До законопроєкту про мобілізацію внесли понад 4 тис. поправок
Нардепи внесли до урядового законопроєкту про посилення мобілізації понад 4 тис. поправок. Цього місяця документ у другому читанні навряд чи розглянуть
Про це у коментарі Укрінформу розповів секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
"До законопроєкту про мобілізацію подали 3776 правок в електронному режимі. Також подавали вручну – це ще орієнтовно 500 правок. До кінця тижня їх вноситимуть у порівняльну таблицю", – сказав нардеп.
21 лютого він повідомляв про внесення понад 2,5 тис. поправок.
"Станом на зараз до другого читання законопроєкту про мобілізацію надійшло 2527 правок. Їх кількість ще може змінитися", - казав він.
Оборонний комітет, імовірно, розпочне напрацьовувати відповідний проєкт закону до голосування в другому читанні вже наступного тижня, проте точна дата початку роботи над ним невідома - представники комітету спершу повинні ознайомитися з остаточною кількістю правок, сформувати порівняльну таблицю. Лише після цього розпочнеться розгляд, сказав політик.
"Комітет ще не визначився, коли це відбудеться. Не думаю, що цього тижня. Можливо, наступного", - додав нардеп.
Раніше у коментарі РБК-Україна Костенко зазначав, що станом на 20 лютого було внесено понад тисячу правок.
"Станом на зараз уже внесено понад 1000 поправок. За моєю оцінкою, комітету знадобиться не менш як тиждень на їх опрацювання. Тому я припускаю, що цей документ може бути винесений на голосування в зал до другого читання не раніше початку березня", - сказав Костенко.
21 лютого було останнім днем, коли народні депутати могли внести поправки до законопроєкту про мобілізацію в Україні.
Що відомо про мобілізацію в Україні
19 грудня Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.
25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт про вдосконалення процедури мобілізації.
8 січня на засіданні комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
11 січня законопроєкт про мобілізацію повернули уряду на доопрацювання без розгляду в парламенті.
Омбудсмен Дмитро Лубінець стверджує, що деякі положення законопроєкту про мобілізацію порушують Конституцію, міжнародні зобов'язання України та права людей.
Наприкінці січня уряд вніс до Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Однак комітет ВР з питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого знову визнав документ таким, що містить корупційні ризики.
Верховна Рада Україні на засіданні 6 лютого підтримала продовження воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів – до 13 травня 2024 року.
7 лютого ВР підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.
Верховній Раді пропонують пом'якшити норми щодо використання сільськогосподарської та будівельної техніки, прописані в урядовому законопроєкті про мобілізацію. Ці поправки вже внесли до документа. Вони потрібні для того, аби не паралізувати агросектор.
- Актуальне
- Важливе