"Ердоган хоче бути "миротворцем" між Україною та РФ": Алієв про позицію та дії глави Туреччини
Громадський діяч, заступник генерального директора Українського інституту, журналіст, правозахисник Алім Алієв прокоментував позицію очільника Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана й зазначив, що він намагається бути не лише лідером регіону, а й посередником між Україною та РФ
Про це він заявив у етері на телеканалі "Еспресо".
"Ердоган і після виборів продовжує намагатися бути не лише лідером регіону, а ще й бути "миротворцем" чи посередником між Україною та Кремлем, аби вибудувати у тому числі для себе імідж авторитетного лідера", - розповів він.
Читайте також: Путін видає себе за жертву і в зерновій угоді
Зокрема Алієв зазначив, що в Ердогана є кілька треків - це економічний та політичний і також часто він у розмовах підіймає тему політв'язнів, зокрема кримських політв'язнів.
"Путін поки що не йде на ці обміни. Бо це насправді такий феномен, але для Путіна кримськотатарські політв'язні - він їх зчитує як персональних ворогів, а тому сьогодні цей процес у тупику", - зазначив громадський діяч.
Що відомо про роботу "зернового коридору"
17 липня Росія оголосила про припинення дії зернової угоди. У відповідь на це Володимир Зеленський заявив, що необхідно продовжувати використовувати зерновий коридор навіть попри вихід РФ з угоди.
Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов 4 серпня заявив, що Україна буде відправляти кораблі з власним зерном туди, куди вважає за необхідне, і ні в кого не буде запитувати дозволу на це.
12 серпня в Україні відкрили реєстрацію торговельних суден та їхніх власників, які готові проходити тимчасовими маршрутами до українських портів у Чорному морі.
16 серпня з Одеського порту вийшло перше судно після оголошення Росією про припинення дії зернової угоди.
25 серпня президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом. Політики, зокрема, обговорили "зернову угоду". Фідан заявив, що Анкара не бачить "жодної альтернативи" Чорноморській зерновій ініціативі – початковій угоді щодо зерна, яку Україна та Росія уклали за посередництва ООН та Туреччини.
4 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган за підсумками зустрічі з очільником РФ Володимиром Путіним висловив сподівання на досягнення в короткі терміни домовленості щодо чорноморської зернової ініціативи
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що Україна передала Туреччині пропозицію щодо продовження роботи "зернового коридору" без участі Росії, але остаточної відповіді наразі не отримала.
9 вересня стало відомо, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган просить кількох лідерів G20 виконати деякі вимоги Росії щодо відновлення зернової угоди.
- Актуальне
- Важливе