Аналітика

ЗСУ виконують надзвичайно важливу місію, а керівництво РФ шукає вихід з глухого кута. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
20 вересня, 2022 вiвторок
22:30

Після успішного проведення Харківсько-Ізюмської операції зі звільнення значної території нашої землі від окупантів, ЗСУ продовжують контрнаступальні дії

Зміст

Ситуація на фронтах

Після успішного проведення Харківсько-Ізюмської операції зі звільнення значної території нашої землі від окупантів, ЗСУ продовжують контрнаступальні дії. Це відбувається і на Харківщині, і на Луганщині, де наші війська перетнули річку Оскіл, а ворог намагається утриматися по лінії Лиман — Ямпіль — Білогорівка. Хоча частина Білогорівки, як вже повідомляли, під нашим контролем.

Своєю чергою на суходолі Півдня тривають бойові дії у напрямку Херсона,  через річку Інгулець та на півночі Херсонської області, у зоні Високопілля та Ольгине. Наші далекобійні системи завдали удари по російських військових, транспортних і матеріально-технічних об‘єктах на Херсонщині, як на Правобережжі, так і у глибокому ворожому тилу. Російським військам не вдалося звести альтернативну переправу через річку Дніпро у районі Нової Каховки та Козацького, про що повідомило ОК "Південь". Ввечері було збито на Херсонщині штурмовик Су-25, а на Миколаївщині збили іранський дрон Shahed-13 6,  який росіяни називають "Герань -2".

Противник намагається наступати на Бахмут та протискати нашу оборону від Донецька, адже Генштаб ЗСУ повідомив, що у результаті успішних дій українських підрозділів сил оборони на Бахмутському та Авдіївському напрямках ворог продовжує зазнавати значних втрат.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України вважає, що російська армія готується до оборонних операцій на окупованих територіях і формує до трьох ліній оборони по окремих ділянках. Зараз ворог намагається створювати резерви, щоб поновити свої позиції. Але створення резервів, а тим більше просування по нашій території, зараз дуже проблематично для армії РФ.

Консерватизм у передачі винищувачів для України

Значною мірою успішність наступальних дій нашого війська залежить від обсягів закордонної допомоги, тому досить часто керівництво ЗСУ і політичне керівництво держави говорять і про нові літаки, про танки для нашої армії. З‘явилися окремі нюанси та заяви з боку американської сторони, які варто розглянути більш детально.

Ми неодноразово говорили про те, що Україна має якнайшвидше отримати нові бойові літаки, зокрема F-15 чи F-16. Проте здається, що найближчі роки наші Повітряні сили можуть розраховувати лише на наявний парк, ще з радянських літаків. Таки висновки можна зробити після заяви командувача ВПС США в Європі та Африці генерала Джеймса Хекера, який заявив, що Україна за сім місяців від початку повномасштабної війни зберігає близько 80% від кількості своїх літаків, що мала перед війною, і є це гарний показник. Щодо часу отримання F-16, то генерал Хекер був прагматичним, заявивши, що при відповідному політичному рішенні  ці винищувачі надійдуть в Україну не раніше, ніж через 2-3 роки.

До цього у Пентагоні вже заявляли, що передача винищувачів не знаходиться у короткостроковій перспективі, й Вашингтон насамперед скерований на те, аби передавати ЗСУ озброєння, яке можна одразу використовуватися для бойових дій.

І тут єдиним коротким варіантом є отримання винищувачів МіГ-29 з інших країн, або надання Україні запасних частин до МіГ-29, які дозволяють збільшити кількість боєздатних українських літаків. Також, як версія, наголошується на передачі західного озброєння, яке можна інтегрувати в українські винищувачі МіГ-29 та Су-27 для посилення їхніх можливостей, як це було з ракетами HARM.

Можу сказати, що консерватизм чи реалізм американського генерала щодо передачі Україні західних винищувачів не збігається з підходами наших пілотів, які неодноразово наголошували на прискоренні Заходу і з підготовкою наших пілотів, і з пришвидшенням темпів передачі ЗСУ закордонних винищувачів, бо вони вимушені протистояти у повітрі значно новішим російським літакам.

Які танки можуть отримати ЗСУ

А як з отриманням американських танків Збройними силами України? Таке питання пролунало на черговому брифінгу у Пентагоні. Відповідь була наступною: Це справді важлива сфера можливостей для українців, танки  на порядку денному і розглядаються разом з іншими варіантами. Було зазначено, що танки, які можуть бути поставлені швидко, то лише радянських зразків, але ми відкриті й для інших варіантів. Однак, у випадку тих інших варіантів, у Пентагоні зауважують, що вони будуть розглядатися у контексті з навчанням, технічним обслуговуванням та відповідною підтримкою, тому що, коли йдеться про танки Abrams,  треба забезпечити українську армію відповідним паливом до цих танків, мастилами й  боєприпасами, які до американських танків є іншими від того, що використовують ЗСУ.

Цікаво, що серед багатьох варіантів, які обговорюються у США, йдеться не лише про Abrams, яких на зберіганні в американської армії понад 3500. Виявляється, що також є й опція щодо передачі ЗСУ більш старіших танків - це М60 А-3 американського виробництва зі 105 мм гарматою, які знаходяться на зберіганні у низці країн НАТО. І ці танки можуть бути модернізовані за допомогою сучасних датчиків та інших систем, і передані Україні.

Вчора стало відомо про те, що відбувся так званий кільцевий обмін між Німеччиною та Словенією, у результаті якого ЗСУ потім мають отримати 28 знятих з озброєння танків типу M-55S. По суті, це добре покращений зразок танку Т-55, але у будь-якому разі постачання M-55S зі Словенії, скоріш за все, це спроба допомогти Україні у пожежному темпі. Передача цих танків крок добрий, але це зовсім недостатній для того, аби говорити, що відбувається суттєве посилення потенціалу української армії у бронетанковому сегменті.

