Проміжні результати саміту НАТО та як технологічні інновації в 3-й ОШБр дозволяють боротись з БПЛА противника. Колонка Сергія Згурця
НАТО буде підтримувати Україну на її незворотному шляху до членства в Альянсі. Проте шлях України разом з тими мостами, які прописані в підсумковому документі саміту НАТО, може бути досить тривалим. Тож поки що можемо підсумувати рішення, які визначають допомогу та підтримку України незабаром
Проміжні результати ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні
Повноцінне членство України в НАТО не має альтернатив. Це зафіксовано в підсумковому документі ювілейного саміту НАТО, який проходить у Вашингтоні. Там стверджується, що НАТО буде підтримувати Україну на її незворотному шляху до членства в Альянсі. Ми поки що можемо підсумувати рішення, які визначають допомогу та підтримку України незабаром. Отже, Україна отримує фінансування у розмірі 40 млрд євро впродовж наступного року на оборонні потреби. Також буде створено нову структуру з питань надання допомоги та тренування українських військових. Ця структура буде відповідати за трансформацію Сил безпеки та оборони України. Буде створено центр аналізу, освіти та підготовки НАТО - Україна, який має аналізувати та використовувати на практиці досвід та уроки війни Росії і України. Ми також знаємо про обіцянку передати Україні певну кількість нових засобів протиповітряної оборони та ракет до цих озброєнь. Якщо всі обіцяні системи будуть доставлені, то Україна матиме 8 батарей систем Patriot та одну батарею SAMP-T.
Україна може отримати 128 винищувачів F-16
Зараз союзники також обговорюють збільшення кількості постачання літаків F-16 для України. Раніше ми говорили про понад 80 літаків, зараз мова йде про 128 винищувачів F-16. Перші літаки мають зʼявитися в Україні вже цього літа. Про це заявляють американські, нідерландські та данські чиновники. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має завдавати ударів по території РФ, оскільки це передбачено правом на самозахист. За його словами, НАТО допомагає реалізувати право України на самозахист, постачаючи до Києва зброю. Він зауважив, що мова йде в тому числі й про далекобійні ракети. Перед цим у Великій Британії заявили, що Україна може використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території РФ. Щодо американських ракет Atacms ще тривають дискусії. Хоча такий дозвіл суттєво покращив би наші можливості знищувати російські летовища на відстані до 300 км.
Ворог проводить активні наступальні дії в зоні відповідальності 3-ї ОШБр
Екскомандир полку "Азов", майор ЗСУ, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін розповів, що в зоні відповідальності бригади ворог накопичив значні резерви й намагався прорвати українську оборону. Однак успіху окупанти не мали. Росіяни не змогли здійснити просування на жоден метр, втім, зазнали величезних втрат. За словами Жоріна, зараз росіян намагаються проводити штурмові дії в районі відповідальності одного з батальйонів 3-ї ОШБр. Він зауважив, що основний потенціал росіян для просування й активних наступальних дій у напрямку Борової розбитий. Жорін також повідомив, що росіяни тепер перекидають свої сили та резерви на інші напрямки, які боронять інші бригади ЗСУ. Це зумовлено тим, що в напрямку Борової їм не вдалось прорвати оборону організовану Третьою окремою штурмовою бригадою.
Карта бойових дій в районі населеного пункту Борова станом на 11 липня
Максим Жорін деталізував, що при підготовці до оборони в 3-й ОШБр дуже велику увагу звертають на комунікацію із суміжними підрозділами, які діють на флангах. Часто така комунікація відбувається разом із підсиленням FPV-дронами та артилерією. Оскільки, як зауважив майор, це безпосередньо впливає на можливість успішно утримувати оборону в зоні відповідальності бригади.
