Рада ухвалила оприлюднити ціни незбройних закупівель Міноборони з початку масштабної війни
Депутати Верховної Ради 24 лютого підтримали законопроєкт про публічність незбройних закупівель Міністерства оборони: він зобов'язує оприлюднити ціну за одиницю товару
Про це 24 лютого повідомили голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у себе в telegram-каналі та народна депутатка від "Слуги Народу" Анастасія Радіна у себе в facebook. Відомо, що представники ЦПК брали участь у створенні цього законопроєкту.
Так, документ передбачає оприлюднення ціни як із тих закупівель, які проведуть після схвалення закон, так і з закупівель за рік повномасштабної війни. Зокрема, Міноборони доведеться відкрити ціни на продукти харчування для військових.
Окрім цього, також відомо, що документ зобов'яже уряд визначати верхній поріг цін на продукти, а закупівля має стати більш відкритою для конкуренції, стверджує Радіна. Для цього мають з’явитися оголошення про закупівлю - навіть якщо вона здійснюється поза системою Prozorro.
За словами Шабуніна, цей законопроєкт — наразі єдина системна зміна в закупівлях Міноборони після скандалу із харчуванням військових.
"Зміна, яку Резнікову нав'язали ззовні, а не яку він самі ініціював і провів. Жодних інших змін, на жаль, не відбулося: ані в процедурах, ані в правилах", — зазначив Шабунін.
Він також припускає, що Міноборони спробує саботувати цей закон. Окрім цього, Шабунін також запевнив, що ЦПК проконтролює оприлюднення ціни з кожного нетаємного контракту.
"Боюся, що оприлюднення тих цін доведе, що попередній скандал був лише тізером – масштабність всієї картини вразить нас ще більше. Саме через це Резніков так і не оприлюднив контракти і накладні, як обіцяв ще місяць тому", - стверджує він.
- Інформацію про те, що Міністерство оборони закуповує продукти для військових за цінами, значно вищими, ніж у роздрібних мережах Києва, 21 січня оприлюднило видання Дзеркало тижня із посиланням на угоду оборонного відомства про закупівлю продуктів.
- У Міністерстві оборони України назвали звинувачення у закупівлі продуктів для армії за завищеними цінами такими, що мають ознаки навмисних маніпуляцій.
- У НАБУ розповіли, що бюро було відомо про можливі зловживання Міноборони при закупівлях продуктів для військових іще до публікацій у ЗМІ.
- Кабмін на засіданні 24 січня ухвалив кадрове рішення звільнити заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова, який раніше подав заяву про відставку
- 2 лютого суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення понад 400 млн грн застави колишньому заступнику міністра оборони В'ячеславу Шаповалову.
- 3 лютого Офіс генпрокурора повідомив про оголошення підозри раднику заступника міністра оборони, він фігурує у схемі розкрадання понад 1,7 млрд грн на закупівлях для ЗСУ.
- Пізніше стало відомо, що протидіяти хабарництву всередині Міністерства оборони України допоможе антикорупційна рада, до складу якої увійдуть представники громадськості.
- 8 лютого міністр оборони України Олексій Резніков заявив про перезапуск антикорупційного управління, зокрема буде запроваджено механізм громадського контролю.
- Пізніше повідомлялося, що до робочої групи зі створення антикорупційного дорадчого органу при Міністерстві оборони України доєдналися представники 13 громадських організацій.
- Актуальне
- Важливе