Наступного року боєприпасів не вистачатиме з обох сторін, - Згурець
Зараз запаси боєприпасів виснажені як в РФ, так і в європейських країнах. Тому в наступному році очікується дефіцит та брак зброї
Про це розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в етері телеканалу "Еспресо".
"Треба пришвидшувати роботу оборонної промисловості всіх держав. Але це набере обертів лише наприкінці наступного року. Тому наступний рік, з точки зору потреб зброї, буде відчутним та пов'язаним з браком і дефіцитом. Коли ми говоримо про збільшення кількості виготовлення боєприпасів, то лише наприкінці 2024 р. європейці та американці будуть виходити на кількість приблизно до 200 тис. на місяць, зараз ці показники набагато менші", - зазначив Згурець.
Підсумовуючи вищесказане аналітик пояснив, що використання в подальшому запасів американської армії або рзширення використання ATACMS буде мати важливе значення. Це вплине на характер бойових дій.
Що відомо про відправлення ATACMS Україні
19 квітня Сполучені Штати Америки оголосили про черговий пакет військової допомоги Україні розміром $325 мільйонів, у який увійдуть снаряди для HIMARS та артилерії.
Наприкінці травня представники Конгресу США вже закликали Байдена відправити в Україну згадані ракети. У листі, адресованому президенту США, лідери двопартійної Гельсінської комісії закликали Білий дім дати дозвіл на постачання в Україну американської армійської тактичної ракетної системи (ATACMS).
10 червня члени обох партій нижньої палати конгресу США представили резолюцію, в якій міститься заклик до Джо Байдена передати Україні ATACMS. А 21 червня комітет палати представників із закордонних справ підтримав резолюцію до Байдена із закликом негайного надати Україні ATACMS.
Видання WP повідомило, що США не мають достатньої кількості ракет ATACMS для того, щоб передати їх Україні
Головний редактор видання Defense Express Олег Катков в ефірі Еспресо зазначив, що Україні потрібні саме касетні ракети ATACMS, але не факт, що вони є у США.
Вже у вересні стало відомо, що США можуть передати ракети Україні у наступних пакетах допомоги.
Також повідомлялось, що адміністрація Байдена близька до того, щоб схвалити постачання Україні ракет більшої дальності, які відразу оснащені касетними боєприпасами. The Wall Street Journal писав, що Україна близька до того, щоб отримати від США ракети ATACMS вже цієї осені.
Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен, заявив, що українські військові використовуватимуть американські ракети так, як вони вважають самі.
22 вересня під час переговорів президент США Джо Байден запевнив Володимира Зеленського, що Україна отримає невелику кількість ракет ATACMS
28 вересня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що надання Україні ракет дальнього радіуса дії обговорювали під час зустрічі президент Володимир Зеленський, очільник США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц минулого тижня.
3 жовтня у міністерстві оборони США заявили про готовність передати Україні частину ракет великої дальності ATACMS з касетною бойовою частиною, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення
- Актуальне
- Важливе