Заявка України в НАТО розпочне дискусію про те, наскільки кожна країна Альянсу готова захищати своїх союзників, - аналітик Бурковський
Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський вважає, що наша заявка в НАТО дозволяє почати дискусію не лише про вступ України, а про те, наскільки готова кожна країна захищати своїх союзників і наскільки всі дійсно готові давати відсіч російському шантажу і агресії
Про це він заявив в етері телеканалу Еспресо.
"Знаєте, цією заявкою ми не лише чітко показали, куди ми йдемо. Ми зробили послугу європейським союзникам. Вони тепер всередині Альянсу подивляться, хто готовий воювати з Росією, хто готовий стати пліч-о-пліч проти російської агресії, а хто не готовий, кого можливо треба і виключити з Альянсу, хто не заслуговує на колективну відповідальність, на колективний взаємозахист", - сказав Петро Бурковський.
Аналітик зазначив, що дискусія про те, наскільки кожна країна-учасниця Альянсу готова захищати своїх союзників, є дуже вчасною, зважаючи на політику російського диктатора, який може організувати будь-який привід, щоб розпочати війну.
"Тому тут я не думаю, що Альянс розпадеться. Росія дуже хотіла б насправді, щоб це сталося. Я думаю, що Росія буде намагатися нашу заявку в НАТО подати як спосіб, що от Україна зараз розколить Європу, почнуться суперечності. Насправді наша заявка дозволяє почати дискусію не лише про вступ України, а про те, наскільки готова кожна країна захищати своїх союзників у рамках НАТО, і наскільки всі дійсно готові давати відсіч російському шантажу і російській агресії. Це дуже вчасна дискусія, адже своїми діями у Балтійському морі Росія показала, що вона може використати навіть підрив на підземних газопроводах як привід для війни. Якщо Альянс буде готовий відповісти на це рішучим чином, то почнуться навчання і збільшення контингенту, тобто будуть приведені у підвищену бойову готовність війська. Я думаю, це і покаже, що в України також є гарні перспективи вступити в НАТО", - зауважив він.
- 30 вересня, Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
- Литва, Латвія та Естонія підтримали надання Україні членства в Альянсі.
- Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі висловилася на підтримку членства України в Північноатлантичному альянсі після подачі Києвом заявки на пришвидшений вступ.
- 1 жовтня Німеччина привітала рішення України подати заявку на вступ до НАТО.
- Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Вашингтон підтримує політику "відкритих дверей" НАТО, але рішення щодо вступу України до Альянсу залежить від усіх 30 його членів.
- Володимир Воля, політолог-міжнародник, вважає, що при голосуванні щодо членства України в Альянсі проти проголосують Угорщина, Туреччина, і Болгарія.
- Заступник директора Соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів повідомив, що за новим соціологічним опитуванням понад 83% українців підтримують вступ України до НАТО.
Стежте за подіями в Україні та світу разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе