організації
Чинний народний депутат за матеріалами СБУ та ДБР отримав повідомлення про підозру в державній зраді. За матеріалами слідства, він мав позивний Буратіно і входив до складу злочинної організації, яку сформувало головне управління генштабу збройних сил Росії (ГРУ)
Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України та Офісу генпрокурора України.
За інформацією СБУ, слідчі служби та ДБР зібрали докази державної зради з боку народного депутата України, який здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь РФ у складі злочинної організації. Основним її завданням було розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація нашої держави на міжнародній арені. За це учасники угруповання отримували гроші від воєнної розвідки Росії. За даними слідства, фінансування мережі сягало понад 10 млн американських доларів.
Фото: ssu.gov.ua
"У межах досудового розслідування задокументовано, що фігурант поширював фейки про вище військово-політичне керівництво нашої держави. Один з прикладів дезінформаційної роботи – поширення фейків про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2019 році. Для розгону проросійських наративів він брав участь у відповідних пресконференціях", – зазначено в повідомленні СБУ.
Слідчі стверджують, що злочинну організацію 2016 року створив заступник начальника російського ГРУ Володимир Алєксєєв як агентурну мережу, що діяла в столиці України.
Операційним керівництвом ворожої групи з території РФ займався його заступник – Олексій Савін.
За даними слідства, крім народного депутата, до складу ворожої групи входив екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення Росії втік за кордон.
У листопаді 2019 року нардепи організували спільну пресконференцію, на якій поширювали фейк про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році. Таким чином вони намагалися погіршити відносин між Україною та її стратегічним партнером.
Також до цієї агентурної мережі входив колишній прокурор Костянтин Кулик. Він мав позивний Птічка й наразі переховується від правосуддя за кордоном. Під час проведення інформаційних диверсій проти нашої держави Кулик публічно займався псевдоправовим "обґрунтуванням" фейків на користь Кремля.
Діяльність організації у Києві координував експомічник Деркача, колишній співробітник гру часів СРСР Ігор Колєсніков, який за матеріалами СБУ вже засуджений і відбуває покарання за держану зраду.
На підставі зібраних доказів генеральний прокурор України повідомив учаснику злочинної організації – народному депутату – про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
-
ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
-
ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).
За цими самими статтями підозру повідомлено співробітникам російського ГРУ Алєксєєву та Савіну, а також агентам РФ: екснардепу Деркачу та експрокурору Кулику.
Вирішують питання про обрання чинному народному депутату запобіжного заходу. Зловмисникам загрожує до 15 років з конфіскацією майна.
У СБУ та Офісі генпрокурора не називають прізвища нардепа, проте зі світлин видно, що мова про Олександра Дубінського. Раніше про те, що співробітники СБУ та Держбюро розслідувань прийшли з обшуками до Дубінського та готують йому повідомлення про підозру в державній зраді, повідомляли джерела "Української правди" та Укрінформу. За даними співрозмовників ЗМІ у правоохоронних органах, справа стосується скандальної пресконференції "Нові факти про міжнародну корупцію, "Бурісму" та схему доведення України до банкрутства", яку Дубінський провів у 2019 році за участю екснардепа Андрія Деркача.
Деркач уже має підозру в держзраді. У січні президент Володимир Зеленський позбавив його українського громадянства.
Примітка: Згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Що відомо про справи Дубінського
3 серпня 2023 року співробітники СБУ і ДБР провели обшуки в народного депутата Олександра Дубінського, який нібито виїхав на відпочинок за кордон під виглядом супроводження свого батька на лікування. 8 серпня нардепу оголосили про підозру, а 10 серпня йому обрали запобіжний захід. 10 листопада стало відомо, що ДБР завершило розслідування у цій справі.
Інша справа стосується організації схеми виїзду за кордон для родича його співмешканки. 1 листопада Державне бюро розслідувань оприлюднило аудіозапис, на якому народний депутат інструктує свого співбесідника щодо того, як оформити виїзд за кордон через підконтрольну йому громадську організацію. Раніше того ж дня стало відомо, що правоохоронці проводять обшуки у спільників народного депутата Олександра Дубінського щодо організації незаконних виїздів через кордон України.
3 листопада Дубінському оголосили про підозру. За матеріалами слідства, депутату вдалося нелегально переправити до сусідньої європейської країни рідного брата своєї цивільної дружини. Для реалізації оборудки парламентар використовував підконтрольну громадську організацію, щоб через неї вносити "потрібних людей" у систему "Шлях" нібито як волонтерів. Дубінському обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
- Актуальне
- Важливе