Китай заявив про намір створити платформу "політичного врегулювання" війни в Україні "Друзі миру": у ній візьме участь Угорщина
Китай прагне з іншими "країнами-однодумцями" створити платформу "Друзі миру", аби врегулювати "українську кризу". Глава МЗС Угорщини Пітер Сіярто заявив, що Будапешт приєднається до ініціативи
Про це повідомляє Híradó.
"Існує велика глобальна більшість країн, яка виступає за мир, і Угорщина є її частиною. Небагато європейських країн належать до цієї групи", - сказав Сіярто.
Він також додав, що держави Глобального Півдня "втомилися платити свою ціну за війну за тисячі кілометрів від них", а Захід "постійно підливає масла у вогонь" та ухвалює рішення, які погіршують ситуацію стосовно війни в Україні.
"Весь світ ситий по горло нездатністю європейців і трансатлантичної спільноти покласти край цій війні в Європі", - заявив угорський міністр.
За його словами, платформа "Друзі миру" налічує 15 країн, зокрема Єгипет, Туреччину, Саудівську Аравію, Мексику, Кенію, Замбію і Казахстан. Також її підтримує Будапешт, який готовий до неї приєднатися.
Водночас Сіярто розповів, що запрошення для участі в ініціативі отримали Франція, Угорщина та Швейцарія.
"Меседж цієї зустрічі – що розв’язки війни в Україні неможливо досягти на полі бою. Війну в Україні можна завершити тільки шляхом переговорів, і чим швидше вони почнуться, тим більше життів можна буде врятувати, тим меншою буде загроза ескалації та нові руйнування", - додав він.
Раніше міністр закордонних справ КНР Ван Ї на зустрічі з головним спеціальним радником президента Бразилії Селсо Аморімом заявив про намір створити платформу "Друзі миру" для врегулювання війни в Україні.
За словами очільника китайського МЗС, Пекін разом із "державами-однодумцями" Глобального Півдня, а також Пакистаном планують започаткувати платформу "Друзі миру" в межах зусиль пошуку миру.
Ван Ї пояснив, що "Друзі миру" - це не закрита група, а "відкрита платформа, яка не прагне конкуренції та конфронтації, а веде інклюзивний діалог".
"Друзі миру" були створені заради миру і повинні вітатися міжнародною спільнотою", - додав він.
Водночас у МЗС Китаю наголошують: метою платформи є "об'єктивний та раціональний голос та відігравати конструктивну роль у політичному розв'язанні українського питання".
Зазначено, що посадовець Бразилії нагадав про "Консенсус з шести пунктів" його держави й КНР стосовно війни в Україні, який, за його словами, "має велике значення".
Що відомо про китайсько-бразильський "мирний план"
Наприкінці травня Китай і Бразилія окреслили спільну позицію стосовно політичного врегулювання "кризи в Україні" та підтримали проведення Саміту миру за рівноправної участі всіх сторін.
28 серпня спеціальний представник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей закликав більше країн схвалити його "мирний план" щодо України.
Посол України в Бразилії Андрій Мельник пізніше повідомив, що Україна не отримувала попередження від Бразилії про її намір презентувати разом із Китаєм мирний план щодо завершення російсько-української війни.
3 вересня президент Південноафриканської Республіки (ПАР) Сиріл Рамафоса заявив, що підтримує "мирний план" з урегулювання російсько-української війни, запропонований Китаєм та Бразилією.
Водночас да Сілва заявив, що для його держави "важливо бути осторонь" війни в Україні. За його словами, Бразилія залишатиметься нейтральною стосовно "конфлікту".
25 вересня президент Бразилії Лула да Сілва під час відкриття засідання Генасамблеї ООН 24 вересня просував серед країн-учасників китайсько-бразильський "мирний план".
26 вересня повідомлялось, що український уряд поширив серед дипломатів лист із закликом не підтримувати "мирний план" Китаю.
- Актуальне
- Важливе