Аналітика

Українські дрони прогресують, а система російської ППО неспроможна прикрити Москву. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
1 серпня, 2023 вiвторок
21:37
Зміст

1 серпня другу ніч поспіль безпілотники влучали по центру прийняття рішень у Москві. Вкрай показово, що дрони влучили у ту ж будівлю, що й напередодні, проте в інші поверхи

Атаки Москви безпілотниками

Другу ніч поспіль безпілотники влучали по центру прийняття рішень у столиці країни-агресорки. Цієї ночі Москва зазнала нової атаки дронів. Міноборони РФ традиційно стверджувало, що начебто змусило придушити усі дрони за допомогою засобів РЕБ. Однак наслідком такого придушення стало те, що декілька безпілотників влучило у хмарочос Москва-Сіті. При цьому влучання були у висотну башту, де розташовані міністерство промисловості та торгівлі РФ, офіси інших міністерств й низка різних установ. Вкрай показово, що дрони влучили у ту ж будівлю, що й напередодні, проте в інші поверхи.

Звісно, Україна не бере відповідальність за ці удари, хоча коментарі українських посадовців прозоро говорять про таку спрямованість. Було сказано, що бойові дії мають бути перенесені на територію РФ. І це, як на мене, абсолютно вірна логіка бойових дій.

Висновків два. Перше - українські дрони дійсно прогресують. Два дні поспіль влучати в одну й ту ж будівлю достатньо точно - говорить про те, що технічні рішення, які закладені в українські дрони, є гарними. Можемо припустити, що у ці два дні атак використовувалися дрони, які кілька днів тому були продемонстровані на ресурсах українських волонтерів. Ці дрони називаються "Бобер" зі схемою "качка". Вони здатні долати значну відстань, до 1000 км з навантаженням значної вибухової частини, яка спроможна виконувати такі бойові завдання. І другий висновок про те, що система російської ППО неспроможна прикрити Москву. При збільшенні атак ця неспроможність буде помітна все більше. Ці удари поки не руйнують повністю російську економіку, але при масштабуванні ударів збитки для ворога будуть набагато більшими. Окрім такого цільового призначення ударів по центру прийняття рішень - це ще вплив і на російських громадян, які мають відчувати, що війна з Україною - це не десь там, а вже на їхній території й у їхній столиці. Це гучно демонструє безпорадність російської політичної й військової влади у вирішенні завдань захисту та оборони.

Постачання боєприпасів для України

Звісно, окрім дронів потрібно більше й боєприпасів. Видання Financial Times в одному зі своїх матеріалів про війну в Україні повідомило, що під час наступальних дій ЗСУ використовують вже більше боєприпасів, ніж раніше. Йдеться про те, що за добу українські військові відстрілюють по рашистах до 8 тис. артилерійських снарядів. Раніше, за різними даними, норми витрат для української армії становили десь від 2 до 5 тис. боєприпасів. Бачимо, прогрес помітний.

Але для того, аби гарантувати постійну наявність боєприпасів, США зараз вирішують низку питань для забезпечення їхнього безперебійного постачання. Задля цього американці збільшують кількість виготовлення боєприпасів у себе на території, розгортаючи нові можливості. А також домовляються про те, аби окремі країни, зокрема Болгарія, Південна Корея, Японія збільшили виготовлення і постачання боєприпасів спочатку до США, а потім до України.

Ми знаємо, що є контракт на постачання 500 тис. боєприпасів з Південної Кореї до США, і потім таку ж кількість поставлять до України. Поки, щоб мінімізувати будь-які хитання у недостатній кількості, США ухвалили рішення про те, аби Україні передали касетні боєприпаси. Зараз вони активно використовуються на лінії фронту й завдають противнику значних втрат. Ці боєприпаси потрібні нам і у наступі, й в обороні.

Ситуація на лінії фронту

Українські захисники продовжують наступати на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках, а ворог намагається проводити наступальні дії на лінії Сватове-Кремінна. На цих ділянках й далі відбуваються активні бойові дії. А на деяких напрямках є певна тиша. Згадаємо про напрямок Вугледара, де тривалий час були бойові дії, а зараз є певна пауза. Хоча ми розуміємо, що напрямок Вугледара - найкоротший напрямок для наших сил до узбережжя Азовського моря.

карта Токмак Роботине Пологи ВасилівкаГрозове Лугове Михайлівка 1.08.23

З Вугледарського напрямку Назарій Кішак, командир кулеметного взводу 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців, офіцер ЗСУ зауважив, що ворог ніколи не припиняв обстріли. Артилерія, міномети й танки працюють щодня по передніх та тилових позиціях. Агресор працює також по населених прифронтових пунктах Єлизаветівка, Костянтинівка, Курахове. Противник підступний, хитрий й небезпечний.

карта Велика Новосілка Старомайорське Приютне Урожайне Рівнопіль Волноваха 1.08.23

Офіцер ЗСУ вважає, що на Вугледарському напрямку ворог не буде рухатися, хіба що пробувати робити провокації або маленькі штурми. Загарбник знає: як тільки піде колоною, то буде розбитий вщент. Так це сталося зі 155-ю морською піхотою РФ, як вони називають: "тихоокеанського флоту".

