Аналітика

20-й "Рамштайн" та позитивні рішення від європейських країн на підтримку України. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
19 березня, 2024 вiвторок
20:33

У німецькому місті Рамштайн сьогодні, 19 березня, відбулося 20-те засідання контактної групи з питань оборони й допомоги Україні за безпосередньої участі міністрів оборони та військових керівників з 50 країн

20-та зустріч у форматі "Рамштайн"

У німецькому місті Рамштайн сьогодні, 19 березня, відбулося 20-те засідання контактної групи з питань оборони й допомоги Україні за безпосередньої участі міністрів оборони та військових керівників з 50 країн. Українську делегацію очолював міністр оборони Рустем Умєров. Зустріч проходила в жорстких для України реаліях, коли ситуація на полі бою частково є в заручниках виборчого протистояння у США.

Як ми знаємо, Україна очікує на розблокування значної військової та військово-технічної допомоги з боку США. І добре, що на тлі цього є багато позитивних рішень від європейських країн на нашу підтримку. На початку була вступна промова міністра оборони США Ллойда Остіна. Він казав, що Сполученні Штати, коаліція, вільний світ не дадуть Україні програти. Хоча, як на мене, вже час у промовах використовувати формулу - щоб Україна перемогла. Але тут вже і від нас багато чого залежить, якщо буде зброя.

На зустрічі в Рамштайні йшлося насамперед про засоби протиповітряної оборони, артилерію та боєприпаси. Остін також казав і про дрони, і про підготовку військових та процес організації взаємодії оборонної промисловості. Нагадаю, що йдуть паралельні процеси в Європі, бо цього понеділка, 18 березня, міністри закордонних справ ЄС ухвалили рішення про виділення додаткових 5 млрд євро для Європейського фонду миру (ЄФМ). Ці кошти потрібні для того, аби закуповувати зброю також і за межами ЄС.

Повертаючись до зустрічі, скажу, що Ллойд Остін, оголошуючи певні пакети, згадав про те, що США виділили перед тим $300 млн, і назвав інші країни, які анонсували військову допомогу. Серед них він зазначив Чехію, Німеччину, Францію, Данію, Швецію, які пообіцяли надати важливі й необхідні пакети військової допомоги. Якщо брати деталі, то насамперед Чехія, за словами Остіна, пообіцяла надати 600 тис. артснарядів, але ми знаємо, що загалом Чехія знайшла півтора мільйона боєприпасів різного калібру і зараз контрактує їх у різних країнах для постачання до нашої держави, використовуючи кошти з ЄФМ, про який я казав раніше.

Голова міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про пакет допомоги Україні аж на 500 млн євро. Пакет допомоги досить непростий тому, що включатиме одразу 10 тис. боєприпасів, які будуть поставлені з Німеччини,100 одиниць бронетехніки та 100 одиниць автомобільної техніки, яких типів - ми поки що не знаємо. А ще 100 тис. 155-мм снарядів буде закуплено у власних виробників. Крім цього Німеччина додатково законтрактувала 180 тис. артснарядів у межах чеської ініціативи. Тобто пакет і короткострокової, і довгострокової допомоги з боку Німеччини є вкрай потужним і великим.

Про ракети TAURUS не йдеться, бо перед тим Пісторіус сказав, що Україні потрібна достатня кількість артбоєприпасів, самої артилерії та засоби ППО, і це базовий пріоритет для того, аби Україна могла здійснювати ефективні оборонні й наступальні дії.

Ще один великий пакет оголосила Бельгія, для якої це найбільший пакет у ланцюжку допомоги Україні. Йдеться про аж 412 млн євро, з них понад 373 млн євро - знову на постачання України артбоєприпасів. Ці боєприпаси будуть з запасів міністерства оборони Бельгії, а також кошти будуть частково скеровані на закупівлю в інших країнах для постачання до України. Також Бельгія разом з Нідерландами планує надати три мінні тральники - це кораблі, які будуть передаватися Україні. Крім того, Бельгія зараз організовує підготовку нашого особового складу на своїй території. 

А ще Бельгія оголосила про передачу 280 легких бойових броньованих машин досить високого класу IVECO Lynx.  Якщо ми згадаємо про використання такої машини, то вона використовується значною кількістю армій, відповідно має бойовий досвід застосування у різних гарячих точках. Але досвіду інтенсивного використання в бойових діях, які зараз тривають в Україні, у виробників італійської компанії IVECO не було, тож це буде перший бойовий досвід цієї досить ефективної легкої машини.