Місія, яку виконують ЗСУ є надзвичайно важливою і йдеться про РФ, керівництво якої зараз шукає вихід майже з глухого кута.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
23:59
Оновлено
ППО
РФ безперервно запускає групи БПЛА по Україні: ввечері 24 листопада у Києві та області працювала ППО
23:58
Олександр Сирський і блогери
"Відверто обговорили ситуацію на фронті": Сирський зустрівся з блогерами, які висвітлюють військові теми
23:49
Кароль Навроцький
Називає Галичину "Східною Малопольщею", виправдовує операцію "Вісла": що відомо про боксера та історика Кароля Навроцького, висунутого ПіС кандидатом у президенти Польщі
23:48
Вибух
РФ вдарила ракетами по Чернігівщині: постраждав 28-річний чоловік
23:34
президентські вибори в Румунії
Вибори президента Румунії: екзитполи назвали тих, хто виходить у другий тур
23:12
Ексклюзив
"Росіяни продемонстрували європейським країнам дистанцію": дипломат Чалий про удар 21 листопада по Дніпру
23:08
Війна з Росією, ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 198 боєзіткнень: найбільше атак на Курахівському напрямку
22:28
Иркут МС-21 ближньо-середньомагістральний пасажирський літак
В Анталії загорівся російський літак, який прилетів із Сочі
22:15
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь", "Верес" здобув нічию у грі з "Олександрією". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
22:09
Ексклюзив
ядерна зброя
Треба припинити публічні дискусії і ухвалити політичне рішення, - ексміністр енергетики Плачков про можливість створення в Україні ядерної зброї
22:08
РФ намагається запровадити штучний інтелект у БПЛА, щоб вони "спілкувалися" між собою й оминали українську ППО, - The Guardian
21:49
В Україні запустили додаток "єППО", в якому можна повідомляти про повітряні цілі
Як кожен українець може допомогти ППО за допомогою застосунку ЄППО: пояснення від Міноборони
21:40
Марія та Михайло Грушевські. Київ, 1928 рік
Вірив у "хороших рускіх", розпустив армію, визнав СРСР: рівно 90 років тому на лікуванні у Кисловодську загадково помер Михайло Грушевський
21:25
Дональд Трамп
Конгресмен Волц заявив, що Трампа "надзвичайно непокоїть кровопролиття" в Україні
21:18
застосунок Дія
У Дії" з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю
20:53
Адель
"Буду страшенно сумувати": співачка Адель заявила про паузу у музичній кар'єрі
20:37
Володимир Зеленський
"Працюємо з партнерами для встановлення деталей": Зеленський про удар РФ новою ракетою по Дніпру
20:23
Генератори та зброя: Литва передала Україні новий пакет допомоги
20:06
OPINION
Це війна, яка пропонує Цивілізації вибір
20:01
Ексклюзив
ППО THAAD
Чи можна протидіяти ракеті "Орешнік" та наскільки це ефективно: пояснив авіаексперт Криволап
19:43
Дмитро Медведєв
Медведєв: потенційно ми можемо передати свої ядерні технології ворогам США
19:18
Лондонське Сіті
На Вестмінстерському мосту в Лондоні четверо чоловіків влаштували бійку: один з них - у лікарні з ножовим пораненням
18:53
Андрій Сибіга
Сибіга: партнери України повинні надати нам ППО, здатне перехоплювати нові ракети Росії
18:49
Інтерв’ю
путін
Захід має чітко дати зрозуміти Путіну: якщо він збирається вести глобальну війну, то вона буде, - російський опозиційний експерт Морозов
18:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: на Київщині пошкоджено промислове підприємство
18:32
З 14:00 до 20:00: коли відключатимуть світло 25 листопада
18:04
OPINION
Соціальна ненависть як зброя проти України
17:57
Ярмак на вулиці Вокзальній у Бучі (весна 2022 року)
"Всіх чекає присяга або прапору, або ординській ганчірці". Yarmak випустив пісню "Замкнутий контур" про те, як Україні перемогти у війні
17:40
Андрій Мельник
Посол Мельник: наступні вісім тижнів будуть найбільш відповідальними і складними в історії України після 1991 року
17:37
Інтерв’ю
НАТО, Трамп
Трамп прагнутиме угоди, яка не дозволить Україні залишатися вразливою до тиску Росії, - дипломат Брайза
17:10
скрішот
Удар "Орешником" по Дніпру: СБУ показала уламки ракети
16:54
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні
16:45
ТЭС в Курахово
Курахівської ТЕС більше нема. Після ударів Росії не лишилося навіть труб
16:41
Ексклюзив
вибори в румунії
"Стане, якщо не президентом, то принаймні опозиційним політиком №1": журналістка Присяжнюк про перебіг першого туру виборів у Румунії
16:40
Інтерв’ю
Іван Уривський
Гейт "Конотопської відьми", українська класика та обличчя вітчизняного театру, - розмова із режисером-постановником театру ім. Франка Уривським
16:28
Оновлено
Вбивство у готелі Києва: де це сталося і хто стріляв
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
15:45
окупанти
Увійшли до квартири й відкрили вогонь: у Торецьку росіяни розстріляли двох і поранили одного цивільного
15:41
ізраїльський авіаудар по Бейруту
ЦАХАЛ вдарив по командному пункту ліванської армії в Аль-Амірії: в Ізраїлі заявили, що "шкодують про інцидент"
Більше новин