Аналітика

Результати операції Сил оборони в Курській області за пів року, чому північнокорейські військові не здаються в полон ЗСУ. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець Віталій Бесараб
7 лютого, 2025 п'ятниця
21:15

Операція Сил оборони України в Курській області РФ почалась 6 серпня 2024 року і вперше за 11 років російсько-української війни бойові дії були перенесені на територію ворога. Ця операція почалась у тісній зв'язці з політичними завданнями й може стати важливою частиною переговорного процесу з Росією

Зміст

Вже пів року триває операція ЗСУ в Курській області РФ

Отже, вже пів року триває новий етап війни з перенесенням бойових дій на територію противника. Зокрема, не лише коштом дронів та ракет, а дій наземних військових частин ЗСУ. Операція Сил оборони в Курській області РФ почалась 6 серпня 2024 року і вперше за 11 років російсько-української війни бойові дії були перенесені на територію ворога. Ця операція, на мою думку, почалась у тісній зв'язці з політичними завданнями. Ще тоді, влітку 2024 року, президент України Володимир Зеленський промотував серед західних партнерів План миру. Власне операція ЗСУ в Курській області мала б показати нашим партнерам, що в нас є навички, сили й можливості здійснювати продуктивні дії на території РФ. Головним питанням лише залишалась системна підтримка зброєю з боку наших партнерів. Тоді й зараз політична вага бойових на Курщині для нашого президента залишається вкрай високою. Вчора президент України мав зустріч з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Лемміном. На цій зустрічі Володимир Зеленський заявив, що контроль над територією Курської області стане важливою частиною переговорного процесу з Росією. За словами президента, Сили оборони України стабільно тримають ситуацію на Курщині й будуть тримати далі. Вчора Володимир Зеленський знову згадував про Курську область у вечірньому зверненні. Він сказав, що варто і потрібно переносити бойові дії на територію агресора.


Карта бойових дій в Курській області станом на 7 лютого.

Генеральний штаб ЗСУ підбив кількісні показники піврічних дій на Курському плацдармі. Втрати противника склали 40 тис. особового складу, з яких 16 тис. вбитими, також 909 російських військових було взято в полон. Значна кількість російської техніка була знищена - 130 танків, 689 БМП, гелікоптери й літаки. Не допомогли РФ й північнокорейські військові. Відомо, що на цей напрямок було перекинуто 12 тис. військових з КНДР, з яких 4000 було знищено і  вже протягом кількох тижнів військовослужбовці ЗСУ повідомляють, що північнокорейські військові відсутні на цьому напрямку. Також відомо, що на Курщині системно знищувались командні пункти противника. Щонайменше 4 потужних удари було здійснено по командних пунктах росіян. Зараз ворог утримує на цій ділянці фронту 60 тис. особового складу, якщо не враховувати північнокорейських військових. Коштом вимушеного для противника підсилення цього напрямку відбувається послаблення інших ділянок.

Сили оборони України розпочали контратакувальні дії на Курщині

Вчора було вкрай важливе повідомлення про те, що ЗСУ розпочали нові контратаки у Курській області. Ці контратаки були в напрямку Уланок. Зокрема, у напрямку Махнівка, Черкаська Конопелька. Ця ділянка розташована на південний схід від міста Суджі, яка є основним опорним пунктом нашої оборони. Генеральний штаб ЗСУ про ці контратаки деталей поки що не наводить. Втім, проаналізувавши інформацію з різних джерел, можна сказати, що військові ЗСУ за допомогою бронетехніки здійснили просування в бік території, яку утримував противник. Ймовірно, частини 11-ї бригади ДШВ армії РФ потрапили в оточення в зоні населеного пункту Черкаські Конопельки. Зараз в районі цих населених пунктів тривають бойові дії, але точно визначити, де проходить лінія боєзіткнень неможливо. Втім, можна констатувати, що контратакувальні дії ЗСУ в Курській області скеровані на зміцнення позицій на цьому плацдармі. Оскільки відомо, що противник неодноразово атакував на цьому напрямку - південний схід від Суджі. Фактично контратакувальні дії ЗСУ скеровані на розширення плацдарму безпеки на північний схід від Суджі.


Карта просування ЗСУ в Курській області станом на 7 лютого.

Росіяни намагаються проводити атаки на позиції ЗСУ попри численні втрати

Бойові дії на Курщині ведуть низка бригад ЗСУ. Одна із них - 47-ма ОМБр “Маґура”. Ця бригада вже кілька місяців діє на Курщині. Всі ми неодноразово бачили відео бойової роботи підрозділів бригади із залученням західної техніки. Під час контратак ЗСУ 6-7 лютого також активно застосовуються зразки західної техніки.

