Атака РФ по Києву була спрямована проти одного конкретного енергооб'єкта. Колонка Сергія Згурця
Сьогодні о 3-й годині ночі Росія завдала масованого ракетного удару балістичними ракетами по Києву. Загалом противник випустив 10 ракет, всі були збиті нашими силами ППО. Така кількість знищених балістичних ракет є рекордом
Масована ракетна атака по Києву
Аналіз уламків ракет говорить про те, що росіяни використовували ракети 48Н6. Ці ракети противник використовував для атаки по Києву 11 грудня. Ракети цього типу росіяни запускають з Брянської області, яка межує з Чернігівською областю. Ракети 48Н6 є зброєю терору. Адже коли ці ракети використовуються для повітряних цілей, то вони є керованими, а коли по наземних цілях, то після пуску ракета втрачає звʼязок з керованою РЛС і прямує в район цілі по певних координатах. Однак атака по Києву була спрямована проти одного конкретного енергооб'єкта.
В разі влучення ракети, ТЕЦ мала б суттєві пошкодження і значна частина міста залишилася б без світла. Як на мене, план противника полягав в тому, що перед атакою була проведена хакерська атака на "Київстар". Тому це більше схоже на комплексну атаку на обʼєкти України. На щастя, всі ракети були збиті. Коли ми говоримо про збиття, то не завжди ворожа ракета детонує в повітрі. Тому ті вирви від уламків, які ми бачили 11 грудня і сьогодні, - це результат детонації цих ракет на землі.
Також варто зауважити, що система оповіщення не завжди встигає реагувати на загрозу ракетного удару. Оскільки ці типи ракет на такій дальності мають час польоту до 3 хвилин. Саме тому спочатку працює ППО, а вже потім вмикається система оповіщення. Зараз Росія шукає оптимальні ресурси для терору й відповідно робить ставки на ракети до С-400. Для нас головними засобами протидії таким ракетам є комплекси Patriot й SAMP-T, які вмикають автоматичний режим роботи по таких цілях. Втім, виникає головна проблема - кількість ракет до цих систем ППО, - яка повинна вирішуватись нашими партнерами поряд із постачанням систем Patriot й SAMP-T.
Втім, на мою думку, варто змінювати стратегію протидії ракетним обстрілам РФ. Зокрема, розробити систему заходів для виявлення та знищення пускових установок С-400 в Брянській області, використовуючи супутникові дані від наших партнерів.
Наслідки ракетного удару по Києву 13 грудня (фото: Reuters)
Робота снайперських груп Сил оборони на Бахмутському напрямку
Командир взводу снайперів "Привиди" президентської бригади Олександр (Привид) розповів, що на Бахмутському напрямку ворог активізувався по всій лінії фронту. Противник перейшов до масованих штурмових дій. Проте наші військові великими зусиллями стримують противника. Олександр також розповів, що через погодні умови робота снайперів ускладнилась. Оскільки часто протягом дня йде дощ і потім вода замерзає. Така погода дуже сильно впливає на засоби спостереження.
Карта бойових дій на Донеччині станом на 13 грудня
Олександр також більш детально розповів про результати роботи взводу снайперів "Привиди". Він повідомив, що за останніми підрахунками взвод знищив 780 окупантів. Ця цифра не враховує роботу за останні 1,5 місяця. Адже через масовані штурми окупантів снайпери працюють цілодобово й через морози часто роботу не фіксують на відеокамери. Також через велику кількість окупантів, які намагаються штурмувати позиції Сил оборони, снайпери працюють на результат і фільмування не є пріоритетом в їхній роботі.
Олександр Привид назвав рекорд українського снайпера з ліквідації противника на відстані 3800 метрів великим досягненням. Він зауважив, що серед снайперів взводу немає змагань щодо відстані знищення противника. Взвод працює над тим, щоб знищити більшу кількість противників. Олександр також зауважив, що окремі снайпери можуть працювати й на більші відстані. Український снайпер, який знищив окупанта на відстані 3800 метрів, мав дуже хороший арсенал техніки, щоб зафіксувати знищення цілі. Снайпери взводу "Привиди" працюють з тепловими прицілами, і з відстані понад 3 км вони не дають чіткої картинки. Тому дуже часто важко зафіксувати знищення противника.
Олександр Привид повідомив, що снайпери взводу більшу частину операцій на Бахмутському напрямку проводять з допомогою гвинтівки "Алігатор". Він розповів, що ця гвинтівка дуже добре себе зарекомендувала в бойових умовах. Тому в 90%, коли снайпери працюють, то використовують саме цю гвинтівку. Також взвод тестував гвинтівку Snipex BV70, проте через ряд недоліків снайпери не продовжили її використання.
Велика Британія та Норвегія планують посилити ВМС ЗСУ
Керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія XXI Павло Лакійчук розповів, що посиленню українського військового флоту сприятиме Велика Британія та Норвегія. За його словами, саме Велика Британія найбільше зацікавлена в запровадженні свободи судноплавства. Оскільки це один із наріжних каменів її існування та позиції в міжнародних відносинах. Саме тому Велика Британія дуже різко виступає проти окупації Чорного моря Росією. Лакійчук наголосив, що ще до повномасштабного вторгнення РФ Велика Британія допомагала розвивати ВМС ЗСУ. В тому числі щодо будівництва ракетних катерів. Проєкти так і не встигли завершити. Проте встигли передати Україні два морських тральщики - "Черкаси" та "Чернігів". Кораблі готові рухатись в Україну й мають вже сформовані екіпажі. Однак всі шляхи до Чорного моря наразі перекриті.
Павло Лакійчук також додав, що патрульними катерами та малими суднами Україні нині вже допомагають США, Данія та Велика Британія. Питання постачання цих суден вже не є проблемою, адже доставити їх можна на борту балкерів з однієї в іншу країну НАТО. Переважно в Румунію. Тож зараз Україна вже має на озброєнні британські та американські патрульні катери. Що стосується Норвегії, то ця країна допоможе Україні з амфібійними засобами. Це озброєння зможе діяти на приморському напрямку та використовуватись морською піхотою та ССО. Таке посилення ЗСУ дуже важливе, за словами Лакійчука. Адже Україна має не тільки морське узбережжя, а й Дніпровсько-Бузький лиман, де йдуть серйозні бої і де вкрай необхідна така техніка.
- Актуальне
- Важливе