Аналітика

20-й "Рамштайн" та позитивні рішення від європейських країн на підтримку України. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
19 березня, 2024 вiвторок
20:33

У німецькому місті Рамштайн сьогодні, 19 березня, відбулося 20-те засідання контактної групи з питань оборони й допомоги Україні за безпосередньої участі міністрів оборони та військових керівників з 50 країн

Зміст

20-та зустріч у форматі "Рамштайн"

У німецькому місті Рамштайн сьогодні, 19 березня, відбулося 20-те засідання контактної групи з питань оборони й допомоги Україні за безпосередньої участі міністрів оборони та військових керівників з 50 країн. Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров. Зустріч проходила в жорстких для України реаліях, коли ситуація на полі бою частково є в заручниках виборчого протистояння у США.

Як ми знаємо, Україна очікує на розблокування значної військової та військово-технічної допомоги з боку США. І добре, що на тлі цього є багато позитивних рішень від європейських країн на нашу підтримку. На початку була вступна промова міністра оборони США Ллойда Остіна. Він казав, що Сполученні Штати, коаліція, вільний світ не дадуть Україні програти. Хоча, як на мене, вже час у промовах використовувати формулу - щоб Україна перемогла. Але тут вже і від нас багато чого залежить, якщо буде зброя.

На зустрічі в Рамштайні йшлося насамперед про засоби протиповітряної оборони, артилерію та боєприпаси. Остін також казав і про дрони, і про підготовку військових та процес організації взаємодії оборонної промисловості. Нагадаю, що йдуть паралельні процеси в Європі, бо цього понеділка, 18 березня, міністри закордонних справ ЄС ухвалили рішення про виділення додаткових 5 млрд євро для Європейського фонду миру (ЄФМ). Ці кошти потрібні для того, аби закуповувати зброю також і за межами ЄС.

Повертаючись до зустрічі, скажу, що Ллойд Остін, оголошуючи певні пакети, згадав про те, що США виділили перед тим $300 млн, і назвав інші країни, які анонсували військову допомогу. Серед них він зазначив Чехію, Німеччину, Францію, Данію, Швецію, які пообіцяли надати важливі й необхідні пакети військової допомоги. Якщо брати деталі, то насамперед Чехія, за словами Остіна, пообіцяла надати 600 тис. артснарядів, але ми знаємо, що загалом Чехія знайшла півтора мільйона боєприпасів різного калібру і зараз контрактує їх у різних країнах для постачання до нашої держави, використовуючи кошти з ЄФМ, про який я казав раніше.

Голова міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про пакет допомоги Україні аж на 500 млн євро. Пакет допомоги досить непростий тому, що включатиме одразу 10 тис. боєприпасів, які будуть поставлені з Німеччини,100 одиниць бронетехніки та 100 одиниць автомобільної техніки, яких типів - ми поки що не знаємо. А ще 100 тис. 155-мм снарядів буде закуплено у власних виробників. Крім цього Німеччина додатково законтрактувала 180 тис. артснарядів у межах чеської ініціативи. Тобто пакет і короткострокової, і довгострокової допомоги з боку Німеччини є вкрай потужним і великим.

Про ракети TAURUS не йдеться, бо перед тим Пісторіус сказав, що Україні потрібна достатня кількість артбоєприпасів, самої артилерії та засоби ППО, і це базовий пріоритет для того, аби Україна могла здійснювати ефективні оборонні й наступальні дії.

Ще один великий пакет оголосила Бельгія, для якої це найбільший пакет у ланцюжку допомоги Україні. Йдеться про аж 412 млн євро, з них понад 373 млн євро - знову на постачання України артбоєприпасів. Ці боєприпаси будуть з запасів міністерства оборони Бельгії, а також кошти будуть частково скеровані на закупівлю в інших країнах для постачання до України. Також Бельгія разом з Нідерландами планує надати три мінні тральники - це кораблі, які будуть передаватися Україні. Крім того, Бельгія зараз організовує підготовку нашого особового складу на своїй території. 

А ще Бельгія оголосила про передачу 280 легких бойових броньованих машин досить високого класу IVECO Lynx.  Якщо ми згадаємо про використання такої машини, то вона використовується значною кількістю армій, відповідно має бойовий досвід застосування у різних гарячих точках. Але досвіду інтенсивного використання в бойових діях, які зараз тривають в Україні, у виробників італійської компанії IVECO не було, тож це буде перший бойовий досвід цієї досить ефективної легкої машини.

Також згадаю про те, що цього разу на "Рамштайні" менше йшлося про бронетехніку, тому що головний наголос дійсно робиться насамперед на боєприпасах, від яких залежить стабільність нашої лінії оборони. Нагадаю, що, окрім того, що було оголошено про виділення 5 млрд євро з ЄФМ для України, також відомо, що минулого тижня європейські країни ухвалили ще одне рішення аби пришвидшити виготовлення боєприпасів і усунути ті вузькі місця, які існують з виготовленням боєприпасів у європейських країнах. Бо там ухвалено рішення ЄС профінансувати фонд на 500 млн євро, з якого будуть скеровані кошти на розширення виробництва по трьох напрямках: виготовлення корпусів снарядів, розширення виробництва тротилу та порохів. Тобто всього того, що зараз гальмує темпи виготовлення боєприпасів в європейських країнах.

