Підготовка до саміту НАТО, ситуація на фронті, євроінтеграція та Формула миру: Зеленський у Києві зустрівся з президентами Литви та Польщі
Президент України Володимир Зеленський у Києві провів зустріч із президентами Польщі Анджеєм Дудою та Литви Гітанасом Науседою
Про це Зеленський повідомив у телеграмі.
"Радий вітати в Києві наших добрих, справжніх друзів, партнерів – президента Литви Гітанаса Науседу та президента Польщі Анджея Дуду. У День Конституції України така зустріч є очевидним сигналом підтримки і нашої свободи, і нашої Європи – нашого прагнення жити вільно та згідно із законом", – написав він.
Під час зустрічі лідери трьох держав обговорили безпекові питання, зокрема активні дії українських воїнів на фронті, підготовку до саміту НАТО, євроінтеграцію і Формулу миру, повідомляє Укрінформ.
"Ми сьогодні обговорили весь спектр актуальних і безпекових питань, які об’єктивно є у нашому порядку денному. Поінформував про активні дії наших воїнів, які відбуваються на фронті зараз та які дозволяють крок за кроком непросто, але тим не менше – звільняти нашу землю", – сказав Зеленський під час спільної з польським і литовським лідерами пресконференції у Києві.
Щодо євроінтеграції України, то Зеленський наголосив, що наша держава очікує початку вже цього року переговорів щодо членства в ЄС, і подякував партнерам за підтримку.
"Звичайно, ми говорили про Формулу миру та нашу підготовку до Глобального саміту миру, який об’єднає різні держави заради однієї мети – реального подолання російської агресії. Росія програє цю війну, ніхто у Європі в цьому не сумнівається. А ми здобудемо мир і реальну тривалу безпеку для наших народів. Усі разом, у єдності, посилюючи одне одного, посилюючи наші альянси, зокрема НАТО, зміцнюючи Європейський Союз і наш спільний європейський спосіб життя", – заявив він.
Президент Польщі запевнив у підтримці прагнень України стати повноправним членом ЄС. А серед основних завдань Вільнюського саміту НАТО Анджей Дуда назвав надання гарантій безпеки Україні на шляху до отримання повноправного членства в Північноатлантичному альянсі.
"Глибоко переконані, що безпека України – це безпека всіх нас. Це наші спільні інтереси – щоб НАТО в нашій частині Європи було якомога сильніше. А в зовсім недалекому майбутньому – щоб Україна стала повноправним членом Альянсу, однією з армій об’єднання, на яку поширюватиметься дія 5-ї статті статуту НАТО", – сказав він.
Лідер Литви наголосив, що його країна також підтримує членство України в НАТО. І висловив сподівання, що Українська держава вже цього року розпочне переговори щодо вступу в Євросоюз.
"Сьогодні у формулі Люблінського трикутника ми збираємося, щоб відзначити День Конституції України. Ми показуємо всьому світу, що Україна суверенна, горда і вільна. І буде, тому що Україна переможе, незважаючи на агресію Росії", – наголосив Анджей Дуда, якого цитує у твіттері його канцелярія.
"Підтримуючи Україну в її прагненнях бути частиною євроатлантичної та європейської спільноти, ми віримо, що таким чином ми будуємо майбутнє, безпеку та процвітання нашої частини Європи. Це наша робота", – додав він.
А Гітанас Науседа у твіттері наголосив, що Україна належить до європейської родини й висловив переконання в тому, що перемовини про членство України в ЄС мають початися вже цьогоріч.
"Меседж, який я хочу донести до українського народу, – Україна ніколи не залишиться самотньою. Україна належить до європейської родини. Ми повинні почати переговори про членство вже цього року. Україна – це Європа", – написав він.
- У середу, 28 червня, у Київ з неоголошеним візитом прибули президенти Польщі Анджей Дуда та Литви Ґітанас Науседа. Обидві країни послідовно підтримують Україну в її боротьбі з РФ, а також на шляху до НАТО та ЄС. Так, 16 червня Сейм Республіки Польща прийняв резолюцію на підтримку вступу України до Північноатлантичного альянсу. Згодом в інтерв'ю українським телеканалам, зокрема й Еспресо, Дуда зазначив: на його переконання, було б найкраще, якби НАТО на саміті у Вільнюсі в липня формально запросило Україну до членства в Альянсі.
- Сейм Литви одностайно ухвалив резолюцію, що включає офіційне запрошення України до вступу в Північноатлантичний альянс, ще 6 квітня
- 28 червня президент Литви повідомив, що його країна придбала для України два зенітно-ракетні комплекси NASAM
- Актуальне
- Важливе