Сили оборони впритул підходять до основної лінії оборони противника. Колонка Сергія Згурця
Сили оборони по всій лінії фронту намагаються максимально ефективно використовувати ті можливості та засоби, які в нас є. Підрозділи ЗСУ впритул підходять до основної лінії оборони противника. Натомість, щоб відвернути увагу Сил оборони від лінії фронту на Півдні, противник активізує свої дії на Купʼянському напрямку
Сили оборони продовжують звільнення Урожайного
Сьогодні Міністерство оборони України визнало низку позитивних змін на лінії фронту, де по всій протяжності зберігається значна напруженість без винятків. Сьогодні було повідомлено, що в ході наступальних дій Сил оборони на Таврійському напрямку продовжується звільнення населеного пункту Урожайне. Про звільнення цього населеного пункту говорять обережно. Адже кілька днів тому у російських пабліках писали про те, що армія РФ покинула Урожайне, яке розташоване на кордоні Донецької та Запорізької областей.
Такий результат дій ЗСУ був вдалим і завдяки українській артилерії. Історія про звільнення Урожайного вкрай важлива, але розуміємо що вона далася нам не просто. Зараз Сили оборони по всій лінії фронту намагаються максимально ефективно використовувати ті можливості, які ми маємо. Підрозділи ЗСУ впритул підходять до основної лінії оборони противника. Противник, щоб відвернути увагу Сил оборони від лінії фронту на Півдні, активізує свої дії на Купʼянському напрямку.
Карта бойових дій на Таврійському напрямку станом на 14 серпня.
Інтенсивність бойових дій на Купʼянському напрямку дуже висока
Командир роти ударних безпілотників 92-ї ОМБр Юрій Федоренко повідомив, що за останні 7 днів на короткій локації Купʼянського напрямку було знищено 6 одиниць броньованої техніки. Зокрема, танки різної модифікації. Федоренко зауважив, що інтенсивність бойових дій на Купʼянському напрямку дуже висока. Противник намагається атакувати за допомогою важкої бронетехніки. Проте основний ресурс, який противник намагається застосовувати, це жива сила.
Федоренко наголосив, що за один день боїв противник може втратити до однієї роти особового складу. Переважну частину яких складають мобілізовані та вʼязні, яких забрали з тюрем. Такий особовий склад противник використовує для розмінування. Тобто, за словами Федоренка, мобілізовані та вʼязні завжди йдуть в бій попереду. Їх майже ніколи не прикривають броньованою технікою. Федоренко додав, що Сили оборони дуже потужно працюють на Купʼянському напрямку. Активно працює аеророзвідка для виявлення ворожих систем артилерії та коригування вогню по них. Він також наголосив, що Силам оборони вдалось стабілізувати ситуацію на Купʼянському напрямку.
Карта бойових дій на Купʼянському напрямку станом на 14 серпня.
Юрій Федоренко також розповів, що дрон в армії є видатковим матеріалом. Адже в результаті роботи ворожого РЕБ та систем ППО велика кількість різних типів дронів втрачається. Федоренко наголосив, що за останні 8 місяців в Україні значно збільшилось виробництво різних типів дронів. Україна стала однією з перших країн, в якій розробили та успішно використовують нічні дрони-бомбери. Такий тип дронів дуже успішно показує себе на всіх напрямках фронту.
За допомогою цих дронів завдаються удари по вогневих позиціях противника, а також успішно знищується броньована техніка росіян. Федоренко зауважив, що темпи виробництва таких типів дронів в Україні налаштовуються й мають позитивну динаміку. Однією з причин позитивних зрушень у виробництві дронів, за словами Федоренка, стало спрощення процедури постачання окремих компонентів для виготовлення різних типів безпілотників.
Атака росіян на турецький суховантаж Sukru Okan
Військово-морський експерт Defense Express Володимир Заблоцький розповів, що росіяни дійсно відкривали попереджувальний вогонь по курсу судна Sukru Okan. Це відбулось, за даними Інституту чорноморських досліджень, за 12 миль від територіальних вод Туреччини. Після того, як судно зупинилось, на нього було висаджено з гелікоптера доглядову групу, яка здійснила огляд судна. Заблоцький наголосив, що росіяни почали діяти в Чорному морі як звичайні пірати. Після догляду росіянами, судно змінило курс на румунський порт Сулина.
Володимир Заблоцький вважає, що слід дочекатись офіційної реакції Туреччини на такі дії росіян в Чорному морі. Він додав, що НАТО теж має реагувати на ці події. Адже на будь-які дії росіян, які все частіше нагадують звичайне піратство, має бути відповідна реакція. Заблоцький зауважив, що Україна має засоби для ураження кораблів Чорноморського флоту РФ в зоні, де відбулась подія. Він нагадав, що останні дві атаки на кораблі РФ відбулись саме в південно-західній частині Чорного моря. Тому, хоча Україна і не має засобів для повного нагляду суден, які прямують в українські порти, все ж у нас є ресурси для асиметричної відповіді на дії росіян.
Володимир Заблоцький також вважає, що не слід чекати на якусь серйозну відповідь від Туреччини. Адже Ердоган посилював і посилює економічну співпрацю з РФ. На думку експерта, Ердоган не піде на те, щоб кораблі НАТО зайшли в Чорне море. На такий крок він піде лише на період передбачений конвенцією Монтре, а саме 1 місяць.
- Актуальне
- Важливе