Сенат США провалив законопроєкт щодо допомоги України. Байден відреагував
Сенат США не проголосував за законопроєкт, який включає кошти для України, Ізраїлю, Тайваню, а також посилення безпеки кордону з Мексикою. Байден відреагував
Про це стало відомо з трансляції засідання Сенату.
Законопроєкт, над яким кілька місяців працювали, не набрав потрібних 60 голосів під час процедурного голосування. Проти так званої cloture motion, яка передбачає прискорений подальший розгляд законопроєкту, висловилось 50 американських сенаторів. Це означає, що вона не набрала необхідних для ухвалення 60 голосів.
Сенат також може винести на голосування так званий план "Б" — законопроєкт, із якого виключать усі норми про кордон, писало видання Hill. Тобто щодо виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Реакція Джо Байдена
Президент США розкритикував республіканців Сенату через провалене голосування за законопроєкт, до якого, зокрема, входить допомога для України. Він звинуватив Дональда Трампа у тому, що той перешкоджав голосуванню, пише CNN.
За його словами, він ніколи не думав, що побачить "щось подібне, що ми бачимо зараз" у Сенаті.
Байден також звинуватив колишнього президента Дональда Трампа в тому, що той телефонував і погрожував сенаторам-республіканцям "відплатою", якщо вони проголосують за пакет.
Президент США стверджує, що під час голосування у Сенаті республіканці відходять саме тому, що їм телефонує Трамп із погрозами.
- 31 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зустрівся зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном та іншими членами керівництва Конгресу, де обговорили підтримку України.
- 1 лютого повідомлялося, що Майк Джонсон вважає, що програму національної безпеки США, яка включає допомогу Україні, розділять через питання прикордонної політики.
- 3 лютого спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що наступного тижня відбудеться голосування за окремий пакет допомоги Ізраїлю на суму 17,6 млрд доларів без допомоги Україні.
- 4 лютого на третьому щорічному саміті "Український тиждень", який відбувся у Вашингтоні, делегація країн Балтії закликала Конгрес США надати фінансування Україні.
- 5 лютого адміністрація президента США Джо Байдена заявила про його плани накласти вето на законопроєкт щодо надання допомоги Ізраїлю, оскільки Білий дім вважає його неповним.
- Президент США Джо Байден під час звернення до Конгресу назвав Трампа головною проблемою надання допомоги Україні.
- 6 лютого республіканці Палати представників Конгресу США не підтримали законопроєкт спікера Майка Джонсона про надання військової допомоги Ізраїлю без допомоги Україні.
- Актуальне
- Важливе