Аналітика

Росіяни зосередили понад 650 тис. окупантів по всій лінії фронту. Колонка Сергія Згурця

5 липня, 2024 п'ятниця
20:30

Покровський, Торецький та Краматорський напрямки залишаються сьогодні найгарячішими точками фронту. На цих ділянках протягом тижня відбулась найбільша кількість бойових зіткнень, загальна кількість яких доходила до 200 зіткнень на добу

Зміст

Україна отримала ще одну батарею ЗРК Patriot від Німеччини

Німеччина передала Україні третю батарею ЗРК Patriot. Про це повідомив посол Німеччини в Україні. Варто зазначити, що ЗРК Patriot буде переданий Україні у версії PAC-3, тобто він зможе здійснювати перехоплення балістичних ворожих ракет. Зокрема, російські ракети "Кинджал", "Циркон", Х-22 та "Іскандер". Тож, якщо орієнтуватись на офіційні повідомлення, сьогодні Україна має вже 5 батарей ЗРК Patriot. В дорозі ще мінімум 3 комплекси. Також, ймовірно, певну кількість систем Patriot ми отримаємо від США.

Ворог зосередив понад 650 тис. окупантів по всій лінії фронту

Покровський, Торецький та Краматорський напрямки залишаються сьогодні найгарячішими точками фронту. На цих ділянках протягом тижня відбулась найбільша кількість бойових зіткнень. Загальна кількість яких доходила до 200 зіткнень на добу. Такого раніше не було. Зараз лінія фронту складає понад 970 км. Загальна кількість угруповання ворожих військ, які діють вздовж всієї лінії фронту, складає понад 650 тис. окупантів. Дії ворога на цих трьох напрямках, зокрема, наступ на Часів Яр, від Очеретиного у бік траси Покровськ-Костянтинівка, а також бойові дії в районі Торецька, є елементами одного оперативного задуму противника. Всі ці три ворожі вектори сходяться в Костянтинівці. Загалом всі зусилля ворога зумовлені спробами наблизитись до Словʼянсько-Краматорського укріпрайону. Ворог докладає для досягнення цих цілей максимальних зусиль. Втім, не факт, що окупантам вдасться досягти їх. Оскільки для стримування противника Сили оборони докладають також максимальних зусиль.

Ситуація на лінії фронту: тиск на Часів Яр та Торецьк продовжується

В зоні Часового Яру наші підрозділи залишили позиції в зоні мікрорайону "Канал", який був повністю зруйнований ворожою артилерією. З нашого боку цей крок цілком виправданий та логічний, в умовах, що склались. Російські війська розпочали атаку на Часів Яр 4 квітня. За три місяці вони спромоглись доповзти лише до цієї ділянки. Гадаю, що захоплення цієї крихітної частини міста обійшлось росіянам тисячами жертв. Ворог повністю знищив свою 98-му десантно-штурмову дивізію. Наші війська зараз утримують лінію оборони на захід від каналу Сіверський Донець. За словами наших військових, оборона Часового Яру триває. Головна мета - втрата якомога більшої кількості ресурсів у противника і відповідно втрата наступального потенціалу окупантів. Доля Часового Яру буде залежати від сил та засобів, які будуть використовувати обидві сторони й від уміння керувати цими засобами та силами. За окремими оцінками, без значного підсилення угруповання ворожих військ, наші війська можуть утримувати місто до жовтня, або й більший проміжок часу.


Карта бойових дій біля Часового Яру станом на 5 липня.

Під Торецьком ситуація теж залишається складною. За різними оцінками, на цьому напрямку ворог має понад 10 тис. особового складу. Наші підрозділи на Торецькому напрямку реалізовують тактику мобільно-тактичної оборони. Оскільки на окремих ділянках ворог має перевагу у живій силі 1 до 10. Зараз лінія бойового зіткнення проходить у міській забудові Торецька. Фактично, зараз противника стримується за допомогою артилерії та FPV-дронів. Наші військові переконані, що противник не зможе просунутись вглиб міста Торецьк.