Командир кулеметного взводу 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців зазначив, що кожен напрямок ворог посилює різними додатковими підрозділами. Є такі підрозділи, як "Шторм-Z", які дають свої роти на підсилення по всій лінії фронту. За його словами, це ті недобитки, яких російський народ не хоче бачити у себе на території, тому знайшли, як їх утилізувати, відправляючи до нас. Також є ще  регулярні війська армії РФ. Відповідно, не треба розслаблятися, маємо завжди бути готовим, каже Кішак.

Універсальні всюдиходи від українського виробника

Далі поговоримо про зброю, яка нам потрібна на полі бою. Звісно, ми збираємо на пікапи та інші машини, але є універсальні речі, зокрема всюдиходи, які вже використовуються українськими військовими, але поки що масово не закуповуються. Насправді ці всюдиходи є унікальними та універсальними. Компанія-виробник всюдиходів "Богун" пропонує ЗСУ нову універсальну платформу.

Ігор Корнілов, керівник проєктів "Богуна" зазначив, що його компанія є визнаним світовим лідером з виробництва всюдихідної техніки. Відповідно, українські всюдиходи не мають аналогів у світі з точки зору своїх можливостей та характеристик. Для ЗСУ адаптовано три моделі, дві з них пілотовані. Також компанія зараз виробляє безпілотні платформи, які можуть оснащуватися додатковим обладнанням в залежності від завдань. Тобто ця техніка потрібна там, де не можуть використовуватися ті чи інші транспортні засоби, включаючи авіацію. Крім того, часто продукцію компанії називають всюдиходами-амфібіями, оскільки вони можуть пересуватися по будь-яких типах місцевості, включаючи болота, повалені дерева, трясовини, а також можуть рухатися по воді на різній глибині.

всюдихід “Богун”

Фото: dsns.gov.ua

Керівник проєктів компанії розповів, що з початку війни на потреби ЗСУ було передано безплатно п'ять всюдиходів. На сьогодні отримуються виключно позитивні відгуки від військових щодо цієї техніки. Наприклад, коли наші оборонці перебували в оточенні на одному з об'єктів у Сєверодонецьку, у них була гостра потреба у доставці боєкомплектів, провізії та вивезення поранених. У тих умовах всюдиходи компанії стали незамінними, тому що вони, рухаючись по перетнутій місцевості, перепливаючи річку Сіверський Донець, дали змогу забезпечити виконання цих оперативних завдань. Також всюдиходи використовувалися під час форсування р. Дніпро та забезпечення груп наших військових на її правому березі, тому що використання човнів стало вкрай небезпечним. Таке використання всюдиходів зробило важливий внесок під час дій на Херсонському напрямку.

всюдихід “Богун”

Фото: dsns.gov.ua

Корнілов зауважив, що поки компанія-виробник всюдиходів не отримала офіційного замовлення від ЗСУ. Можливо, основною перешкодою є складність та довготривалість поточних процедур, які необхідні для старту експлуатації цієї техніки. Однак всюдиходи української компанії вже багато років використовуються у ДСНС. Незамінність всюдихідної техніки неодноразово доводилась під час проведення рятувальних операцій, одна з них після теракту на Каховській ГЕС. Для усунення наслідків цього теракту було поставлено компанією 10 всюдиходів.

всюдихід “Богун”

Фото: dsns.gov.ua

Пан Ігор додав, що новим напрямком роботи компанії є роботизована платформа, яка має колісну базу, електричний тип приводу, також установлені дві літієві батареї. Є два типи цієї платформи, яка може бути універсальною для використання додаткового обладнання, наприклад, виконання логістичних задач або встановлення мобільної вогневої точки, або перевезення поранених і так далі. Зараз окремо ведеться робота по модернізації модулів зв'язку, щоб забезпечити захист цієї платформи в умовах роботи ворожої РЕБ.

Корнілов підсумував, що поточні виробничі потужності підприємства дозволяють виробляти до 30 одиниць техніки на місяць. Але водночас підприємство має можливість масштабування та нарощування темпів виробництва, тому компанія може організувати оперативне виробництво тієї кількості всюдиходів та платформ, яка буде потрібна.

