Запуск САП і Бюро економічної безпеки стали б позитивним сигналом для інвесторів – експерт
Запуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Бюро економічної безпеки як ефективних органів, а також загалом реформа судової системи могли б стати позитивним сигналом для інвесторів
Про це старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай заявив під час "Великого ефіру Василя Зими" на Еспресо.TV.
“Найкраще, що ми можемо сказати інвесторам і кредиторам – що у нас є правосуддя”, – сказав він.
Гайдай уточнив, що мова йде, по-перше, про запуск САП, який потребує призначення керівника нового органу за результатами конкурсу.
“Ще одна умова такого сигналу – якщо у нас буде працювати Бюро економічної безпеки, в чому зараз є ряд сумнівів. І по-третє, має запрацювати в цілому саме правосуддя - незалежні і фахові суди. Це те, що може подати сигнал інвесторам”, – сказав Гайдай.
- Раніше, 24 грудня, Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не проголосувала за проєкт рішення, яким пропонувалося затвердити на посаду детектива НАБУ Олександра Клименка.
- 23 грудня голова комісії Катерина Коваль заявляла, що "головне завдання конкурсної комісії - провести незалежний та прозорий конкурсний відбір, щоб у подальшому не було жодних підстав для оскарження і порядку проведення конкурсу і його результатів".
- 20 грудня ОАСК частково задовольнив позов про скасування Порядку роботи комісії з обрання керівництва САП.
- У Офісі президента України заявили, що рішення ОАСК щодо скасування Порядку роботи комісії з обрання керівництва САП не є остаточним, і його треба проаналізувати.
- 21 грудня комісія отримала рішення ОАСК, проте продовжила співбесіди з кандидатами. Згодом комісія оголосила результати конкурсу, але потім відмовилася затверджувати їх.
- Актуальне
- Важливе