Переможні новини 575-го дня війни: підрозділи "Гвардії наступу" просунулись вглиб оборони росіян, ЗСУ встановили вогневий контроль траси під Бахмутом і обстріляли аеродром окупантів у Криму
Українські захисники завдали удару по аеродрому в окупованому Криму і просунулися на південному напрямку, а США виділили Україні ще понад мільярд доларів допомоги
Траса Бахмут – Горлівка перебуває під вогневим контролем ЗСУ
Одна з логістичних артерій російської армії на Бахмутському напрямку, траса Бахмут – Горлівка, перебуває під вогневим контролем українських військових, повідомив речник Східного угруповання військ Ілля Євлаш.
"Вихід поблизу Кліщіївки та Андріївки дає нам можливість ще ближче підійти до однієї з логістичних артерій, яка постачає угруповання противника на цьому напрямку. Це траса Бахмут – Горлівка, яка вже знаходиться під нашим вогневим контролем. Туди вже дістають і міномети, і протитанкові розрахунки. Тому постачання противника на цьому напрямі вже значно ускладнилося і ускладниться в подальшому", - наголосив Євлаш.
За його словами, оголення цього флангу дозволяє українським військовим завдавати більшої кількості ударів по особовому складу та техніці противника.
Українські оборонці намагаються наносити вогневі ураження там, де противник найменше цього очікує. Завдяки цьому росіяни, попри домінацію у повітрі, зазнають у 7-8 разів більше втрат, будучи в обороні, на відміну від ЗСУ у наступі.
"Гвардія наступу" просунулася вглиб оборони росіян на півдні
На півдні підрозділи "Гвардії наступу" просунулись вглиб оборони російського війська, нині закріплюються та відбивають атаки ворога
На Мелітопольському напрямку підрозділи бригад "Гвардії наступу" НГУ витісняють російських окупантів з позицій та закріплюються на досягнутих рубежах попри потужний опір противника.
"Попри щільне мінування та інженерне обладнання, а також потужний спротив окупантів, наші підрозділи мали частковий успіх, просунулись як в глибину оборони ворога, так і по фронту", - розповів виконувач обов'язків директора департаменту планування Головного управління Національної гвардії України полковникУршалович.
Крім того, на сході підрозділи Нацгвардії у складі Сил оборони також беруть участь в оборонній операції на Куп’янському та Лиманському напрямках, а також наступальних діях на Бахмутському напрямку.
"На Куп’янському та Лиманському напрямках противник посилює свої передові підрозділи, продовжує доукомплектовувати штурмові, зокрема танкові підрозділи. Також спостерігаються спроби його інженерно-саперних груп приховано здійснювати облаштування проходів у власних мінно-вибухових загородженнях", - повідомив полковник.
Удар по військовому аеродрому "Саки" в окупованому Криму
Сили оборони підтвердили ураження військового аеродрому у Криму. Вони поцілили по військовому аеродрому "Саки".
"В ніч на 21 вересня Сили оборони завдали удару по військовому аеродрому окупантів поблизу міста Саки тимчасово окупованого Криму".
Зазначається, що на аеродромі у той момент було щонайменше 12 бойових літаків (Су-24 і Су-30), а також ПЗРК "Панцирь". Там також знаходилася база підготовки операторів БПЛА Mojaher.
"Саме ці безпілотники використовують росіяни для координації власних повітряних атак, а також як бойовий ударний дрон", - пояснили у повідомленні.
Для цієї атаки бійці використали безпілотники, які перенавантажили російську ППО, а потім запустили ракети "Нептун".
Telegram-канали рашистів підтверджують серйозні руйнування та втрати - пишуть про не менше 30 загиблих військових.
Міжнародна допомога Україні від партнерів
Україна отримала грант у $1,25 млрд від США. До державного бюджету України через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку надійшов грант від США у розмірі 1,25 млрд доларів.
Отриманий грант спрямують на пенсії, виплати співробітникам ДСНС, зарплати медпрацівникам, держслужбовцям та педагогам.
Грант є п'ятою частиною додаткового фінансування, яке здійснюється у межах проєкту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" .
Також новий пакет допомоги Україна отримала від Німеччини.
Німеччина відзвітувала про надання чергового пакета військової допомоги Україні: до нього увійшли термінали супутникового зв'язку, вантажівки та тягачі.
Новий пакет допомоги від Німеччини для України містить: 17 терміналів супутникового звʼязку SatCom; антенний підсилювач; 4 тягачі HX81 і 4 причепи до них; 12 вантажівок Mercedes-Benz Zetros; запчастини WISENT.
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 після того, як українські екіпажі завершили навчання: вони вже перебувають на полі бою.
"Ми надали їм все, що могли, у вигляді чудової техніки та хороших знань. Ми бажаємо їм усіляких перемог і успіхів у звільненні своєї країни", - сказав командувач операціями штабу Сухопутних військ Швеції Матс Людвіг.
Рішення про передачу танків було прийняте у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2023 року. Разом з тим, країна погодилася навчати українських військових користуванню цими танками.
- Актуальне
- Важливе