Деталі нового пакета військової допомоги від США та як вдається стримувати окупантів на Торецькому напрямку. Колонка Сергія Згурця
США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму понад $2,3 млрд. Транш буде розподілений на дві частини. Перша частина для того, щоб окремі види озброєнь були передані із запасів США, друга частина буде скерована на закупівлю насамперед ракет до систем ППО Patriot та Nasams
В США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму $2 млрд
Сьогодні стало відомо про нові подробиці американського пакета військової допомоги. Йдеться про $2,3 млрд. Це новий транш, який розподілений на дві частини. Перша частина передається для того, щоб окремі види озброєнь були передані із запасів США, друга частина буде скерована на закупівлю насамперед ракет до систем ППО Patriot та Nasams. Ми в Defense Express порахували скільки коштують ракети до систем Patriot і цифри вийшли досить таки фантастичні. Нам відомо, що системи Patriot використовують два типи ракет - GEM-T та MSE. Кожна з цих ракет коштує понад 5-6 млн доларів за одну одиницю. При тому, що темпи виробництва становлять в межах 500 одиниць на рік. Фактично $2 млрд вистачить орієнтовно на 400 таких ракет, якщо ці кошти використовувати тільки для закупівлі для систем ППО.
До того ж варто наголосити, що сьогодні Україна має пріоритет перед іншими країнами щодо постачання ракет до систем ППО. Зараз дуже важливим є те, що саме Україна отримувала значну кількість ракет до систем ППО. Оскільки велике значення має не лише кількість батарей систем ППО, а насамперед достатня кількість ракет. Ми розуміємо, що зараз відбувається постачання озброєння, але разом з тим в нас формуються нові бригади, які потребують підсилення новою зброєю.
Нові бригаді в ЗСУ потребують більше озброєння для стримування противника
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк у травні говорив про те, що в Україні формуються 10 нових бригад для того, щоб відбивати російський наступ. Кожна бригада може мати штат від 2000 до 8000 особового складу. Також в Україні формується корпус "Рейнджерів", який має включати полки спеціального призначення, які будуть оснащуватись спеціальною зброєю. В Україні також формується новий тип частини - інженерно-штурмова бригада, про яку також було оголошено раніше. Мобілізація в Україні відбувається достатньо ефективно і в нас є достатня кількість особового складу, але питанням залишається лише озброєння для цих нових бригад.
Сьогодні видання Bloomberg опублікувало інтервʼю президента Володимира Зеленського, де він наголосив на потребі озброєння. За його словами, бригади в ЗСУ є, але проблема в засобах. Президент також наголосив, що поки що немає сенсу говорити про контрнаступальні дії, оскільки сьогодні головним завданням для Сил оборони залишається захист тих територій, які контролює Україна. Володимир Зеленський сказав, що Україна буде проводити контрнаступ тоді, коли отримає достатню кількість зброї. Отже, сьогодні Сили оборони продовжують стримувати противника по багатьох напрямках. Ворог намагається скористатись тимчасовою перевагою в живій силі та техніці. На декількох напрямках ситуація залишається досить не простою.
Ситуація на Торецькому напрямку залишається складною
Військовослужбовець 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ЗСУ Станіслав розповів, що ситуація на Торецькому напрямку досить складна. Окупанти вже понад тиждень проводять інтенсивні штурмові дії. Росіяни рухаються великими піхотними групами без застосування техніки. Оскільки розуміють, що техніка буде відразу знищена артилерією Сил оборони. Окупанти продовжують намагатись прорватись в місто Торецьк. Станіслав зауважив, що виключно стійкість особового складу та професійність командирів дозволяє стримувати противника на Торецькому напрямку. Він також зауважив, що противник має чисельну перевагу в особовому складі, засобах артилерії та перевага в авіації.
За словами Станіслава, росіяни штурмують постійно й цілодобово. Він зауважив, що всі бойові дії на Торецькому напрямку нагадують один постійний штурм. Користуються окупанти своєю перевагою в особовому складі для того, щоб спробувати просуватись з усіх напрямків. Він наголосив, що втрати в окупантів дуже великі, що вказує на те, що резерви на Торецькому напрямку противник накопичив чималі. Станіслав також повідомив, що окупанти зосередили на Торецькому напрямку ВПК, які вони створювали раніше, та, за даними розвідки, велику кількість примусово мобілізованих громадян України з тимчасово окупованих територіях. Зокрема, з Донецька. Окупанти використовують примусово мобілізованих як гарматне мʼясо.
Карта бойових дій біля Торецька станом на 4 липня
Станіслав повідомив, що лінія зіткнення вже проходить у міській забудові Торецька. Зокрема, також в районі населеного пункту Шуми, де тривають активні бої. За словами Станіслава, окупанти не зможуть просунутись вглиб міста Торецьк. Зараз вони вперлись в оборону ЗСУ і вже кілька днів не мають просування. Для окупантів сьогодні не передбачається позитивних зрушень щодо просування по лінії фронту. Підрозділи ЗСУ продовжують стримувати противника за допомогою артилерії, а також FPV-дронів.
Артилерія та БПЛА зменшують вразливість піхоти під час штурмових дій противника
Військовослужбовець 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ЗСУ Станіслав розповів, що підрозділи бригади завжди виконують завдання на найгарячіших напрямках фронту. Він зауважив, що оператори БПЛА бригади завжди й на кожному напрямку мають чимало роботи й активно працюють. У бригаді є багато розрахунків операторів БПЛА. Станіслав зауважив, що працюють вони дуже ефективно. Зокрема, на це вказує кількість знищеного особового складу та техніки.
За словами Станіслава, достатня кількість дронів та боєприпасів дозволить створити умови для збереження більшої кількості життів піхотинців та зменшити ризики прориву противником оборони ЗСУ. Він зауважив, що така модель бойових дій залежить лише від кількості БПЛА та боєприпасів й дозволила б не підпускати окупантів до піхоти ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе