Росія випробовує проти України ракети, які можуть нести тактичний ядерний заряд. Колонка Сергія Згурця
Росіяни намагаються конструювати ракету "Циркон" зі спеціальною бойовою частиною. Мова йде про тактичний ядерний боєприпас. Тобто російські розробники намагаються перевірити ракету в реальних бойових умовах
Росія атакувала Харків новими авіаційними бомбами
Сьогодні російська окупаційна армія вперше з 2022 року здійснила удар по Харкову авіаційними бомбами. Це новий боєприпас. Якщо раніше вони змушені були входити в повітряний простір і могли потрапити під дію наших систем ППО, то тепер боєприпас під назвою "УМПБ Д-30СН" має певні переваги. Зокрема, до звичайної авіаційної бомби ФАБ-250 додали ракетний двигун. Тепер цей боєприпас може діяти на відстань до 90 км. Тепер нам потрібно шукати способи протидії цьому боєприпасу. І головний спосіб - знищення носіїв цих бомб. В перспективі можна використовувати літаки F-16 та комплекс ППО Patriot.
Окупанти випробовують проти України ракети, які можуть нести ядерний заряд
Стали відомі нові подробиці щодо ракети "Циркон". Ця ракета противником подається як гіперзвукова й така, що має швидкість 9 махів. Зараз українські експерти проаналізували уламки "Циркона" й зʼявились нові цікаві деталі щодо бойової частини ракети. Як виявилось, бойова частина непропорційно мала порівняно з ракетою. Адже крилата ракета Х-22 має бойову частину понад 1000 кг, Х-101 - 400 кг, ракета "Кинджал" - 150 кг. Ракета "Циркон" має бойову частину понад 100 кг. Одна із версій такої малої ваги бойової частини "Циркона" полягає в забезпеченні дальності цієї ракети. Тобто, щоб забезпечити дальність ракети на понад 1000 км, конструктори змушені були зменшити масу бойової частини ракети. Інше пояснення полягає в тому, що з такою масою бойової частини неможливо боротись з цілями, для яких була створена ця ракета. Тобто, зараз росіяни намагаються конструювати цю ракету зі спеціальною БЧ. Мова йде про тактичний ядерний боєприпас. Тому сьогодні ми можемо лише констатувати, що російські розробники намагаються перевірити ракету в реальних бойових умовах. Втім, варто наголосити, що ракети "Циркон" є зброєю для терористичних атак проти України.
Україна масштабує виробництво власної зброї
Виконавча директорка ГС "Технологічні сили України" (ГС - громадська спілка) Катерина Михалко розповіла, що в їхньому обʼєднанні сьогодні працюють понад 30 підприємств. Ці підприємства - провідні постачальники Міністерства оборони України. Це компанії, які переважно виготовляють безпілотники, а також програмні продукти, засоби звʼязку, оптичні системи та боєприпаси для ЗСУ.
За словами Михалко, сьогодні на українському ринку до цього часу немає прогнозованості замовлень, закупівлі дронів та озброєння. Адже в Україні закупівлі МО України привʼязані до щорічного перерозподілу бюджету. Михалко зауважила, що це відповідальність не тільки уряду, а й парламенту. Вона наголосила, що потрібно створити достатньо продумані військові бюджети на кілька років вперед. Це дозволить виготовляти озброєння для ЗСУ в достатній кількості. Сьогодні дійсно існує збільшення виробництва для потреб ЗСУ, втім, є дефіцит фінансування для підприємств ОПК.
Експорт зброї українського виробництва
Катерина Михалко вважає, що Україна має дозволити експорт зброї власного виробництва. За її словами, це не зменшить виробництво для потреб ЗСУ. Оскільки експорт зброї збільшує її виробництво. Це нові інвестиції та збільшення надходження коштів. Вона наголосила на тому, що окремі зразки озброєння Україна досі отримує від партнерів. Адже для локалізації виробництва, до прикладу, систем ППО потрібні роки. Втім, Україна вже досягла суттєвих успіхів у виробництві БПЛА різних типів. Частина з них не так потрібна на фронті, і їх можна експортувати.
Катерина Михалко також зауважила, що українські виробники зброї часто викликають захоплення в американських та європейських виробників зброї. Наші підприємства отримують дуже швидкий зворотний зв'язок від військових й адаптують зброю відповідно до умов бойових дій. За словами Михалко, є кілька прикладів партнерства українських та іноземних компаній.
Сьогодні українські виробники працюють в дуже важких умовах. Оскільки кожне підприємство українського ОПК є ціллю для окупантів. Тому дуже важливим питанням є переміщення потужностей ОПК під землю. Михалко наголосила, що всі підприємства мають бути захищені від атак РФ. Це певний виклик, втім, є прогрес із взаємодією з державою.
- Актуальне
- Важливе