В ООН палестинці назвали наступ ізраїльтян "злочином проти людства", а Йорданія засудила заклик до евакуації з сектора Гази
13 жовтня Ріяд Мансур, представник Палестини в ООН, звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша з проханням вживати більше заходів для припинення "злочину проти людяності" Ізраїлю. А 14 жовтня МЗС Йорданії назвав заклик до евакуації з сектора Гази військовим злочином
Про це повідомляє Reuters.
Після попередження ЦАХАЛом Організації Об’єднаних Націй про необхідність евакуювати все палестинське населення на півночі Гази до південної частини протягом 24 годин, тому що армія Ізраїлю розпочне штурм, 13 жовтня Ріяд Мансур, палестинський представник ООН, звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша з проханням вживати заходів та протистояти діям ЦАХАЛу для припинення "злочину проти людяності" зі сторони Ізраїлю.
"Він повинен зробити більше. Те, що було зроблено, недостатньо. Нам усім потрібно зробити більше, щоб зупинити цей злочин проти людства", — сказав Мансур перед зустріччю послів арабської групи в ООН.
Країни ООН закликали Ізраїль утриматися від наступу на північ Гази, де більше мільйона цивільних осіб ігнорували наказ Ізраїлю про евакуацію, перш ніж він піде на бойовиків ХАМАС, які вбили ізраїльських мирних жителів.
МЗС Йорданії назвав заклики Ізраїлю до евакуації палестинців військовим злочином
Про це повідомляє CNN.
Міністр закордонних справ Йорданії Айман Сафаді в суботу засудив дії Ізраїлю в Газі, звинувативши Ізраїль у порушенні міжнародного права.
На прес-конференції Сафаді назвав дії Ізраїлю з "витіснення палестинців" "неприйнятними" і рівносильними "військовому злочину" і заявив, що міжнародне співтовариство повинно послідовно реагувати на порушення міжнародних статутів.
"Міжнародне співтовариство має засудити кричущі порушення Ізраїлем міжнародного права. Ізраїль перешкоджає надходженню допомоги в Газу і чинить тиск на жителів, щоб вони виїхали звідти, - це порушення міжнародного права", - сказав Сафаді.
Сафаді підкреслив, що головним пріоритетом має бути забезпечення того, щоб гуманітарна допомога дійшла до палестинців у Газі.
Війна в Ізраїлі
7 жовтня палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40 Алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.
Вранці 8 жовтня ліванська Хезболла оголосила про приєднання до сил ХАМАС і взяла на себе відповідальність за обстріл ракетами та мінометами бази ЦАХАЛ на півночі Ізраїлю. Палестинський Ісламський джихад також заявив, що його бойовики приєдналися до нападу ХАМАСу на Ізраїль.
Через ситуацію на Близькому Сході Рада Безпеки ООН скликала екстрене засідання. Проте після нього не було вжито жодних дій та ніяких рішень. Водночас уряд Великої Британії заявив, що буде підтримувати Ізраїль у його боротьбі з терористами та готовий надати йому всю необхідну допомогу.
Удень 9 жовтня армія Ізраїлю повернула під контроль всі райони на кордоні із сектором Гази. Уночі та вдень того ж дня збройні сили Ізраїлю атакували сектор Гази. Головними цілями стали командні пункти, будинки командирів, бойовиків та рядових солдатів терористичної організації ХАМАС. Міністерство оборони Ізраїлю наказав військовим взяти сектор Гази у блокаду.
Згодом армія Ізраїлю повернула під контроль всі райони на кордоні із сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу. Ізраїль також оголосив про повну енергетичну та продовольчу блокаду сектора Гази.
Лідери Сполучених Штатів, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії оприлюднили спільну заяву, в якій висловили єдину підтримку Ізраїлю і засудили дії ХАМАСу.
У четвер, 12 жовтня, держсекретар США Ентоні Блінкен прибув у Тель-Авіву та зустрівся з ізраїльськими прем'єром Беньяміном Нетаньягу.
Водночас після майже тижня ударів ЦАХАЛ по секторі Газа, де базуються палестинські бойовики ХАМАСу, очільник ізраїльського уряду Беньямін Нетаньяху заявив, що це лише початок.
Уранці суботи, 14 жовтня, ізраїльські військові завдали удару по угрупованню Хезболла на півдні Лівану. За словами ЦАХАЛу, вони вразили ціль Хезболли після того, як був обстріляний один з БПЛА. Крім того, ЦАХАЛ заявив, що ліквідував керівника військово-повітряних сил ХАМАС.
Понад 423 тисячі місцевих жителів Гази залишили свої домівки ще до того, як Ізраїль наказав евакуюватися з півночі Гази до південної частини протягом 24 годин.
- Актуальне
- Важливе