Важкі бої на Півдні та активізація бойових дій на Купʼянському напрямку. Колонка Сергія Згурця
На Купʼянському напрямку противник намагається активно атакувати силами роти "Шторм". Вони повторюють тактику, яку використовували на Бахмутському напрямку Зокрема, дії штурмовиків прикривають механізовані й десантні війська, а також артилерія та авіація.
Оперативна ситуація на фронтах. Контрнаступальні дії ЗСУ на Півдні
Збройні сили України продовжують наступальні дії на Півдні України. Українська армія атакує перші лінії оборони російських окупаційних військ на різних ділянках фронту. Зокрема, від Василівки до західної частини Донецької області. Сьогодні президент України прокоментував перебіг контрнаступу ЗСУ одному із закордонних медіа. Він зазначив, що контрнаступ ЗСУ не йде швидко, бо противник замінував понад 200 тис. кв.км. Проте, за словами Зеленського, контрнаступ України не слід порівнювати з кінофільмом. У цьому ж інтервʼю він також натякнув, що певні сили тиснуть на Україну, однак українське військове командування самостійно обиратиме як діяти. Зеленський зауважив, що українська армія буде пересуватись полем бою таким шляхом, який вважатиме найкращим. Також сьогодні представниця Пентагону Сабріна Сінг на брифінгу сказала, що США від самого початку розуміли, що контрнаступ ЗСУ буде вкрай важким та виснажливим. Вона додала, що для успішного наступу Україна має все необхідне.
Речник Генштабу ЗСУ сьогодні повідомив, що наші підрозділи мають частковий успіх на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Зокрема, по лінії Новоданилівка - Роботине, Мала Токмачка - Вербове, Вільне Поле - Макарівка. Ворог намагається проводити контратаки та відбити втрачені території.
Карта бойових дій на Запорізькому напрямку станом на 21 червня.
На тлі важких боїв на Півдні, противник активізувався на ділянках від Купʼянська до Сватового та від Кремінної до Білогорівки. На цьому напрямку діє російське угруповання "Захід", яке забезпечується через російські Валуйки. Зараз найбільш важкі бої проходять поблизу Білогорівки. На цьому напрямку противник намагається активно атакувати силами роти "Шторм". Вони повторюють тактику, яку використовували на Бахмутському напрямку. Зокрема, дії штурмовиків прикривають механізовані й десантні війська, а також артилерія та авіація. Серед іншого, такими діями противник намагається покращити свої лінії оборони, а також змусити ЗСУ посилювати цей напрямок й перекидати резерви з інших ділянок. Проте навряд-чи ця ворожа ставка зіграє.
Бойові дії на Купʼянському напрямку станом на 21 червня.
Що ж до Бахмута, то наші підрозділи продовжують тиснути на противника на флангах міста. Головним завданням для Сил оборони на Бахмутському напрямку залишається зайняти висоти навколо міста. На цій ділянці фронту ведуть бойові дії кілька бригад ЗСУ. Зокрема, активну участь у боях за Бахмут бере 3-тя окрема штурмова бригада.
Важкі бої на Бахмутському напрямку
Снайпер 3-ої окремої штурмової бригади Роман Трохимець розповів, що у боях на Бахмутському напрямку українські підрозділи зазнають набагато менших втрат, ніж противник. До того ж Сили оборони зараз проводять головні наступальні дії. До прикладу, Трохимець розповів про один з епізодів роботи його підрозділу. Зокрема, він та його підрозділ, у складі понад 20 осіб, атакували противника в одній із посадок, де знаходились російські позиції. За його словами, зі 100 осіб особового складу противника було ліквідовано понад 50 росіян, 5 взято в полон, а решта втекли з позицій. Трохимець також зауважив, що у цій атаці жоден український військовослужбовець не загинув. Такий результат не просто везіння, а тяжка праця та постійні тренування.
Карта бойових дій на Бахмутському напрямку станом на 21 червня.
Роман Трохимець також розповів про забезпечення та порівняв оснащення українських та російських військових. Він зауважив, що російські військові, в окремих випадках, досить потужно оснащені й мають сучасні зразки зброї. Трохимець також розповів, що російські війська постійно проводять ротації на Бахмутському напрямку. Це відбувається вдень і вночі. Росіяни злякані, однак відстрілюють досить потужно. Трохимець зауважив, що російські командири постійно женуть у бій своїх підлеглих.
В Україні презентували проєкт "Крила помсти"
Ціль цього проєкту виготовити 1000 автономних безпілотних бомбардувальників XaKi-20. Ця ініціатива була презентована вчора. Проєкт має на меті оснащення українських підрозділів далекобійною та високоточною зброєю. Розуміємо, що в Україні зараз є низка компаній, які створюють ударні дрони. Кожна з цих компаній формує свої пріоритети та шлях для створення таких систем.
Боєць 241-ої бригади та ідейний натхненник проєкту "Крила помсти" Вадим Кодачігов пояснив, що головна ідея ініціативи полягає в тому, щоб росіяни почали теж відчувати жахіття війни. Він зауважив, що російське населення має відчути страх і саме для цього Україна має посилитись автономними безпілотними бомбардувальниками. Кодачігов пояснив, що така головна ідея проєкту повʼязана з тим, щоб росіяни почали активніше протистояти путінському режиму. Він переконаний, що тільки тоді, коли війна відбуватиметься на російській території, там можливі якісь рухи.
Безпілотник Hunter Killer (фото: facebook/Kryla.pomsty)
Вадим Кодачігов також розповів, що мета проєкту полягає в тому, щоб застосовувати безпілотну бомбардувальну ескадрилью, як базове дистанційне озброєння. За його словами, безпілотники XaKi-20 мають бойове навантаження до 15 кг та мають запас польоту до 6 годин. Це сучасна зброя, яка дозволить за короткий проміжок часу атакувати позиції та цілі противника. Кодачігов також наголосив, що безпілотник матиме можливість знищувати будь-які види військової техніки та живу силу противника.
- Актуальне
- Важливе