Теги:
Читайте також:
Київ
+23°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.34
    Купівля 39.34
    Продаж 39.84
  • EUR
    Купівля 42.19
    Продаж 42.91
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
5 травня
18:50
Інтерв’ю
Валентина Ковальська
"Середовище вільних людей на чолі з Іваном": згадки подруги родини Миколайчуків Ковальської про осередок українського "поетичного кіно"
18:47
Оновлено
У Великдень окупанти завдали три удари КАБами по центру Харкова
На Великдень росіяни двічі вдарили по Харкову: травмовано 14 людей
18:32
Інтерв’ю
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
Є всі ознаки, що Путін готується до великого наступу на який в нього немає достатньо сил, - політолог Морозов
18:26
Німеччина уряд
У Німеччині міністр уперше підтримав повернення до України військовозобов'язаних
18:26
Оновлено
Росіяни атакували на Великдень Полтавщину: поцілили елеватор
18:07
OPINION
Юрій Бутусов
Чи буде Рада підприємців захищати підприємців?
18:00
Аналітика
Байден та Зеленський зустрічаються на саміті НАТО
Максимум до вступу у НАТО: що таке безпекові угоди, з ким і чому Київ їх підписує
17:31
У Черкасах розмалювали один із соборів московського патріархату
"Приємно святити паски в осередку ФСБ?" У Черкасах на вході до храму Московського патріархату лишили написи та листівки
17:20
Оновлено
"Динамо" - "Колос" 5:1 (5 травня 2024 року)
"Динамо" розтрощило "Колос": результати і розклад матчів 27-го туру УПЛ
17:00
Інтерв’ю
Сі Цзіньпін та Джо Байден
США порушили ще одні червоні лінії РФ, але роблять це обережно, щоб не розлютити Путіна, - дипломат Брайза
16:59
Росіяни завдали удару по Слов'янській ТЕС 5 ракетами
Ворог поцілив у Слов'янську ТЕС на Донеччині 5 ракетами: наслідки
16:45
Естонія
Слід готуватися до того, щоб заблокувати Росію у Балтійському морі, - командувач ВМС Естонії
16:44
обстріл, ППО
Росіяни обстріляли Куп'янщину: 3 людини постраждало
16:36
суспільство
"Прилетить туди - нічого страшного". Одеська поліцейська потрапила в скандал, прокоментувавши в соцмережах чергування на Великдень
16:35
У Німеччині відбулась акція протесту проти виступу пропутінської оперної співачки Анни Нетребко
У Німеччині відбулась акція протесту проти виступу пропутінської оперної співачки Анни Нетребко
16:30
Ексклюзив
ЗСУ
Росіяни намагаються посилювати штурмові дії в Часовому Яру: пресофіцер 26-ї артбригади Калашніков 
16:14
Al Jazeera заборонили працювати в Ізраїлі
16:09
OPINION
Дмитро Золотухін
Перемовини — це також форма протистояння
15:43
Чехія
Чехія відкликала свого посла в Росії
15:25
Предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій отримує нагороду від Путіна
"Цей відсоток населення підтримує також і Путіна": Епіфаній сказав, скільки вірян Московського патріархату лишилося в Україні
15:17
Оновлено
У Бердянську українські партизани ліквідували співробітника виправної колонії, який катував полонених: хто це такий
15:09
підземна школа у Харкові
Підземна школа в Індустріальному районі Харкова: Терехов назвав термін, коли вона почне працювати
14:28
Оновлено
Архангельське
DeepState каже про втрату двох сіл - біля Очеретиного та Куп'янська. Окупанти заявили про нібито повну окупацію Очеретиного
14:15
Оновлено
повінь
Повінь у Кенії: кількість жертв зросла до 228
14:02
Блаженніший Святослав
Коли православні та католики стануть спільно святкувати Великдень: пояснення від предстоятеля УГКЦ Святослава
14:00
OPINION
Богдан Данилишин
В Україні поліпшуються інфляційні очікування
13:54
Майк Джонсон
Джонсона не можна карати за те, що він вчинив правильно: демократи про можливе усунення спікера
13:49
Азов Азовсталь
Бригаді спеціального призначення "Азов" виповнилося 10 років
12:53
Ексклюзив
Митрополит УПЦ МП Лука та Василь Ломаченко (праворуч)
Звʼязок з російською церквою означає причетність до вбивств, - військовий капелан Дмитрієв
12:36
санкції проти Росії
Росія планує диверсії по всій Європі, - Financial Times
12:33
Ексклюзив
окупанти
"Це нереально": генерал Маломуж назвав кількість військ, які потрібні окупантам для повторного наступу на Харків та Суми
12:06
окупанти танк
У районі Часового Яру Росія зосередила до 25 тис. військових, - ОСУВ "Хортиця"
12:02
OPINION
Володимир Ар'єв
Грузія на роздоріжжі: в "русскій мір" чи в Європейський Союз
11:57
У Великодній ранок росіяни вкотре вдарили по Покровському району Донеччини: поранено трьох цивільних
11:48
Білий Дім
Білий дім заявив, що Україна планує новий контрнаступ у 2025 році після отримання військової допомоги США, - FT
11:36
Олаф Шольц
"Ми будемо підтримувати Україну скільки буде потрібно": Шольц привітав православних із Великоднем
11:24
Патріарх Варфоломій
Патріарх Варфоломій під час великодньої меси закликав Україну та Росію до обміну полоненими "всіх на всіх"
11:13
Іранські дрони, БПЛА
Чи має Україна засоби, щоб дістати до мису Чауда в Криму: відповідь Повітряних сил
10:55
Сі Цзіньпін та Путін
Китай міг би змусити Путіна припинити війну в Україні, - голова МЗС Польщі
10:49
зрк с-200
У Повітряних силах назвали засоби, які їм потрібні, щоб вражати ворожі цілі, у тому числі літаки Су-25
Більше новин