Аналітика

20-й "Рамштайн" та позитивні рішення від європейських країн на підтримку України. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
19 березня, 2024 вiвторок
20:33

У німецькому місті Рамштайн сьогодні, 19 березня, відбулося 20-те засідання контактної групи з питань оборони й допомоги Україні за безпосередньої участі міністрів оборони та військових керівників з 50 країн

Зміст

20-та зустріч у форматі "Рамштайн"

У німецькому місті Рамштайн сьогодні, 19 березня, відбулося 20-те засідання контактної групи з питань оборони й допомоги Україні за безпосередньої участі міністрів оборони та військових керівників з 50 країн. Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров. Зустріч проходила в жорстких для України реаліях, коли ситуація на полі бою частково є в заручниках виборчого протистояння у США.

Як ми знаємо, Україна очікує на розблокування значної військової та військово-технічної допомоги з боку США. І добре, що на тлі цього є багато позитивних рішень від європейських країн на нашу підтримку. На початку була вступна промова міністра оборони США Ллойда Остіна. Він казав, що Сполученні Штати, коаліція, вільний світ не дадуть Україні програти. Хоча, як на мене, вже час у промовах використовувати формулу - щоб Україна перемогла. Але тут вже і від нас багато чого залежить, якщо буде зброя.

На зустрічі в Рамштайні йшлося насамперед про засоби протиповітряної оборони, артилерію та боєприпаси. Остін також казав і про дрони, і про підготовку військових та процес організації взаємодії оборонної промисловості. Нагадаю, що йдуть паралельні процеси в Європі, бо цього понеділка, 18 березня, міністри закордонних справ ЄС ухвалили рішення про виділення додаткових 5 млрд євро для Європейського фонду миру (ЄФМ). Ці кошти потрібні для того, аби закуповувати зброю також і за межами ЄС.

Повертаючись до зустрічі, скажу, що Ллойд Остін, оголошуючи певні пакети, згадав про те, що США виділили перед тим $300 млн, і назвав інші країни, які анонсували військову допомогу. Серед них він зазначив Чехію, Німеччину, Францію, Данію, Швецію, які пообіцяли надати важливі й необхідні пакети військової допомоги. Якщо брати деталі, то насамперед Чехія, за словами Остіна, пообіцяла надати 600 тис. артснарядів, але ми знаємо, що загалом Чехія знайшла півтора мільйона боєприпасів різного калібру і зараз контрактує їх у різних країнах для постачання до нашої держави, використовуючи кошти з ЄФМ, про який я казав раніше.

Голова міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про пакет допомоги Україні аж на 500 млн євро. Пакет допомоги досить непростий тому, що включатиме одразу 10 тис. боєприпасів, які будуть поставлені з Німеччини,100 одиниць бронетехніки та 100 одиниць автомобільної техніки, яких типів - ми поки що не знаємо. А ще 100 тис. 155-мм снарядів буде закуплено у власних виробників. Крім цього Німеччина додатково законтрактувала 180 тис. артснарядів у межах чеської ініціативи. Тобто пакет і короткострокової, і довгострокової допомоги з боку Німеччини є вкрай потужним і великим.

Про ракети TAURUS не йдеться, бо перед тим Пісторіус сказав, що Україні потрібна достатня кількість артбоєприпасів, самої артилерії та засоби ППО, і це базовий пріоритет для того, аби Україна могла здійснювати ефективні оборонні й наступальні дії.

Ще один великий пакет оголосила Бельгія, для якої це найбільший пакет у ланцюжку допомоги Україні. Йдеться про аж 412 млн євро, з них понад 373 млн євро - знову на постачання України артбоєприпасів. Ці боєприпаси будуть з запасів міністерства оборони Бельгії, а також кошти будуть частково скеровані на закупівлю в інших країнах для постачання до України. Також Бельгія разом з Нідерландами планує надати три мінні тральники - це кораблі, які будуть передаватися Україні. Крім того, Бельгія зараз організовує підготовку нашого особового складу на своїй території. 

А ще Бельгія оголосила про передачу 280 легких бойових броньованих машин досить високого класу IVECO Lynx.  Якщо ми згадаємо про використання такої машини, то вона використовується значною кількістю армій, відповідно має бойовий досвід застосування у різних гарячих точках. Але досвіду інтенсивного використання в бойових діях, які зараз тривають в Україні, у виробників італійської компанії IVECO не було, тож це буде перший бойовий досвід цієї досить ефективної легкої машини.

Також згадаю про те, що цього разу на "Рамштайні" менше йшлося про бронетехніку, тому що головний наголос дійсно робиться насамперед на боєприпасах, від яких залежить стабільність нашої лінії оборони. Нагадаю, що, окрім того, що було оголошено про виділення 5 млрд євро з ЄФМ для України, також відомо, що минулого тижня європейські країни ухвалили ще одне рішення аби пришвидшити виготовлення боєприпасів і усунути ті вузькі місця, які існують з виготовленням боєприпасів у європейських країнах. Бо там ухвалено рішення ЄС профінансувати фонд на 500 млн євро, з якого будуть скеровані кошти на розширення виробництва по трьох напрямках: виготовлення корпусів снарядів, розширення виробництва тротилу та порохів. Тобто всього того, що зараз гальмує темпи виготовлення боєприпасів в європейських країнах.

Про танки та броньовані машини

Микола Саламаха, військовий експерт, спеціаліст із бронетанкового озброєння дав коментар щодо новини про постачання значної партії легких броньованих машин від IVECO. Він зазначив, що ця техніка є досить необхідною для захисту особового складу від стрілецького озброєння малих калібрів та уламків артилерійських снарядів. Такі машини будуть використовуватися як командні пункти, як пересувні засоби зв'язку, як базові автомобілі для різних протитанкових керованих ракетних комплексів та для підрозділів ППО. Тобто працюватимуть по тих задачах, де ми зараз використовуємо пікапи, бо це машина підвищеної прохідності з гарною підвіскою та двигуном. Така техніка збільшить живучість підрозділів, які будуть її використовувати.

Спеціаліст із бронетанкового озброєння розповів, що найзахищенішою артилерійською системою є танк. З іншого боку застосування нових видів озброєння тягне за собою застосування нових способів протидії, а це і РЕБ, і сітки проти різних FPV-дронів, і, наприклад, помпові рушниці або навіть мисливська зброя для боротьби з FPV-дронами. Цей період, коли FPV-дрони дуже серйозно володіють полем бою, найближчим часом все одно пройде, тому що будуть знайдені способи та засоби боротьби з цими дронами. І чим далі, тим важче буде FPV-дронам тероризувати все те, що зараз є на полі бою.

Щодо ремонту західної техніки експерт зауважив, що відбувається декілька етапів, які потрібно нам проходити. Перший – отримання від західних партнерів ремонтної документації. Крім того, на сьогодні наші партнери чітко зрозуміли, що ті нормативні запаси ремонтних частин та комплектів, які у них були, - для сучасної війни це абсолютно неадекватна кількість. І їм необхідно буде розгортати виробництво запасних частин, вузлів та агрегатів не тільки для ЗСУ, а й для власних потреб.

Саламаха розказав, що на сьогодні недостатня кількість підприємств, які випускають тренажери різного призначення. Є тренажери, що надають якісь знання про певний вид зброї, але на яких не можна відпрацьовувати навички. Також є тренажери, що пов'язані з віртуальною реальністю, але там нема врахування таких явищ, як віддача зброї, як балістика, як переміщення солдата на полі бою. А повнофункційні тренажери випускають підприємства, які можна перерахувати, на жаль, на пальцях однієї руки. Не вистачає таких тренажерів у навчальних центрах, які були розгорнуті за останні два роки. Повнофункційні тренажери досить дорогі, а сам процес їх виготовлення, починаючи від закупівлі складових, займає серйозний проміжок часу - від пів року і більше. Цикл виготовлення тренажера з нуля - приблизно два роки.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.04
    Купівля 41.04
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.49
    Продаж 45.18
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
06:20
окупанти
ISW: Росіяни намагаються тиснути по всьому фронту, щоб не дозволити Україні перехопити ініціативу на полі бою
05:34
15 пересувних автотранспортних майстерень
Підрозділи ДСНС отримали 15 пересувних автотранспортних майстерень
04:06
замах на Трампа
Замах на Трампа: у ФБР підтвердили, що колишнього президента США поранила куля
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
18:28
окупанти в Криму
У Росії навряд чи закінчиться військова техніка у 2025 році, – розвідка Естонії
Більше новин