Аналітика

Наступні цілі України будуть скеровані на носії ракет "Калібр": воєнні підсумки тижня

Сергій Згурець
4 серпня, 2023 п'ятниця
23:20

Після ураження російського корабля цілями українських дронів стануть носії ракет "Калібр"

Удари по Росії

Сьогодні трапилася гарна новина. Українські морські дрони підтвердили унікальні морські характеристики, тому що ворожий корабель уразили за 700 км від Одеси, тобто технічні показники дають безпілотникам України панувати в усьому Чорному морі, попри проблеми зі "старлінками" тощо, ми можемо майже в прямому етері бачити атаки на російські десантні кораблі. Використали новий дрон "Магура 5В", який має достатньо потужну бойову частину.

На виставці в Туреччині говорили про 300 кг, а зараз окремі посадовці заявляють про 450 кг. Це й уразило корабель РФ. Він дислокувався в Новоросійську, де й носії ракет "Калібр", і десантні кораблі, які використовують для транспортного коридору під час постачання майна до Бердянська. Це свідчить про суттєве обмеження можливостей армії РФ. База в Новоросійську не така безпечна для ворога. Наступні цілі українських дронів, думаю, насамперед будуть скеровані на носії ракет "Калібр". Хоча цього разу в бухті було два носії, зазвичай левова частина підводних човнів і ракетних кораблів базується в Новоросійську. Також сьогодні уразили нафтові термінали РФ. Це обмежить економічні можливості РФ використовувати Новоросійськ як пункт перевалки нафти.

Ураження нафтового сховища РФ у Феодосії

Україна продовжує обмежувати можливості російської армії в Криму. Ідеться про запаси боєприпасів, палива для забезпечення Чорноморського флоту РФ, логістичні шляхи. Ці речі ключові у стратегії виснаження, яку реалізовують ЗСУ. Для цього використовують закордонні засоби ураження. Найімовірніше, Storm Shadow, які забезпечують унікальну влучність і є стійкими до російської ППО, яка є дірявою, але й технічні можливості цих ракет такі, що РФ не може їх збивати. Контроль над шляхами забезпечення з та до Криму, об’єктами на півострові - під прицілом українських засобів ураження. Це поточна реальність, яку має враховувати РФ. Це важливий складник забезпечення швидкої деокупації Криму.

Західна зброя для України

В Австралії тривали навчання, під час яких ЗСУ використовували ATACMS. Американські оглядачі казали, що ці ракети потрібні Україні, але їх чомусь застосовують в Австралії. Там було пояснення, що ATACMS виготовили лише 4 тис. Із них 600 випустили на подібних навчаннях. Але постачання до України поки відтерміновується, хоча це вкрай потрібне озброєння, яке збільшить цілі, які ми можемо знищити далекобійними засобами ураження.

Щодо німецької ракети Taurus, це зразок із дальністю до 500 км, потужну бойову частину 500 кг - удвічі більшу, ніж в ATACMS. Проте посадовці ФРН заявляють, що не постачатимуть їх, адже США не надають далекобійних ракет. Німеччина забезпечує значну кількість озброєння для України. Гріх скаржитися на її дії, тому що Gepard, ППО, Leopard, БМП Marder ФРН надала нам. Вона надійний партнер. Питання Taurus, можливо, до певного часу вирішиться, але, найімовірніше, робитимемо ставку на британські та французькі ракети, які вже добре використовуємо та дочекаємося на ATACMS. Німеччина навчає наших військових, ремонтує техніку, постачає боєприпаси, які мають іще критичніше значення, ніж наявність далекобійних ракет. Усе залежить від того, як компанії США та ЄС надаватимуть нам боєприпаси, тому що це основа для стабілізації фронту та наступу, адже зараз іде війна на виснаження й забезпечити українську стратегію без артилерії буде доволі складно.

Ситуація на Вугледарському напрямку

Від Вугледарського напрямку найближче до Азовського узбережжя. Волноваха є початком транспортного залізничного коридору, який проходить посередині суходольного коридору, який поки що контролює РФ. Вугледарський напрямок певний час був доволі спокійний. Упродовж кількох тижнів там не відбувалося особливих дій у форматі Південного фронту. Вони тривали на Мелітопольському та Бердянському напрямках, і їх вважали основними. Проте навіть вони давали розхитувати оборону противника, і він був вимушений кидати резерви на стримування наших сил. Тепер додається Вугледарський напрямок.

Активізувалися дії й на Василівському напрямку: у бік П’ятихаток, Жереб’янки, Вугледара, де активна наша 128-а бригада. Замість двох маємо чотири напрямки. Ворогу складніше стримувати нас, визначати напрямку дій Сил оборони. Також у РФ виснажуються резерви, бо попри те, що вона готувалася, їх бракує для утримання ділянки фронту, щоб стримати наступ України. Ми використовуємо артилерію, яка знищує живу силу, об’єкти й артзасоби Росії, тож стратегія виснаження та збільшення напрямків дій ЗСУ, зокрема поява Вугледарського, створюють нові виклики для армії РФ і передумови проламування її оборони після періоду виснаження, який триває з використанням піхоти й артилерії ЗСУ.

