Папа Римський закликав Україну підняти "білий прапор" та вести перемовини з РФ. У Ватикані виступили з поясненнями
У лютому Папа Римський дав інтерв'ю, в якому заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та почати переговори з Росією. У Ватикані виступили з поясненнями, що означають такі слова Франциска
Про це повідомляє Reuters.
Франциск зробив заяву в інтерв'ю швейцарської телерадіокомпанії RSI. Агентство Reuters отримало стенограму та елементи відео з розмови.
"Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора, і веде переговори. Слово "переговори" – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори", - заявив Папа Римський.
За словами Франциска, переговори повинні відбуватися за допомогою міжнародних сил.
Читайте також: Папа Франциск провалює тест на розумність
У Reuters зазначили, що Франциск вперше вжив такі терміни, як "білий прапор" або "переможений" стосовно війни в Україні.
Голова пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні виступив з поясненням, що Папа не пропонував Україні капітулювати перед РФ. У Ватикані наголошують, що Франциск просто скористався запропонованим інтерв’юером терміном "білий прапор", щоб вказати на необхідність миру.
Папа Римський і війна в Україні
Папа Римський Франциск говорив, що Ватикан бере участь у миротворчій місії, щоби спробувати покласти край конфлікту між Росією та Україною.
Влітку 2023 року кардинал Дзуппі побував у Києві й зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Омбудсмен Дмитро Лубінець розповів представникові Ватикану про вбивства, зґвалтування і викрадення українських дітей військовими РФ. Пізніше Дзуппі побував у Москві, де зустрівся з дитячою омбудсменкою Львовою-Бєловою, яку підозрюють у незаконній депортації українських дітей.
У середині вересня Маттео Дзуппі в рамках так званої миротворчої місії щодо України відвідав Китай, де зустрівся зі спецпредставником Пекіна з питань Євразії Лі Хуеєм.
Ватикан, словами Державного секретаря Святого Престолу П’єтро Пароліна підтримав українську Формулу миру. Папа Франциск не коментував цієї заяви.
Коментуючи війну в Ізраїлі, Папа Римський підтримав концепцію двох держав. "Два народи, які повинні жити разом. З цим існує мудре рішення: два народи, дві держави, слідують Угоді Осло: дві дуже обмежені держави та Єрусалим з особливим статусом", - сказав він.
Папа Франциск рішуче засудив "негідні та неприйнятні" ракетні обстріли проти цивільного населення України та інфраструктури життєзабезпечення країни. Водночас не згадував Росію.
- Актуальне
- Важливе