Філарет розповів про долю Києво-Печерської лаври після отримання томосу
Після отримання автокефалії Українською церквою долю Києво-Печерської лаври та інших храмів вирішить громада згідно з існуючим законом про приналежність державі пам'ятників архітектури
Про це повідомив патріарх Філарет в інтерв'ю "Голосу Америки".
"Києво-Печерська лавра є пам'ятником архітектури і знаходиться у веденні держави. Кому держава передасть, той і буде користуватися цією святинею. А взагалі-то Києво-Печерська лавра - українська святиня чи російська? Фактично українська. Троїце-Сергієва лавра - українська святиня чи російська? Російська. А чому Києво-Печерська лавра повинна бути святинею російської церкви", - вважає Філарет.
Читайте також: Найбільші православні святині України, які захопив Московський патріархат
Але в будь-якому, за його словами, процес об'єднання Української православної церкви має відбуватися без будь-якого насилля.
Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква
"Ми не допустимо цього - тому що нам потрібно не майно, а нам потрібні людські душі. Є закон, за яким громада обирає свій центр. А ось як цей закон втілити в життя, не сказано. Ми хочемо запропонувати, що, якщо дві третини громади обирають російську церкву, значить, храм належатиме релігійній громаді російської православної церкви. Якщо ж дві третини релігійної громади захочуть перейти в Українську церкву, то храм належатиме їм", - зазначив Філарет.
- Нагадаємо, президент Петро Порошенко дійшов згоди із Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні.
- Порошенко в Раді назвав створення в Україні автокефальної церкви відновленням історичної справедливості та питанням національної безпеки. Верховна Рада підтримала постанову про підтримку звернення щодо створення автокефальної церкви в Україні.
- 2 вересня на Архієрейському соборі у Стамбулі єпископи заявили, що Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати автокефалію.
- У доповіді про автокефалію української церкви Патріарх Варфоломій сказав про неканонічність московського патріархату і його зазіхань на Київ.
- 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.
- Вселенський патріархат може ухвалити рішення про надання автокефалії Українській помісній церкві на синоді 9-11 жовтня.
- Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет 19 вересня відвідав Державний департамент США.
- Актуальне
- Важливе