Лінія оборони РФ

Ворог викопав і замінував значну кількість оборонних споруд, але їх утримує особовий склад. Навіть не підходячи до основної лінії оборони ворога, ми витягли суттєву частину його резервів для знищення. Це значить, що ми створюємо передумови для набагато простішого проходження лінії оборони порівняно з тим, що відбувається зараз. Проте головна гра між Генштабами - у чіткому розрахунку резервів. І в нас, і у ворога вони не нескінченні та є втрати. Коли розуміємо, що РФ почала гратися з наступом на північному сході й це було марно, але сили були навколо Бахмута й зараз п’ять напрямків на південному фронті, це створює серйозні виклики для РФ, що резервів не вистачить. Тоді значення ліній оборони відходить на другий план, а наявність сил і засобів у противника є ключовим.

Становище на напрямку Куп’янськ - Сватове - Кремінна

Сьогодні Ганна Маляр говорила, що лінія Куп’янськ - Сватове - Кремінна залишається найактивнішою з погляду дій ворога, який хоче відволікти сили на цій ділянці з інших напрямків і переграти ситуацію по всій лінії фронту.Навіть якщо ми зараз відбили РФ навколо Кармазинівки, де вони утримували плацдарм на правобережжі річки Жеребець, зараз він зменшений, але на всій протяжності ворог веде бойові дії. 

Він намагається наступати на Куп’янськ від Сеньківки, вести бойові дії в Новоселівському, де протиснувся на кілька вулиць у бік від залізниці. Уся ділянка від Сватового до Кремінної теж під щільним вогнем з обох боків, хоча лінія фронту не змінюється, але інтенсивність досить висока. Кремінна - найгарячіша точка цього фронту.

Бої в Серебрянському лісництві тривають, там знищують російську техніку, проте РФ використовує авіацію й артилерію для тиску на наші підрозділи. Тривають бої навколо Білогорівки - ключового населеного пункту, який РФ хоче зайняти, щоб потім зняти ризики просування Сил оборони в тій ділянці. Думаю, Сватове, Кремінна та Куп’янськ іще певний час будуть гарячими лініями, але розуміємо, що навіть наявність значних резервів не дає РФ забезпечити значні успіх і перевагу. Ворог зробив помилку, почавши цей напрямок, адже зв’язав частину сил на цій ділянці. Тепер він має обмежені ресурси в діях навколо Бахмута й на всій ділянці південного фронту.

Бахмутський напрямок


Товариш, який забезпечує там певні заходи, каже, що дуже зросла кількість артилерії РФ. Коли намагаємося протискатися з висот у Кліщіївку, то складно. Настільки вогонь артилерії щільний, що Сили оборони часом втрачають особовий склад і роблять ставку на контрбатарейну боротьбу. Ці сили, які РФ перекинула, навіть у надмірній кількості дають їй стримувати просування наших військ на поточному етапі, тож і надалі маємо робити ставку насамперед на артилерію, а не на піхоту. Зараз і ми збільшили кількість сил, які оточують Бахмут; і противник збільшив кількість бригад, полків, кинутих на утримання Бахмута, і Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки, а на півночі - Берхівки, Озарянівки. Там зараз немає активних змін на лінії фронту, хоча Сили оборони активно знищують противника. Кілька днів тому бачили відео, де десантники РФ у Кліщіївці й наша артилерія перемелює противника. Думаю, ставка на знищення ворога за допомогою далекобійних систем, артилерії, мінометів, можливо, доцільніша за рух піхоти. Не мені вирішувати, але у РФ там багато живої сили, Бахмут має політичне значення по другому колу. Напевно, цією заангажованістю треба скористатися.

