Сейм Польщі ухвалив резолюцію про підтримку вступу України в НАТО
Сейм Республіки Польща прийняв резолюцію на підтримку вступу України до Північноатлантичного альянсу
Про це повідомляє сейм Польщі у twitter.
"Сейм ухвалив резолюцію про членство України в Організації Північноатлантичного договору", - йдеться у повідомлені.
Як повідомляє Polskie Radio, за резолюцію із підтримкою членства України в НАТО проголосували 443 депутати, 2 проти та 7 утрималися.
Всі фракції польського сейму висловили свою підтримку резолюції, в якій зазначили, що вступ України в НАТО зміцнить Альянс і відповідає інтересам Польщі. Єдина протиборча позиція була висловлена проросійською партією "Конфедерація", яка стверджувала, що такий крок може призвести до втягнення Польщі у світовий конфлікт.
Також голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подякував сейму у facebook.
"Сейм Республіки Польща повністю підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України. Дякую за прийняття резолюції на підтримку вступу України в НАТО", - подякував він.
Стефанчук також зазначив, що у документі йдеться про те, що сьогодні Україна захищає не лише свою державність, а й спільні цінності, такі як демократія і порядок, заснований на міжнародному праві.
"Майбутній саміт у Вільнюсі має вирішальне значення для відносин НАТО та України й має стати місцем дебатів щодо їхнього майбутнього. Процедура запрошення до Альянсу Фінляндії та Швеції може бути застосована й до України", - йдеться у повідомлені.
У документі вказано, що Сейм підтримуватиме зусилля для посилення політичної і практичної співпраці між Альянсом й Україною та для побудови консенсусу щодо вступу України до НАТО.
Раніше президент Польщі Анджей Дуда закликав прийняти Україну до НАТО, натомість канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Емманюель Макрон виступили за гарантії безпеки.
Що відомо про вступ України до НАТО
У липні відбудеться саміт країн НАТО у Вільнюсі. На ньому Україна очікує конкретних рішень щодо свого шляху до вступу в Альянс. 23 травня посол України в НАТО Наталія Галібаренко розповіла, що в контексті майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна готує два пакети співпраці - політичний та практичний, які запропонує для обговорення.
Своєю чергою очільник МЗС Дмитро Кулеба 30 травня озвучив три кроки для успіху Вільнюського саміту: "Посилити інституційні зв'язки та допомогу між Україною та НАТО. Зробити крок до членства України в НАТО. Надати гарантії безпеки на шляху України до НАТО".
10 червня заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов висловив переконання, що липневий саміт НАТО у Вільнюсі зафіксує алгоритм вступу країни до Альянсу.
13 червня генсек НАТО Столтенберг заявив, що Україна однозначно стане членом Альянсу, але точні дати вступу назвати неможливо, поки країна перебуває в стані війни.
15 червня Європарламент 425 голосами за ухвалив резолюцію із закликом запросити Україну до НАТО.
16 червня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Столтенберга відмовитися від ПДЧ при вступі України до НАТО.
Видання CNN із посиланням на поінформоване джерело повідомило, що президент США Джо Байден підтримує приєднання України до НАТО без надання їй плану дій щодо членства.
- Актуальне
- Важливе