Сербія спростувала заяви, що нібито готова надати зброю Україні
Видання Reuters, посилаючись на засекречені документи Пентагону заявило, що Сербія погодилася постачати зброю Україні. Міністр оборони Мілош Вучевич спростував цю інформацію
Про це повідомляє Telegraf.tv.
Він також заявив, що це спроба втягнути Сербію в конфлікт і що держава не продаватиме зброю жодній зі сторін.
"Ми понад десять разів заперечували ту брехню й ось ми знову це зробимо. Сербія не продавала і не продаватиме зброю ні українській, ні російській стороні, ні країнам, які оточують конфлікт. Хтось, очевидно, має на меті втягнути Сербію в цей конфлікт, але ми послідовно дотримуємося нашої сформованої політики", - сказав міністр оборони.
Вучевич зазначив, що Сербія продає зброю країнам, які не беруть участі у війні, і якщо сербська зброя опиниться на полі бою - це порушення міжнародних норм з боку країн, які її купили.
"Завжди існує ймовірність того, що якась зброя якимось магічним чином буде знайдена на території конфлікту, але це не має абсолютно ніякого відношення до Сербії. Це питання до тих країн, які не поважають міжнародні норми, договірні положення та ділову практику. Повторюю, Сербія не надсилала зброї Україні, і все, що публікується на цю тему, є неправдивими спекуляціями", – сказав він.
Про те, що Сербія планує надати чи вже надала зброю Україні раніше повідомило видання Reuters.
У документі Пентагону під назвою "Європа у відповідь на триваючий російсько-український конфлікт" у вигляді діаграми перераховані "оціночні позиції" 38 європейських урядів у відповідь на прохання України про військову допомогу.
З діаграми видно, що Сербія відмовилася проводити навчання українських військових, але зобов'язалася надати летальну допомогу або вже надала її. У ній також зазначено, що Сербія має політичну волю і військову спроможність надавати зброю Україні в майбутньому.
Документ має грифи "Секретно" і NOFORN, що забороняє його розповсюдження серед іноземних спецслужб і військових. Він датований 2 березня і скріплений печаткою Об'єднаного комітету начальників штабів.
- Нагадаємо, 6 квітня видання The New York Times написало про витік засекречених документів, в яких детально описані плани США та НАТО щодо нарощування української армії перед запланованим контрнаступом. Пентагон почав розслідування.
- Майже відразу ж у соціальних мережах з'явилася нова порція таємних документів, які, ймовірно, розкривають секрети американської національної безпеки щодо України, Близького Сходу і Китаю.
- Вже 8 квітня у Головному управління розвідки повідомили, що так звані засекречені військові документи про плани наступу ЗС України насправді є підробкою та спецоперацією російських спецслужб. РФ могла підробити документи, щоб зірвати західну допомогу Україні.
- 9 квітня журналісти-розслідувачі Bellingcat з'ясували, що першоджерелом "злитих" секретних документів Пентагону про контрнаступ Збройних Сил України був сервер на Discord.
- CNN же повідомило, що українське командування змінило деякі свої військові плани після того, як стався витік секретних документів Пентагону у мережу.
- Наразі у Пентагоні досі оцінюють масштаби витоку секретних документів, які також пов'язані з Україною. Радник офісу президента Михайло Подоляк своєю чергою зазначив, що документи не містили даних про контрнаступ ЗСУ.
- Деякі з цих документів не пройшли перевірку на оригінальність, у Білому домі їх назвали підробкою. А журналісти Associated Press дізналися, що людиною, яка опублікувала секретні документи Пентагону в Discord, може бути дитина.
- Пізніше CNN звітували, що оприлюднені документи розкривають збір американською розвідкою інформації про своїх ключових партнерів і супротивників та конкурентів, зокрема Китай.
- Актуальне
- Важливе