Тактика активної оборони для бригад ЗСУ
Максим Жорін розповів, що підрозділи 3-ї ОШБр більш органічно й комфортно відчувають себе саме під час штурмових дій. Піхота бригади завжди готова до таких дій фізично й психологічно. В цілому, за словами Жоріна, мотиваційна складова в 3-й ОШБр дозволяє досить успішно просуватись на окремих ділянках вперед. Втім, як зауважив Жорін, будь-яка бригада ЗСУ повинна вміти успішно тримати оборону й вести оборонні дії. Ці базові навички та вміння повинна мати кожна бригада ЗСУ. Звісно, що всі підрозділи 3-ї ОШБр хотіли б, щоб їх залучали саме для штурмових дій, в яких вони більш професійні та ефективні. Однак, зараз є необхідність саме в оборонних діях.
В 3-й ОШБр завжди підтримували ідею мобілізації ув'язнених громадян
Максим Жорін розповів, що у питанні мобілізації увʼязнених всі командири 3-ї ОШБр мають спільну думку. Зокрема, за його словами, серед ув'язнених є багато якісних та мотивованих людей. Серед них є ті, хто готовий та хоче воювати проти Росії. Саме тому, досить дивним було не залучати увʼязнених до бойових дій. Жорін зауважив, що до відбору ув'язнених потрібно дуже ретельно підходити, а також уважно працювати з ними. Оскільки ці люди досить специфічні. Втім, за його словами, від самого початку дискусій про мобілізацію увʼязнених, в 3-й ОШБр підтримали цю ідею і готові були брати до себе цих громадян. Процес рекрутингу увʼязнених досить складний. Спочатку звертають увагу на причину увʼязнення, потім аналізують їхній морально-психологічний та фізичний стан і вже потім проводиться співбесіда. Після цього вони проходять базовий військовий вишкіл. Лише після базового військового вишколу вони будуть розподілятись по підрозділах. Жорін зауважив, що ці люди не можуть стати командирами підрозділів. Саме тому вони будуть направлятись до підрозділів, які зараз виконують бойові завдання.
Сержант - лідер на полі бою для бійців
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін розповів, що сержант завжди є головним солдатом на полі бою. Це той на кого рівняються і кого слухають. Ця людина на полі бою власним прикладом показує як себе вести й що робити. Саме тому, як зауважив Жорін, зараз дуже важливо готувати та навчати сержантський склад всередині підрозділів ЗСУ. Зараз звання сержанта має означити лідерство серед солдатів. Такі підходи значно різняться з тими, що були в радянській армії. Максим Жорін також додав, що, на жаль, через інтенсивність бойових дій та безпосередню залученість сержантського складу, багато хороших й навчених сержантів гине. Оскільки їхнє головне завдання полягає в тому, щоб першими вести бійців у бій проти ворога. Саме тому дуже важливо сьогодні навчати сержантів й давати їм можливість накопичувати досвід для того, щоб вони могли передати його своїм солдатам.
Системна боротьба проти російських БПЛА в 3-й ОШБр
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що поки що збивати російські безпілотники "Орлан" дуже складно. Втім, що стосується безпілотників противника Zala, то їх збиття - майже розв'язане питання. Все це стало можливим завдяки людям, які займаються в бригаді роботизованими безпілотними системами. Здебільшого це молоді люди, які приносять свої ідеї та ініціативи, які потім дають результат. Жорін наголосив, що сьогодні вже є системна боротьба проти російських безпілотників. Ця боротьба настільки успішна, що вже зараз російські безпілотники намагаються облітати смугу відповідальності 3-ї ОШБр.
За словами Жоріна, частину озброєнь та засобів ураження 3-тя ОШБр закуповує безпосередньо в українських виробників. Ці процеси вимушені. Оскільки в бригаді мають бажання й змушені забезпечувати себе тими засобами, які безпосередньо будуть ефективні на полі бою. Також процес закупівель відбувається не тільки в українських виробників озброєнь, а й в закордонних. Ця процедура була трішки ускладнена бюрократичними процесами, але сьогодні справа спростилась. Жорін додав, що процес закупівель обов'язково погоджується зі старшим начальником. Сама бригада не може проводити закупівлі. Втім, завжди проводиться детальне обґрунтування того, що саме, для чого і де хоче закуповувати 3-тя ОШБр.
- Актуальне
- Важливе