Головний сержант роти 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" Олег Чаус розповів, що в зоні відповідальності бригади активізувались бойові дії. За його словами, 6 лютого ситуація була спокійною, але сьогодні ворог протягом дня намагається завести групу піхоти для атаки на українські позиції. Група складається з понад 35 російських окупантів. Так ворог діє, починаючи з пізньої ночі. Чаус повідомив, що станом на вечір 7 лютого військовослужбовці бригади знищили 9 окупантів, а 7 отримали поранення. Він додав, що попри втрати ворог продовжує просування, але очевидно, що ворог діє хаотично, оскільки видно, що вони не розуміють, де розташовані їхні позиції, а де позиції ЗСУ. Родночас, як зазначив Чаус, авіація ворога постійно атакує прикордоння з Сумщиною. Ці атаки відчувають на собі прикордонні населені пункти. Зокрема, лише на неповний день 7 лютого відбулось понад 17 ворожих атак КАБами.

Ворожі дрони на оптоволокні - головна проблема для ЗСУ

Олег Чаус розповів, що район, де працюють підрозділи бригади, насичений річками, посадками й полями. Ці орієнтири є місцями, де тримають свої позиції військові ЗСУ. Тобто фактично місця, де стоїть піхота ЗСУ, могли колись бути ворожими позиціями. Там можуть бути бліндажі, окопи, а тепер створюють фортифікації.

Олег Чаус також повідомив, що вже тиждень ворог активізував застосування дронів на оптоволокні. Спочатку дію цих дронів наші військовослужбовці відчули на території України. Ворог залітає на територію України, обирає якусь посадку, яка простягається на прикордонні з території РФ. Оператори ворожих дронів на оптоволокні змінюють позиції. Чаус наголосив, що такі дрони є чи не найголовнішою проблемою зараз для підрозділів ЗСУ. Протистояти цим дронам можна у кілька способів. Для першого способу потрібно кілька військовослужбовців, які не будуть залучені до бойових дій. Зокрема, вогневі групи на точках, повз які літають дрони, будуть робити засідки й за допомогою рушниць збивати БПЛА. Інший варіант є довготривалішим у підготовці, як зазначив Чаус, і змінить ситуацію ненадовго - на шляхах дронів з оптоволокном вішати сітки, за які може зачепитись БПЛА. Є ще третій варіант - знищувати позиції операторів цих дронів. Чаус повідомив, що у всіх бригадах, які діють на Курщині, шукають позиції російських операторів дронів, які знищують техніку ЗСУ за допомогою БПЛА на оптоволокні.

Військові з КНДР не були готові до сучасних бойових дій

Головний сержант роти 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" Олег Чаус підтвердив, що наразі вони не спостерігають присутність північнокорейських військових на полі бою. Він припустив, що військових з КНДР могли передислокувати або провести ротацію. Він зазначив, що під час бойових дій було видно, що ці військові точно не новачки. Єдине, як він зауважив, було видно, що вони не були готові до тих бойових дій, які відбуваються сьогодні. Військові з КНДР не розуміли, як протистояти дронам, мали погану комунікацію, часто їхні підрозділи навіть не мали рацій. Головним їхнім завданням було просуватись на полі бою й зосереджуватися на певних точках. Працювали військові КНДР тактикою ще часів Другої світової війни. 

Чаус додав, що їм відомо про те, що військовослужбовці КНДР, які брали участь в боях на Курщині, належали до спецпідрозділів, і їх можна було залучати на зачистки, втім, росіяни їх використовували, як гарматне мʼясо. Найчастіше в місці зосередження військових з КНДР знищували. Чаус повідомив, що коли військові з КНДР отримували поранення, то замість того, щоб надати собі першу домедичну допомогу, вони відразу себе добивали. Саме цим і пояснюється той факт, що військовим ЗСУ майже не вдавалось брати їх у полон. 

