"Військовим збором ЗСУ ситі не будуть": нардепка Василевська-Смаглюк наголосила на необхідності підвищення ПДВ
Для того, аби профінансувати армію, в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ. Без цього залатати бюджетну діру не вдасться
Про це 8 жовтня заявила нардепка від "Слуги Народу" Ольга Василевська-Смаглюк.
"Глобальна проблема полягає в тому, що нам потрібно вибирати, на жаль, між поганим і дуже поганим сценарієм, або дійти до дуже поганого сценарію поступово... Я думаю, що рано чи пізно, в кінці цього року або наступного, ми дійдемо до того, що будемо підвищувати ПДВ" - висловилася нардепка.
На її думку, наразі уряд досить несміливо підходить до проблем дефіциту бюджету. Передусім, за словами політикині, потрібно було провести секвестр бюджету на наступний рік і поскорочувати непотрібні програми. Крім того, варто провести реформу митниці.
"І потрібно все-таки комплексно підійти до підвищення податку. Тому що одним військовим збором наші військові ситі не будуть. Це очевидно, і над цим потрібно думати вже зараз, для того, щоб, перше, не драконити населення і бізнес. Постійна дискусія про підвищення податків - від цього всі втомлюються дуже сильно. І народні депутати, які несуть відповідальність за це, також. І, по-друге, для того щоб розуміти й мати певну передбачуваність на наступний рік", - сказала Василевська-Смаглюк.
За прогнозами Кабміну, наступного року Україна отримає 31 млрд доларів західної допомоги, а також 38 млрд доларів від арештованих російських активів. Але ще немає домовленості щодо того, чи зможе Київ направляти більше заарештованих російських активів на військових.
"Відтак потрібно комплексно закрити бюджет, наситити його для того, щоб фінансувати нашу армію одним махом", - резюмувала нардепка.
Що відомо про законопроєкт щодо підвищення податків
Нардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.
22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.
17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про підвищення податків.
2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.
Читайте також: Військовий збір та інші податки хочуть підвищити. Як це вплине на українців
- Актуальне
- Важливе