Верховна Рада прийняла закон щодо покращення якості вищої освіти
Сьогодні, 2 травня, Верховна Рада України прийняла законопроєкт, який має підвищити якість вищої освіти в країні завдяки вдосконаленню роботи Національного агентства
Про це інформує пресслужба ВРУ.
Законопроєкт №8095 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти" пропонує зміни спрямовані на покращення якості навчання.
У Раді підтримали вдосконалення механізмів роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).
Йдеться про структуру опрацюють відповідно до європейських вимог, зокрема в частині функціонування Апеляційної палати.
Читайте також: Мультитест у 2023 році буде найжорсткішим за всі 15 років проведення тестування, - експерт з освітніх питань
Закон також запроваджує постакредитаційний моніторинг та конкретизує механізм визнання сертифікатів про акредитацію освітніх програм. Конкретизовано механізм визнання сертифікатів виданих іноземними акредитаційними агентствами, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів. Дозволяється здійснювати оплату послуг коштом видатків бюджету на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, вдосконалені механізми акредитації освітніх програм.
Крім того, відтепер голова, заступники, інші члени НАЗЯВО, а також посадові особи секретаріату будуть подавати декларації відповідно до вимог закону "Про запобігання корупції", на них не поширюється законопроєкт "Про державну службу".
Повідомляється, що ці зміни сприятимуть підвищенню якості вищої освіти, яка здобувається в українських університетах.
- 31 березня, повідомлялося, що 21 країна світу вже підтвердила проведення основної сесії національного мультипредметного тесту: перемовини з окремими закордонними установами тривають.
- Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий звернув увагу на стресові умови, в яких зараз змушені навчатися діти. Посадовець закликав обговорити питання щодо кількості предметів, яку учні вивчають сьогодні в українських школах.
- З 24 лютого 2022 року близько 772 909 школярів змінили з денної на дистанційну форму здобуття освіти. Водночас на домашнє навчання перейшли 64 409 учнів.
- 3 квітня розпочалась реєстрація абітурієнтів для участі в Національному мультипредметному тесті.
- В етері телемарафону заступник міністра освіти й науки Андрій Вітренко повідомив, що МОН вивчає думку експертного середовища, батьків і дітей, аби вже 2024 року перейти на систему 12-річного навчання.
- У Міністерстві освіти і науки надали роз'яснення щодо коментарів про перехід на 12-річну систему шкільної освіти в України.
- Актуальне
- Важливе