Про танки та броньовані машини

Микола Саламаха, військовий експерт, спеціаліст із бронетанкового озброєння дав коментар щодо новини про постачання значної партії легких броньованих машин від IVECO. Він зазначив, що ця техніка є досить необхідною для захисту особового складу від стрілецького озброєння малих калібрів та уламків артилерійських снарядів. Такі машини будуть використовуватися як командні пункти, як пересувні засоби зв'язку, як базові автомобілі для різних протитанкових керованих ракетних комплексів та для підрозділів ППО. Тобто працюватимуть по тих задачах, де ми зараз використовуємо пікапи, бо це машина підвищеної прохідності з гарною підвіскою та двигуном. Така техніка збільшить живучість підрозділів, які будуть її використовувати.

Спеціаліст із бронетанкового озброєння розповів, що найзахищенішою артилерійською системою є танк. З іншого боку застосування нових видів озброєння тягне за собою застосування нових способів протидії, а це і РЕБ, і сітки проти різних FPV-дронів, і, наприклад, помпові рушниці або навіть мисливська зброя для боротьби з FPV-дронами. Цей період, коли FPV-дрони дуже серйозно володіють полем бою, найближчим часом все одно пройде, тому що будуть знайдені способи та засоби боротьби з цими дронами. І чим далі, тим важче буде FPV-дронам тероризувати все те, що зараз є на полі бою.

Щодо ремонту західної техніки експерт зауважив, що відбувається декілька етапів, які потрібно нам проходити. Перший – отримання від західних партнерів ремонтної документації. Крім того, на сьогодні наші партнери чітко зрозуміли, що ті нормативні запаси ремонтних частин та комплектів, які у них були, - для сучасної війни це абсолютно неадекватна кількість. І їм необхідно буде розгортати виробництво запасних частин, вузлів та агрегатів не тільки для ЗСУ, а й для власних потреб.

Саламаха розказав, що на сьогодні недостатня кількість підприємств, які випускають тренажери різного призначення. Є тренажери, що надають якісь знання про певний вид зброї, але на яких не можна відпрацьовувати навички. Також є тренажери, що пов'язані з віртуальною реальністю, але там нема врахування таких явищ, як віддача зброї, як балістика, як переміщення солдата на полі бою. А повнофункційні тренажери випускають підприємства, які можна перерахувати, на жаль, на пальцях однієї руки. Не вистачає таких тренажерів у навчальних центрах, які були розгорнуті за останні два роки. Повнофункційні тренажери досить дорогі, а сам процес їх виготовлення, починаючи від закупівлі складових, займає серйозний проміжок часу - від пів року і більше. Цикл виготовлення тренажера з нуля - приблизно два роки.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.64
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.1
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:47
На виборах в Ізраїлі перемагає блок партії "Лікуд" на чолі з експрем'єром Нетаньягу
МКС видав ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Нетаньягу, міністра оборони Галланта й лідера військового крила ХАМАСу Дейфа
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:14
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 26, серед них діти
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
14:03
Президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті, Угорщина, 7 листопада 2024 р.
Зеленський про удар по Дніпру: Була нова російська ракета, всі характеристики – міжконтинентальної балістичної
13:29
хакер
Українські хакери привітали окупантів з річницею Революції гідності на 19 сайтах російських фірм на ТОТ
13:28
"Моє місце буде в ДШВ": актор Артур Логай розповів, що має бронь, але пройшов військові навчання
13:05
аеропорт "Бориспіль"
Віцепрем'єр з відновлення Кулеба назвав умови відновлення польотів у Львові й Борисполі
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:40
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
11:26
Угорщина розгорне додаткові засоби ППО поблизу українського кордону
11:15
Ексклюзив
Революція гідності
Результати розслідувань знищені і знищуються зараз, - адвокат родичів Героїв Небесної сотні Титич
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракети Storm Shadow летять у РФ вслід за ATACMS, а Зеленський чекає на смерть Путіна. Акценти світових ЗМІ 21 листопада
11:03
сніг, негода в Україні
Наталка Діденко прогнозує 22 листопада сніг і сильний вітер у більшості регіонів
10:48
На аукціоні за $121 млн продали картину Магрітта, що стало рекордом для художника
10:38
Коригували вогонь з акаунтів родичів: СБУ затримала двох агенток ГРУ
10:38
Пресреліз
GET Business Festival:
GET Business Festival: сила зростання бізнесу у часи викликів
10:33
Оновлено
Атака Дніпра
РФ здійснила масовану атаку по Дніпру: двоє постраждалих, пошкоджений центр реабілітації
10:26
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 21 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
10:24
S.T.A.L.K.E.R. 2
В Україні знизилася швидкість інтернету через реліз гри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля"
10:11
Десантно-штурмові війська ЗСУ
21 листопада - Введення у храм Пресвятої Богородиці та День Десантно-штурмових військ України
10:04
Літак. авіація, Польща
Польща підіймала свої винищувачі через російську атаку по Дніпру
Більше новин