HIMARS може виконувати функції штурмової авіації. Колонка Сергія Згурця
При звільненні Півдня, коли авіація може бути під загрозою ППО противника, HIMARS можуть забезпечувати підтримку військ при проведенні наступальних операцій
Почнемо з вкрай показової події, яка має безпосереднє відношення і до підготовки контрнаступу на Півдні, і до того, які можливості отримала українська армія від закордонної допомоги.
Ураження Антонівського моста
Сьогодні під ураження високоточних ракет системи HIMARS потрапив Антонівський автомобільний міст, який розташований поблизу Херсона. Вся логістика російського угрупування на правому березі Дніпра у Херсонській області тримається на трьох мостах: автомобільний, залізничний поблизу Херсона та автомобільний у Новій Каховці. Удар по Антонівському автомобільному мосту прийшовся на західну частину споруди, яка йде над землею.
Ракета влучила з відхиленням 30-50 см від осьової лінії розмітки й пробила полотно. Згодом з’явилось відео, що виявило друге пробиття у центральній частині полотна. Ці два влучення продемонстрували точність системи.
Жоден інший зразок з подібною дальністю немає можливості здійснювати такі точкові влучення у критично важливі споруди. Ми не знаємо звідки стартували ці ракети, але знаючи дальність у 80 км, зрозуміло, що є ділянки, які дозволяють тримати під загрозою критично важливі мости, використовуючи цю далекобійну зброю. Дві бойові частини, вагою 90 кг, мости не зруйнували, але це не означає, що за системним підходом не можна забезпечити активне атакування подібних об‘єктів.
Таким чином, можна здійснити повне перерізання логістичних напрямків, які поєднують російські війська на правому березі Дніпра з іншими частинами, від яких забезпечується постачання усіх необхідних складових для існування цих військ.
HIMARS розширює свої функції
Перерізання постачання - це унеможливлення доставляння техніки, зброї, боєприпасів, запасних частин, їжі, неможливість евакуації поранених. Удари по комунікаціях та базах ставлять угрупування противника вкрай у цікаву позу. В Україні вже є озброєння, яке забезпечує вразливість ключових об‘єктів противника.
Спочатку це були бази боєприпасів, а знищення таких баз забезпечило унеможливлення реалізації російською стороною стратегії вогневого валу. Тому що без боєприпасів жоден вогневий вал артилерією неможливий. Потім були командні пункти та засоби ППО, а зараз українська армія продемонструвала, що вона може знищувати мости. ЗСУ має всі передумови для того, аби здійснювати подібні атаки, використовуючи HIMARS.
Свого часу американська армія, при проведенні штурмових дій, використовувала високоточне озброєння у боротьбі з ІДІЛ (невизнана ісламська держава Іраку та Леванту - ред.), тоді піхотинці американської армії за 100 метрів перед собою визначали координати противника і високоточна зброя влучала без промаху у ці ділянки.
HIMARS може виконувати функції, які реалізує штурмова авіація, аби забезпечувати підтримку військ при проведенні наступальних операцій. При звільненні Півдня, коли авіація може бути під загрозою ППО противника, HIMARS можуть справитися з такою роботою.
На інфографіці зображені можливості, системи HIMARS з дальністю 80 км, перекривати значні ділянки територій та всі мости на річці Дніпро, яка роз’єднує праву і ліву частину Херсонської області, де розташовані російські угрупування військ.
Можна очікувати істерії у російських пабліках, де будуть говорити: а де наше ППО, як ми будемо захищатися від HIMARS? Відповідь: насправді - ніяк! Протидії для боротьби з HIMARS не існує, які б завдання Шойгу не ставив. Єдиний рецепт, який можемо порадити нашим ворогам - швидко тікати з України!
Ця зброя, якої буде більше, забезпечує якісні зміни на полі бою.
Зустріч у форматі Рамштайн
Завтра починається чергова зустріч у форматі Рамштайн за участі міністрів оборони багатьох країн, які забезпечують підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. Мають бути визначені нові обсяги допомоги, які потрібні українській армії. Напередодні зустрічі у Рамштайні міністр оборони Олексій Резніков провів телефонну розмову з американським колегою Ллойдом Остіном. І ось, що він написав за підсумками цієї розмови.
- Актуальне
- Важливе