Карта бойових дій на Торецькому напрямку станом на 5 липня.

Також ворог має певні тактичні просування на Покровському напрямку з намірами перерізати шосе Покровськ-Краматорськ. Потім розпочати наступ у напрямку Костянтинівки, Краматорська та Словʼянська. Втім, цей сценарій розвитку подій малює собі противник. В будь-якому разі ситуація буде залежати від того, які підходи використають наші Сили оборони, аби заблокувати просування противника. Зараз противник намагається реалізовувати ті можливості на полі бою, які сформувались, зокрема через нашу повільну мобілізацію та затримку зброї й боєприпасів від наших партнерів. Втім, ситуація має бути стабілізована.


Карта бойових дій на Покровському напрямку станом на 5 липня.

За оцінками Центру оборони й стратегій, РФ залучила понад 75% власних ресурсів для війни проти України. Тоді, як Сили оборони використовують до 30% ресурсів. Україна зберегла резерви, в тому числі й ті, що зараз пройшли навчання в країнах ЄС. Ворог же практично не має резервів для подальшого залучення у бойових діях. Можливо такі цифри занадто оптимістичні, втім, лише на практиці ми зможемо дізнатись реалістичність тих, чи інших оцінок.

Розвиток виробництва наземних роботизованих систем

Засновник компанії "Роботизовані комплекси" Ігор Чайківський розповів, що більшість українських виробників дронів з самого початку створення безпілотників стикнулись з тим, що технічного завдання не було. Тобто, в нас немає чітко визначених параметрів, розмірів, функціонального призначення безпілотних наземних систем. Саме тому, за словами Чайківського, виробники почали створювати роботизовані системи на основі власних уявлень. Це стало певним викликом для наших виробників. Оскільки таким чином задача стає складнішою. Однак, як зауважив Чайківський, головною метою було створення роботизованих систем подібних до закордонних зразків, але суттєво дешевшими у виробництві. Чайківський додав, що роботизований наземний комплекс "Мураха" був створений від початку до кінця просто із нуля. Починалося це в жовтні 2022 року. Зараз вже комплекс пройшов випробування у третій генерації. Втім, основна частина ТТХ була закладена у першому зразку. Зараз комплекс постійно вдосконалюється й розвивається.

Ігор Чайківський розповів, що проєкт роботизованої наземної системи "Мураха" перебуває на етапі дрібносерійного виробництва. Перші комплекси вже постачаються на першу лінію фронту і вже безпосередньо прохання про вдосконалення та виправлення деталей отримуються від військових. Чайківський також розповів, що перші етапи виробництва систем фінансувалось з власних заощаджень.

Компанія отримувала гранти від держави, але сьогодні основним ресурсом залишається власний капітал компанії. Підсумовуючи Чайківський розповів, які основні завдання може виконувати система "Мураха". За його словами, головна функція системи - логістична. Система є мобільною, досить потужною невеликою машиною для транспортування. Зокрема, з вагою 490 кг платформа здатна перевозити вантаж до 1 тонни.


