У Дії призупинили послугу бронювання військовозобов'язаних: причина
У неділю, 20 жовтня, у застосунку "Дія" тимчасово призупинили подання заяв на бронювання військовозобов'язаних через проведення аудиту раніше заброньованих громадян
Про це йдеться на сайті Дії.
Аудит триватиме до 15 листопада.
Якщо у розділі послуг "Бронювання" намагатися подати заяву, то система інформує про наступне: "Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних. Повідомимо про відновлення сервісу, тож стежте за оновленнями".
Фото: Дія
Навіщо потрібні такі заходи
Народний депутат від "Слуги народу", член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко висловив власну думку щодо призупинення бронювання через Дію.
"Для того, щоб розуміти як відбувається бронювання, треба не забувати щодо того, хто визначає критичність підприємства. Це відповідні профільні міністерства, та обласні та військові адміністрації. Там є відповідний перелік критеріїв, і таким чином підприємство може потрапити під критичність. Далі таке підприємство отримує квоту 50% від загальної чисельності військовозобов’язаних", - написав він.
За його словами, дуже важливо перевірити, в першу чергу як надавалась критичність обласними, військовими, цивільними адміністраціями.
Він підкреслив, що не менш важливо провести аудит на підприємствах, чиї працівники, маючи бронювання, виїхали за межі України та не повернулись, а також запровадити відповідний механізм запобіжник під час визначення бронювання.
"Я думаю що ні для кого не секрет, коли керівник підприємства залишав невелику квоту, а в разі, коли його працівника десь зупиняли представників центру комплектування, одразу подавав його на бронювання. Цифровізація - це корисна річ, але не варто під час війни цим було зловживати. І звісно, заборонити виїзд заброньованим за межі України або під гарантії керівника підприємства, що його працівник повернеться", - зазначив Федієнко.
Що відомо про бронювання від мобілізації
У червні уряд дозволив бронювати до 100% працівників підприємств енергетики та ОПК.
17 липня в Україні запустили послугу електронного бронювання через Дію. Наразі сервіс доступний лише для критично важливих підприємств, але з часом Мінцифра планує розширити категорії бізнесу.
Менш ніж за місяць, із 17 липня по 5 серпня, бронювання через Дію отримали майже 120 тис. працівників критичних підприємств.
У серпні Кабмін підтримав зміни до постанови, яка дозволяє великим інтернет-провайдерам і мобільним операторам забронювати усіх своїх працівників від мобілізації.
15 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наразі понад 900 тис. українців отримали бронь від мобілізації, але уряд допускає можливість збільшення обсягів бронювання.
Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що з моменту ухвалення закону весною 2024 року показники мобілізації в Україні зросли у 2,5 раза.
- Актуальне
- Важливе