Також згадаю про те, що цього разу на "Рамштайні" менше йшлося про бронетехніку, тому що головний наголос дійсно робиться насамперед на боєприпасах, від яких залежить стабільність нашої лінії оборони. Нагадаю, що, окрім того, що було оголошено про виділення 5 млрд євро з ЄФМ для України, також відомо, що минулого тижня європейські країни ухвалили ще одне рішення аби пришвидшити виготовлення боєприпасів і усунути ті вузькі місця, які існують з виготовленням боєприпасів у європейських країнах. Бо там ухвалено рішення ЄС профінансувати фонд на 500 млн євро, з якого будуть скеровані кошти на розширення виробництва по трьох напрямках: виготовлення корпусів снарядів, розширення виробництва тротилу та порохів. Тобто всього того, що зараз гальмує темпи виготовлення боєприпасів в європейських країнах.

Про танки та броньовані машини

Микола Саламаха, військовий експерт, спеціаліст із бронетанкового озброєння дав коментар щодо новини про постачання значної партії легких броньованих машин від IVECO. Він зазначив, що ця техніка є досить необхідною для захисту особового складу від стрілецького озброєння малих калібрів та уламків артилерійських снарядів. Такі машини будуть використовуватися як командні пункти, як пересувні засоби зв'язку, як базові автомобілі для різних протитанкових керованих ракетних комплексів та для підрозділів ППО. Тобто працюватимуть по тих задачах, де ми зараз використовуємо пікапи, бо це машина підвищеної прохідності з гарною підвіскою та двигуном. Така техніка збільшить живучість підрозділів, які будуть її використовувати.

Спеціаліст із бронетанкового озброєння розповів, що найзахищенішою артилерійською системою є танк. З іншого боку застосування нових видів озброєння тягне за собою застосування нових способів протидії, а це і РЕБ, і сітки проти різних FPV-дронів, і, наприклад, помпові рушниці або навіть мисливська зброя для боротьби з FPV-дронами. Цей період, коли FPV-дрони дуже серйозно володіють полем бою, найближчим часом все одно пройде, тому що будуть знайдені способи та засоби боротьби з цими дронами. І чим далі, тим важче буде FPV-дронам тероризувати все те, що зараз є на полі бою.

Щодо ремонту західної техніки експерт зауважив, що відбувається декілька етапів, які потрібно нам проходити. Перший – отримання від західних партнерів ремонтної документації. Крім того, на сьогодні наші партнери чітко зрозуміли, що ті нормативні запаси ремонтних частин та комплектів, які у них були, - для сучасної війни це абсолютно неадекватна кількість. І їм необхідно буде розгортати виробництво запасних частин, вузлів та агрегатів не тільки для ЗСУ, а й для власних потреб.

