Нардеп Синютка пояснив, чому "Європейська Солідарність" не підтримала законопроєкт про мобілізацію
У законопроєкті 10449 про посилення мобілізації є цілий ряд суттєвих речей, які потрібно виправити до другого читання. У такому вигляді, як сьогодні, законопроєкт не вирішує питання посилення українського війська. Також він містить корупційні ризики
Про це розповів народний депутат України Олег Синютка в етері телеканалу "Еспресо".
"Чому ж "Європейська Солідарність" не підтримала цей законопроєкт? На розгляді в профільному комітеті не було міністра оборони, головнокомандувача збройних сил України. А такий законопроєкт як невідкладний у парламент мав вносити саме верховний головнокомандувач - президент. Законопроєкт, який проголосовано в першому читанні, потрібно виправити до другого читання. Сьогодні він точно не вирішує питання посилення українського війська. Посилення - це не лише про кількість людей. Це мають бути мотивовані люди, які розуміють, що вони прийняли рішення йти в армію і захищати країну. Ні в якому випадку мобілізація не може носити виключно примусовий характер", - повідомив він.
У законопроєкті має бути чітко вказано термін військової служби та соціальна захищеність військовослужбовців, каже Синютка.
"Людина, яка сьогодні йде на військову службу, повинна розуміти, що якщо її вміння і навички збережуть їй життя, то через рік чи два вона матиме право залишити військову службу і повернутись до цивільного життя. Також військовослужбовець і його родина мають бути захищені. Конкретного терміну демобілізації й соціальної захищеності військовослужбовців у цьому проєкті закону немає", - зазначив він.
Демобілізація військових через 36 місяців від початку служби є обманом, каже нардеп.
"Те, що там написано про 36 місяців для демобілізації, насправді є певним обманом. В уточненні зазначено, що така демобілізація може відбуватися лише після рішення уряду чи Ставки Верховного Головнокомандувача. Ми розуміємо: якщо жодного рішення не буде, то і демобілізації не буде", - зауважив він.
Бізнес-спільнота буде апелювати до багатьох речей, які стосуються підтримки економіки. Вони повинні бути враховані в цьому законопроєкті, сказав Синютка.
"Під час засідання антикорупційного комітету ВРУ було визнано, що цей законопроєкт містить корупційні ризики. Це було однією із причин, чому ми прийняли рішення не голосувати в першому читанні за цей законопроєкт. Війна - це не тільки "на нулі". Війна - коли кожен громадянин, який залишився в Україні на своєму робочому місці, робить все можливе, щоб забезпечити воїна бойовими знаряддями і фінансовими ресурсами", - додав він.
-
19 грудня Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року заявив, що Генштаб звернувся з питанням мобілізації додаткових 450-500 тис. українців.
-
25 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт про вдосконалення процедури мобілізації.
-
8 січня на засіданні Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
-
11 січня законопроєкт про мобілізацію повернули уряду на доопрацювання без розгляду в парламенті.
-
Омбудсмен Дмитро Лубінець стверджує, що деякі положення законопроєкту про мобілізацію порушують Конституцію, міжнародні зобов'язання України та права людей.
-
Наприкінці січня уряд вніс до Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Однак комітет ВР з питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого знову визнав документ таким, що містить корупційні ризики.
-
Верховна Рада Україні на засіданні 6 лютого підтримала продовження воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів – до 13 травня 2024 року
-
7 січня Верховна Рада України на засіданні 7 лютого підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації.
- Актуальне
- Важливе