Старший сержант вважає, що наступний наступ північнокорейських військових на поле бою в Курській області може бути більш підготовленим. Він зазначив, що вони діяли в зеленій маскувальній формі армії РФ, що взимку є нелогічним. Також він додав, що вони можуть краще підготуватись для того, щоб ефективніше рухатись по відкритій місцевості й просуватись в бік позицій ЗСУ. Саме тому зараз бригади ЗСУ мають бути посилені артилерією, мінометами й дронами. Оскільки саме це озброєння допомагає знищувати найбільшу кількість техніки та живої сили противника.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+9.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.38
    Купівля 41.38
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 44.7
    Продаж 45.37
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
25 березня
18:50
Володимир Зеленський
Збігається з меседжами Кремля, – Зеленський про заяву Віткоффа щодо "референдумів" на ТОТ
18:48
РФ вдарила по Куртівці на Донеччині: загинула матір з 3-річною донькою, іншу дитину поранено
18:47
Знищує цілі в морі, на землі та в повітрі: Федоров розповів про новий дрон "Катран"
18:31
Ексклюзив
Сергій Бєсєда
Добре знає спосіб мислення і дій американців, - військовий експерт Ступак про очільника російської делегації в Ер-Ріяді Бєсєду
18:28
Аналітика
Більче-Волицько-Угерське сховище
Американський газ в українських сховищах. Чи є перспективи східноєвропейського хабу
18:27
Оновлено
США Україна
Україна, США та РФ домовилися гарантувати безпеку судноплавства в Чорному морі та розробити заходи для припинення ударів по енергоструктурі
18:23
ЗАЕС
"Запорізька АЕС не працюватиме на окупантів": Зеленський сказав, скільки триватиме відновлення станції
18:13
Уряд Франції виділив 11 млн євро на будівництво першої в Україні цифрової підстанції
18:05
OPINION
Чим завершаться перемовини в Ер-Ріяді
17:54
Дональд Трамп
Волц засвоїв урок: Трамп прокоментував витік секретних даних з чату Signal
17:52
штучний інтелект
Керівник Ощадбанку вважає, що проблему дефіциту кадрів в Україні може розв'язати ШІ
17:34
на фото Олександр Лисенко
Колишній мер Сум Лисенко заявив, що мобілізувався до війська
17:19
Ексклюзив
Європарламент
В мисленні європейців відбулась абсолютна революція щодо власної безпеки без США, - польський політик Чех
17:17
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
ГУР: Росія спрогнозувала 15 сценаріїв можливих військових конфліктів, серед них – напад на Польщу
17:12
Вечірній Луганськ до окупації. Залізничний вокзал
Визнають аварійними будинки у престижних районах: окупанти організували нову схему відчуження майна на ТОТ
16:54
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Заборгованість у 1,7 млрд грн не стосується контракту з Міноборони: в ДПСУ прокоментували звинувачення у зриві постачання боєприпасів
16:43
суд, санкції
Передавав РФ дані про переміщення Сил оборони: нацгвардійця засудили до 15 років тюрми
16:36
Maxar опублікувала знімки авіабази в Енгельсі
Британська розвідка назвала удар по авіабазі "Енгельс-2" найуспішнішою атакою України з початку року
16:34
Від початку доби на фронті зафіксували 105 боїв: на Покровському напрямку окупанти здійснили 43 атаки
16:28
Нардепи з "Європейської Солідарності" передали Зеленському 145 тис. підписів українців з вимогою скасувати санкції проти Порошенка
16:22
Верховна Рада
Рада підтримала створення в Україні банку фінансової інклюзії
16:13
Джуд Лоу
Джуд Лоу в ролі Путіна: зʼявилися перші кадри з фільму "Кремлівський чарівник" французького режисера Олівʼє Ассаяса
16:08
OPINION
блог Олеся Яхно
"Джетлег": звуження глобального лідерства
15:57
книжки
єКнига: заявки за програмою подали понад 100 тис. молодих українців
15:49
рубль
Нацбанк відмовився від розрахунку офіційного курсу гривні до російського рубля
15:49
Гривня, гривні, гроші
Уряд у квітні проіндексує пенсії для 630 тис. громадян, котрі працюють
15:35
Смартфон
Рада підтримала законопроєкт, який розширить покриття 4G, зокрема в селах
15:31
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:27
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен
"Ми будемо чинити опір": Фредеріксен назвала тиск США на Данію та Гренландію неприйнятним
15:23
Ізраїльські поселенці побили та передали військовим палестинського режисера Баллала, фільм якого "Немає іншої землі" отримав "Оскар"
15:20
лісові пожежі в Південній Кореї
Масштабні лісові пожежі в Південній Кореї загрожують селищу зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
14:50
Ексклюзив
Петро Порошенко
Нардепи з "ЄС" передали Стефанчуку 145 тис. підписів за скасування санкцій РНБО проти Порошенка
14:16
Папа Франциск
Папа Франциск був настільки близький до смерті, що медики розглядали питання про припинення лікування
14:15
Оновлено
Дмитро Пєсков
У Москві прокоментували перемовини РФ і США в Ер-Ріяді: змісту не оприлюднюватимуть, а спільної заяви не було "через позицію України"
14:14
Дональд Трамп
Путін подарував Трампу портрет: його передав Віткофф
14:05
OPINION
блог Євген Дикий
"Сотник Кемаль" чи "Великодня капітуляція"?
13:54
вибух
У Чехії стався вибух на складі боєприпасів: постраждала людина
13:39
айфони
ДПС викрила дві відомі мережі електроніки у несплаті податків на понад 286 млн грн
12:56
Агресивна війна РФ і відновлення України: у Страсбурзі сесія конгресу місцевих і регіональних влад Європи почалася з українського гімну
12:55
Коригував удари РФ по Силах оборони на Курщині: на Сумщині викрили "крота" ГРУ - військового ЗСУ
Більше новин