Законопроєкт про мобілізацію: Стефанчук сказав, коли документ можуть винести на розгляд Ради
Строки внесення до сесійної зали законопроєкту про мобілізації наразі невідомі, але коли його внесуть, розгляд триватиме від одного до кількох тижнів
Про це "Українській правді" сказав спікер ВР Руслан Стефанчук.
"Якщо депутати наполягатимуть на всіх поправках, це (розгляд проєкту закону в сесійній залі, – ред.) може зайняти тиждень або декілька тижнів. Якщо ні, якщо будуть задоволені всі позиції, які колеги відстояли на комітеті, тоді розгляд цього проєкту відбудеться в більш стислі строки", - заявив він.
Внесення законопроєкту до сесійної залі стане можливим тоді, коли оборонний комітет ВР напрацює його фінальну версію, а також коли будуть готові висновки лінгвістичної та юридичної експертиз. Щодо комітету, він, на думку Стефанчука, завершить розгляд поправок цього тижня.
"Щойно буде готова фінальна порівняльна таблиця, думаю, ми одразу можемо розглядати питання щодо можливості внесення цього законопроєкту в зал. Зараз я не готовий назвати терміни, бо ще немає завершеного продукту", – резюмував спікер ВР.
Що відомо про мобілізацію в Україні
19 грудня президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.
25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт про вдосконалення процедури мобілізації.
8 січня на засіданні Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
11 січня законопроєкт про мобілізацію повернули уряду на доопрацювання без розгляду в парламенті.
Омбудсмен Дмитро Лубінець стверджує, що деякі положення законопроєкту про мобілізацію порушують Конституцію, міжнародні зобов'язання України та права людей.
Наприкінці січня уряд вніс до Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Однак комітет ВР із питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого знову визнав документ таким, що містить корупційні ризики.
Верховна Рада Україні на засіданні 6 лютого підтримала продовження воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів – до 13 травня 2024 року.
7 лютого ВР підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.
- Актуальне
- Важливе