Атаки ХАМАСу: посол Корнійчук підтвердив загибель в Ізраїлі 18 українців
Станом на середу, 18 жовтня, кількість загиблих від атаки ХАМАСу на Ізраїль громадян України зросла до 23. Проте 19 жовтня посол України в Ізраїлі підтвердив інформацію про 18 загиблих українців
Про це в етері телемарафону повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.
Він спростував інформацію про загибель 23 українців й заявив, що МВС країни підтвердило смерть 18 українців.
"У нас підтверджена інформація стосовно 18 загиблих, не 23. Ця інформація (про загибель 23 українців) не відповідає дійсності", - сказав Корнійчук.
За його словами, ситуація у Газі ще більше ускладнюється. Наразі кількість людей на евакуацію становить 308 українців.
"Я думаю, що може підійти до позначки 400 протягом наступного дня-двох. Сподіваюсь, що евакуація все ж таки почнеться", - додав він.
Також він повідомив про загибель українки у Газі: "За ніч підтверджена нашими активістами загибель однієї громадянки України в Секторі Гази. Її персональні дані встановлені".
Вчора про 23 жертви повідомив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.
Він зазначив, що Україна посідає друге місце за кількістю загиблих іноземних громадян у цьому конфлікті.
"Згідно з оновленим звітом, внаслідок нападу ХАМАСу на Ізраїль загинули 23 громадян України. Це друга після США кількість загиблих іноземців під час нападу", - йдеться у повідомленні.
Події в Ізраїлі: що відомо про українців
Уранці в суботу, 7 жовтня 2023 року, палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40-алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.
Тоді речник МЗС України заявив про створення оперативного штабу задля допомоги українцям в Ізраїлі. Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сказав, що посольство отримує звернення від громадян України як з ізраїльського, так і з палестинського боку.
Увечері суботи президент України Володимир Зеленський повідомляв, що у результаті бойових дій в Ізраїлі могла загинути громадянка України. Тоді ж стало відомо, що оперативний штаб МЗС України розшукав одного українця, який напередодні зник на півдні Ізраїлю. Водночас у секторі Гази зараз перебувало до 200 громадян України.
Вже 8 жовтня стало відомо про двох загиблих під час подій в Ізраїлі громадянок України. Дипломати вживали заходів для репатріації їхніх тіл.
Днем пізніше дипломати евакуювали з ізраїльського міста Сдерот українського хлопчика, який отримав поранення під час нападу бойовиків. Зокрема, вдалось розшукати п‘ятьох громадян, які вважалися зниклими на півдні Ізраїлю.
У вівторок, 10 жовтня, дипломати розшукали в Ізраїлі ще сімох громадян України. Посольство також допомогло шести родинам знайти тимчасове житло в Ізраїлі.
Уранці середи, 11 жовтня, речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко повідомив про загибель в Ізраїлі ще одного українця. А станом на 12 жовтня було відомо про сімох загиблих.
Станом на п'ятницю, 13 жовтня, повідомлялося про одинадцять загиблих громадян України, ще дев'ятеро вважалися зниклими безвісти. Також, посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що інформація про те, що зниклі в Ізраїлі громадяни України можуть перебувати в полоні терористів ХАМАС, не підтвердилась.
- Актуальне
- Важливе