Саламаха розказав, що на сьогодні недостатня кількість підприємств, які випускають тренажери різного призначення. Є тренажери, що надають якісь знання про певний вид зброї, але на яких не можна відпрацьовувати навички. Також є тренажери, що пов'язані з віртуальною реальністю, але там нема врахування таких явищ, як віддача зброї, як балістика, як переміщення солдата на полі бою. А повнофункційні тренажери випускають підприємства, які можна перерахувати, на жаль, на пальцях однієї руки. Не вистачає таких тренажерів у навчальних центрах, які були розгорнуті за останні два роки. Повнофункційні тренажери досить дорогі, а сам процес їх виготовлення, починаючи від закупівлі складових, займає серйозний проміжок часу - від пів року і більше. Цикл виготовлення тренажера з нуля - приблизно два роки.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.93
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 квітня
13:11
Катаріна Матернова
"Україна на правильному шляху": посол ЄС Матернова сподівається на старт переговорів із Києвом у червні
13:08
Кількість хворих на COVID-19 росте
За тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли понад 100 тис. українців
13:05
Ексклюзив
Мирослав Чех
Історик Чех: політична гра довкола мобілізації викликає подив та відчуття безвідповідальності
13:02
ДТП за участі голови РДА у Броварах: посадовець отримав підозру
12:59
новини Львова
На Вербну неділю Епіфаній проведе богослужіння у Києво-Печерській лаврі
12:51
торнадо Омаха
У США проносяться руйнівні торнадо: сотні будинків зруйновано
12:42
Обстріл психлікарні у Харкові ракетами С-300: пошкоджено комунікації, пацієнтів не розподілятимуть до інших установ
12:35
Ексклюзив
Map. Крим_2404
Експерт Коваленко: для знищення усіх С-400 та С-300 в Криму потрібно 30 ракет ATACMS, наступною ціллю стане міст
12:31
Ілюстративне фото
Росіяни атакували інфраструктурний об'єкт на Дніпропетровщині
12:26
Путін і Навальний
Розвідка США вважає, що Путін не наказував вбити Навального, - WSJ
12:08
OPINION
Олег Манчура
"Україна не має ядерної зброї, але якщо на нас нападуть — ми її застосуємо"
12:03
окупанти Маріуполь
Росіяни скасували святкування "9 травня" на ТОТ через страх перед протестами, - Нацспротив
11:53
У Києві чоловік напав із ножем на оператора АЗС
Відмовився налити бензин у бутель з під води: у Києві чоловік напав із ножем на оператора АЗС
11:23
Обстріл Вовчанська 27 квітня
Окупанти зранку атакували Вовчанськ: під завалами будинку загинув чоловік
11:18
Ексклюзив
звільнення з роботи
"Друзям все, а ворогам - закон": ексміністр соцполітики Рева про звільнення через родичів на ТОТ чи у РФ
11:18
електроенергія
У Кривому Розі й на Харківщині діють графіки відключень світла: ситуація в енергосистемі станом на 27 квітня
11:17
Прем'єр-міністр Грузії — Іраклій Кобахідзе
США попередили про зміну своєї політики щодо Грузії, якщо там схвалять закон про "іноагентів"
11:09
Завдали збитків місцевому бюджету на 8,5 млн грн: посадовці міськради Дніпра отримали підозри
11:08
Оновлено
Атака на НПЗ біля міста Слов'янськ-на-Кубані у РФ
Дрони СБУ атакували військовий аеродром і два НПЗ у Краснодарському краї РФ, - ЗМІ
10:47
Оновлено
Державний секретар США Ентоні Блінкеном з Сі Цзіньпін
США готові вживати додаткових заходів проти Китаю через допомогу РФ, - Блінкен
10:43
лотерея
Керівників двох найбільших операторів державних лотерей в Україні підозрюють в організації нелегальних азартних ігор
10:37
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Дніпропетровщину уночі 27 квітня
Росія атакувала Україну ракетами: у трьох областях пошкоджені 4 ТЕС, є постраждалі
10:35
Китай - Тайвань. Повітряні провокації
Тайвань повідомив про активність військових літаків Китаю після візиту Блінкена
10:24
нафтовий танкер
Хусити вдарили ракетами по нафтовому танкеру, що прямував з Росії в Індію
10:14
Протягом доби росіяни 2 121 раз обстріляли Донеччину: поранили трьох мирних жителів
10:07
Речник Південного командування Сил оборони Дмитро Плетенчук
Росіяни бояться виводити у Чорне море власні кораблі через українську ППО, - Плетенчук
10:04
OPINION
Ольга Лень
Між ганьбою й обов'язком інколи варто обрати обов'язок
09:55
Ексклюзив
швидка
Майор запасу НГУ Гетьман прокоментував евакуацію з двох лікарень Києва
09:38
свічка
На фронті загинув український журналіст Андрій Топчій
09:16
РЛС "Подльот"
Коштує понад $5 млн: бійці ГУР уразили новітню російську РЛС "Подльот"
09:09
Володимир Зеленський
"Зеленський категорично відкидає будь-які мирні ініціативи": РФ поширює новий фейк
09:00
Коли наступає піхота, як збивають льотчиків-асів і хто здолає орду – 5 книг про перемогу силою зброї та силою духу
08:38
сили ППО
Масована атака РФ: українська ППО знищила 21 із 34 ракет
08:27
Часів Яр
РФ не полишає спроб атакувати Часів Яр, можуть обійти місто, - ISW
08:09
Оновлено
Ракетоносій "калібрів"
Росія утримує у Чорному морі два ракетоносії: загальний залп до 8 "калібрів"
08:07
OPINION
Віктор Шлінчак
Влада мусить "зшивати" країну, а не каналізувати негатив
08:01
втрати окупантів
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 6 танків, 38 артсистем і понад 1100 військових, - Генштаб
07:28
Аналітика
Військова допомога США
Яких загроз очікувати від Росії, поки нова допомога від США не почне діяти на повну. Пояснюємо
07:25
Літак. авіація, Польща
Польща двічі за ніч підіймала в небо літаки через ракетну атаку РФ по Україні
06:50
розвідувальні безпілотники MQ-9A Reaper
У Ємені розбився американський безпілотник MQ-9 Reaper: хусити заявили про його збиття
Більше новин