Ближче до кордону з Україною перекидають 103-тю бригаду ССО Білорусі, - Гаюн
13 грудня стало відомо, що в Брестську область перекидають 103 бригаду ССО Білорусі. Цей регіон межує з українськими Волинню та Рівненщиною
Про це інформує Беларускі Гаюн.
"До Брестської області, ближче до кордону з Україною, перекидають і підрозділ сил спеціальних операцій - 103 Вітебську окрему гвардійську повітряно-десантну бригаду", - пише відомство.
Повідомляється, що сьогодні удень в напрямку Брестської області прямує великий ешелон із технікою бригади, зокрема щонайменше 10 БТР, три броньовані розвідувально-дозорні машини "Кайман", 25 МАЗів, два бензовози, пасажирські та вантажні вагони.
"Саме МБТС "Кайман" є характерною технікою для 103-ї ССО, що дозволяє говорити, що йде перекидання саме цього підрозділу. Таким чином, є підстави вважати, що бригаду також залучено до раптової перевірки бойової готовності", - інформує Гаюн.
В матеріалі припускають, що переміщення може бути ротацією підрозділів у прикордонні України, або бойовим злагодженням з підрозділами ЗС РФ.
12 грудня повідомлялося, що у Брестській області були помічені російські військові.
"Військово-пропагандистські канали поінформували про початок чергового етапу бойового злагодження так званого спільного регіонального угрупування військ ЗС РФ та РБ", - пише джерело.
Повідомляється, що перша колона з військовою технікою армії РФ рухається з району полігону "Обуз-Ліснівський" Барановичського району, Брестської області у бік полігону "Брестський" Брестського району.
Перекидають російську техніку ближче до кордону з Україною. Зокрема 24 одиниці: чотири трали з танками Т-80, мінометну батарею, машини зв'язку та інженерну техніку.
- 27 жовтня у Генштабі ЗСУ припустили, що росіяни можуть спробувати піти в наступ на Київ, використавши як плацдарм територію Білорусі.
- 30 листопада у ГУР заявили, що не бачать ознак формування наступального угруповання в Білорусі, але загроза зберігається
- 3 грудня Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали протокол про внесення змін до угоди про "забезпечення регіональної безпеки". В ISW зазначили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу зустрічався із самопроголошеним президентом Білорусі, аби продовжити тиск на нього для подальшої підтримки Мінськом російської агресії проти України.
- 6 грудня у Білорусі заявили про початок "планових занять із бойової підготовки".
- Вже наступного дня український Генштаб повідомляв, що серед військовослужбовців прикордонної служби та збройних сил Білорусі зростає невдоволення діяльністю військово-політичного керівництва.
- 12 грудня Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Кремль штовхає режим Лукашенка на війну в Україні, аби посилити контроль над Білоруссю.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе