Окупанти перекидають сили та засоби з Авдіївки на Бахмутський напрямок. Колонка Сергія Згурця
На Бахмутському напрямку противник значно посилив артилерійські обстріли після захоплення Авдіївки. Ворог почав перекидати сили та засоби з Авдіївського напрямку до Бахмута. Це відчувається зокрема біля Кліщіївки, Богданівки, Іванівського та Часового Яру
ЗСУ за тиждень знищили 7 російських літаків
Сьогодні зранку наші військові знищили черговий російський винищувач-бомбардувальник Су-34. Про це повідомило командування Повітряних сил. Менш ніж за тиждень вже збито 7 російських літаків - 5 бомбардувальників Су-34 та 2 Су-35. Знищення ворожої авіації є протидією активним спробам противника використовувати літаки для скидання КАБів, які суттєво впливають на ситуацію на лінії фронту.
Зокрема, за 8 місяців бойових дій ворог скинув понад 5000 КАБів вагою від 500 кг. Масове застосування КАБів суттєво вплинуло на бойові дії в Авдіївці. Тож для знищення цих ворожих літаків наші Повітряні сили використовують системи ППО з дальністю понад 100 км. Зокрема, говорять про мандрівний Patriot або Samp-T. Це поки залишається таємницею. Втім, ми бачимо результат, російські винищувачі знищуються. Це гарний й позитивний результат.
Навчання українських пілотів на F-16 в США
Звісно активність ворожої авіації суттєво зменшиться, коли ми дочекаємось постачання винищувачів F-16. Зараз триває процес навчання українських пілотів. Однак зʼявилась інформація щодо термінів навчання наших пілотів. В CNN вийшла публікація, де розписані часові рамки навчання наших пілотів у США. З посиланням на представника Національної гвардії США, вони повідомили, що вісім пілотів проходять навчання у Сполучених Штатах Америки. Їхнє навчання має закінчитись у проміжок з травня по серпень. Ще чотири українські пілоти вивчають англійську мову й закінчить повний цикл навчання на винищувачах F-16 до 30 вересня. Також вони повідомили, що можливо навчання триватиме довше, ніж заявлялось. Це пояснюється тим, що потрібно підготувати повністю боєздатного пілота, а не обмежений функціонал, як це планувалось раніше.
Також підготовку зараз проходять понад 40 техніків, які будуть обслуговувати ці винищувачі. Сьогодні вони займаються мовною підготовкою, але далі вони будуть навчатись обслуговувати літаки на одній із баз ВПС США.
Іран передав Росії понад 400 балістичних ракет
Окрім США, навчання наших пілотів триває в низці інших країн. Думаю, що цей процес буде більш активізований та розширений. Надходження F-16 з далекобійним озброєнням та нових ЗРК вкрай потрібно для Повітряних сил, оскільки сьогодні зʼявилась ще одна загроза для України. Сьогодні агенція Reuters повідомила про те, що Іран все-таки передав балістичні ракети Росії. Загальна кількість переданих ракет понад 400 одиниць.
Зокрема, ракети Zolfaghar та Fateh-110. Ці ракети запускаються з мобільних установок. Ракети Fateh-110 Іран виготовляє давно й серійно. Вони мають дальність понад 300 км. Ракети Zolfaghar мають дальність до 700 км. Про таку загрозу в ГУР повідомляли ще в листопаді 2022 року. Але тоді Іран побоявся передавати такі ракети Росії. Тому питання підсилення нашої протиповітряної оборони сьогодні є важливою складовою у протистоянні з РФ.
Окупанти активно перекидають сили та засоби з Авдіївки на Бахмутський напрямок
Майор національної гвардії, начальник штабу артилерії 4-ї бригади "Рубіж" Денис Нагорний розповів, що на Бахмутському напрямку противник значно посилив артилерійські обстріли після захоплення Авдіївки. За його словами, противник почав перекидати сили та засоби з Авдіївського напрямку до Бахмута. Це відчувається зокрема біля Кліщіївки, Богданівки, Іванівського та Часового Яру. Також Нагорний повідомив, що росіяни значно активізували застосування тактичної авіації та БПЛА на цих напрямках. Тобто можна зробити висновок, що росіяни концентрують сили та засоби для початку наступальних дій в напрямку Часового Яру. Нагорний зауважив, що про початок таких дій можна буде дізнатись зі збільшення застосування КАБів та ФАБів.
Карта бойових дій на Бахмутському напрямку за період 14-21 лютого.
Денис Нагорний розповів, що раніше на Бахмутському напрямку росіяни масово не використовували техніку для наступальних дій. Сьогодні ж артилерія та FPV дрони окупантів працюють цілодобово. Оскільки на цьому напрямку зʼявилась велика кількість застарілої техніки, якої раніше тут не спостерігалось. Це свідчить про те, що росіяни активно перекидають засоби з інших напрямків. Звісно, Сили оборони реагують на такі дії окупантів. Зокрема, за словами Нагорного, нещодавно було виявлено кілька нових систем РЕБ окупантів, які раніше на Бахмутському напрямку не спостерігались. Нагорний вважає, що окупанти можуть використовувати Бахмут, як один із логістичних шляхів для активізації своїх дій на Лиманському та Купʼянському напрямках.
Денис Нагорний також розповів про роботу української артилерії та БПЛА. Зокрема, за статистикою 4-ї бригади "Рубіж" понад 70% цілей знищується артилерією, а 30% ударними БПЛА. Сьогодні українські військові мають критичну нестачу боєприпасів. Нагорний наголосив, що для відбиття наступу окупантів та оборони українські артилеристи не мають навіть мінімальної кількості боєприпасів. Тому, коли потрібно провести якісь тактичні маневри, або знищити велику кількість піхоти противника, то це все це здійснюється за допомогою безпілотних систем. Війна перейшла в режим певного симбіозу, коли не вистачає боєприпасів, але ситуацію покращує безпілотна авіація.
Однак, за словами Нагорного, піхота не може діяти без підтримки артилерії. Навіть на рівні батальйону з мінімальною кількістю особового складу, їхні дії має підтримувати артилерія. Саме тому, сьогодні виникла ситуація, коли нестачу боєприпасів до артилерії замінюють FPV дрони. Зокрема, різного типу дрони - розвідники, бомбери, ударні та мінувальні. Тобто, перелік застосування безпілотних систем кожного дня збільшується.
- Актуальне
- Важливе