 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.62
  • EUR
    Купівля 43.44
    Продаж 44.17
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
14 листопада
19:42
Окупанти, ЗАЕС
У МЗС Росії заявили, що місія спостерігачів МАГАТЕ на окупованій ЗАЕС може завершитись у будь-який момент
19:39
Херсонська область
Росіяни вдарили по Садовому на Херсонщині: троє поранених
19:31
Огляд
Дональд Трамп
Кадрові призначення Трампа: хто працюватиме в адміністрації нового президента США
19:24
Twitter, X, Ілон Маск
Одна з найпопулярніших газет Іспанії заявила про вихід з соцмережі X
19:23
військовий квиток, мобілізація
В оборонному комітеті ВР розповіли, чи можна відмовитися від мобілізації через ТЦК на користь рекрутингу
19:22
Ексклюзив
Дональд Трамп
Анонсовані Трампом призначення можуть виглядати скандально: політексперт про Тулсі Габбард, яка робила проросійські заяви
19:18
Анімація Міць
Нескорені українські міста: прем’єра анімаційних фільмів про Ізюм та Бахмут
18:55
Артем Довбик (праворуч), Україна - Грузія
Стало відомо, чи зіграє Довбик у вирішальних матчах Ліги націй
18:54
політв'язні поневолених народів РФ
"Політичні в'язні поневолених народів РФ": у Києві презентували правозахисний проєкт
18:41
Дональд Трамп та Ілон Маск
"Поводиться як співпрезидент": оточення Трампа незадоволене надмірною присутністю Маска, - NBC
18:39
Окупанти атакували два райони Дніпропетровщини: поранено жінку
18:32
МВФ
Україна розраховує отримати транш від МВФ у розмірі $1,1 млрд наприкінці грудня
18:19
Оновлено
музей історії
Мінкульт розкритикував плани Києва збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі: у КМДА заявили, що будують протирадіаційне укриття
18:18
Ексклюзив
Радянські бронетранспортери БТР-152 і танк Т-55 на мосту Яна Сверми в Празі
У Defense Express пояснили, навіщо армія РФ взяла у "Мосфільму" 28 танків Т-55
18:04
OPINION
Доходи українців зростають. Та невже?
17:56
Україна ЄС
Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро
17:56
В Україні оголосили підозру пропагандистці, яка співпрацює з ворогом в окупованому Маріуполі
17:44
Оновлено
Андрій Одарченко
Нардепа Одарченка засудили до 8 років позбавлення волі. НАБУ просить Інтерпол оголосити його в розшук
17:25
Єврокомісія оштрафувала Meta на €797 млн за порушення антимонопольних правил
17:21
Вивісив над Луганською ОДА прапор РФ у 2014 році: СБУ оголосила підозру полоненому зраднику
17:08
У Слов'янську під ворожий обстріл потрапив екіпаж патрульних: поранено поліцейського
17:07
"Не обовʼязково білий": продюсери фільмів про Бонда назвали вимоги до актора на роль нового агента 007
17:05
Ексклюзив
Верховна Рада
Існує велика проблема з прогулами нардепів: Рух ЧЕСНО про нове дослідження роботи ВР за 5 років
16:59
Клаудіо Раньєрі
Довбик отримав у "Ромі" нового головного тренера. Він вигравав АПЛ та Суперкубок УЄФА
16:54
Від початку року Міноборони закупило роботизованих комплексів на 300 млн грн
16:39
Оновлено
Німеччина уряд
Президент Німеччини Штайнмаєр погодив дату позачергових парламентських виборів
16:38
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 88 боєзіткнень: найбільше ворожих атак на Курахівському напрямку
16:35
Христина Соловій оголосила, що бере паузу від виступів на невизначений період
16:32
військовий квиток, мобілізація
Законопроєкт про демобілізацію мають напрацювати до 18 грудня, – нардеп Костенко
16:26
На знак протесту проти Трампа: британська письменниця Кетрін Ранделл пожертвує гонорари кліматичним організаціям
16:04
OPINION
Про корупцію в Україні нам брешуть тільки порохоботи
16:02
Євген Шевченко
Нардепу Євгенію Шевченку оголосили підозру в держзраді
15:58
Вийшов перший тизер комедії "Збори ОСББ" з Яновичем, Сумською і Лебігою
15:34
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:31
Музика з української пластичної вистави "Косачка" з'явилася на стримінгових платформах
15:22
кібербезпека
Імітуватиме кібератаки на критичну інфраструктуру: Держспецзв'язку та компанія Cyber Ranges запускають платформу Tryzub
14:59
Шмигаль запропонував створити дві групи для координації проєктів відновлення
14:44
Оновлено
Окупанти застрелили цивільну на Донеччині: Лубінець направив листи до ООН та МКЧХ
14:38
Сергій Лавров
Лавров поскаржився, що навіть "дружні" країни відмовляються заправляти його літак через санкції
14:04
На фото: Олександр Чемеров
"Повістка не приходила, але я був на ВЛК": Чемеров з "Культурного Десанту" відповів, чи готовий піти у ЗСУ
Більше новин