Відмова України від тактики США

Ніхто не стикався з такою війною, противником, такою системою фортифікацій, побудованою росіянами. Зараз українська армія апробовує нові методи протискання лінії оборони, які ґрунтуються насамперед на роботі саперів, артилерії, піхоти. Поки що робота непомітна, але вкрай важлива. За місяць - півтора, коли ворог виснажиться повністю, можна буде перейти до тих маневрів США, чого очікували від нас закордонні експерти та спільнота. Проте вибір щодо оптимальної моделі бойових дій зараз на боці ЗСУ.
Теги:
Читайте також:
Київ
+17°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.14
  Купівля 39.14
  Продаж 39.61
 • EUR
  Купівля 41.97
  Продаж 42.74
 • Актуальне
 • Важливе
2024, субота
13 квітня
22:00
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 13 квітня: скільки коштують долар, євро та злотий
21:58
В Ізраїлі не працюватимуть школи та дитсадки
21:49
Дивне явище у небі над Грузією
У небі над Грузією після випробувань російської ракети зафіксували дивне явище
21:46
Ексклюзив
відключення електроенергії
Наступного року в деяких областях України гарантовано будуть відключення електроенергії понад 6 годин на добу, - експерт з енергетики Закревський
21:40
Ілюстративне фото
В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування нового озброєння. Деталі
21:26
Оновлено
Еліна Світоліна, теніс
Україна - Румунія: Світоліна програла у третьому матчі Кубка Біллі Джин Кінг
21:21
В Татарстані тіло померлої пенсіонерки везли у ковші трактора
Російське бездоріжжя: в Татарстані тіло померлої пенсіонерки везли у ковші трактора
21:19
Джо Байден
Байден терміново скасував свої вихідні через ситуацію на Близькому Сході
21:02
Оновлено
ЗРК Patriot
Німеччина передасть Україні вже третю систему Patriot, готується додаткова IRIS-T
20:59
Артем Довбик
Довбик очолив гонку бомбардирів у Ла Лізі
20:47
Пам'ятна монета "Українська бавовна. Нептун"
Нацбанк випустив нову пам'ятну монету "Українська бавовна. Нептун"
20:29
Марʼяна Безугла
Безугла вважає "надмірними" виплати сім'ям загиблих воїнів
20:23
Оновлено
Микола Шапаренко, "Динамо", УПЛ
"Динамо" перемогло "Олександрію": розклад матчів і трансляцій 24-го туру УПЛ
20:11
ЗАЕС
Усі енергоблоки окупованої Запорізької АЕС перевели у стан "холодного зупину"
20:06
OPINION
Оксана Забужко
Історія з Линів: звичайне заробітчанство
19:58
У Буші на межі з державним історичним заповідником діятиме вапняковий кар'єр
Поруч з історичним заповідником у Буші з'явиться вапняковий кар'єр: що відбувається і які причини невдоволення
19:40
Ексклюзив
україна українці
Стан справ дуже поганий: доктор економічних наук Гладун про демографічну ситуацію в Україні
19:37
Снайпер ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 28 ворожих атак на Бахмутському напрямку, - Генштаб
19:26
землетрус
На Тайвані стався землетрус магнітудою 4,2
19:10
Оновлено
Ізраїль
США, Польща, Німеччина та Канада порадили своїм громадянам утриматися від поїздок на Близький Схід
19:07
OPINION
Ігор Гулик
Лихварські обіцянки Трампа
18:53
Прапор США
США просять Китай, Туреччину та Саудівську Аравію закликати Іран не атакувати Ізраїль
18:34
криголам "Ноосфера"
Криголам "Ноосфера" прибув до Чилі з учасниками українських антарктичних експедицій
18:21
Ексклюзив
Ці речі мають проводити військові і не мають регламентувати цивільні: голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Тимочко про демобілізацію
18:06
OPINION
Тарас Шамайда
Корупція гірша, ніж війна. Це шиза
17:53
біля південного узбережжя Італії розбився човен з мігрантами
Біля узбережжя Іспанії знайшли тіла 4 мігранток з Північної Африки
17:47
"Прагнуть зрівняти Донеччину з землею": росіяни скинули КАБ на 5-поверхівку в Очеретяному
17:21
Огляд
Сергій Ребров
Зарплата Реброва у збірній і ахіллесова п’ята Усика: огляд українського спорту за тиждень
17:16
Контрактова площа
Після вбивства підлітка на фунікулері столичний Поділ посилено патрулюватимуть ТЦК і Нацполіція
17:15
Ексклюзив
Верховна Рада
Законопроєкт про мобілізацію фактично був прийнятий наосліп, - політолог Кошель
17:14
OPINION
Микола Княжицький
Потрібне Міністерство любові, а не лементування Міністерства закордонних справ
17:05
на фото: Бріджит Брінк
"Знаємо ціну бездіяльності": посолка США в Україні Брінк закликала Конгрес проголосувати за пакет допомоги Україні
16:54
Предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій отримує нагороду від Путіна
У Києві перевірять законність перебування церков Московського патріархату на 73 земельних ділянках
16:49
Гроші на ЗСУ, Харків
В Харкові близькій до міськради фірмі виділили 1 млн 750 тисяч грн на ремонт фонтана: відбулася акція протесту
16:38
Ексклюзив
мобілізація
Для мене це велике питання: економіст Пендзин про спроможність бюджету забезпечити мобілізаційний процес за новим законом
16:26
Гаїті
На Гаїті створили перехідну раду, відповідальну за обрання нового уряду
16:00
OPINION
Андрій Кокотюха
Мобілізація, демобілізація і бронь: три проблеми нашої війни
15:55
марки "Зброя перемоги. Made in UA"
Укрпошта випустила марки зі зброєю українського виробництва
15:50
Майк Джонсон
Соратниця Трампа заявила, що спікер Джонсон маніпулюватиме конгресом, прив'язавши допомогу Ізраїлю до України
15:42
Стівен Кінґ
"Республіканці фактично вбивають Україну": Стівен Кінг прокоментував затримку допомоги Києву від США
Більше новин