Найбільш складний тиждень в історії оборони Авдіївки. Колонка Сергія Згурця
Цей тиждень виглядає найбільш складним в історії оборони Авдіївки, бо противник кинув всі сили на перерізання головної логістичної траси, яка йде повз Коксохім до міста. Противник зміг фізично перерізати трасу Авдіївка - Ласточкіне, вийшовши до Індустріального проспекту. Таким чином їм вдалося скоротити майже наполовину наші можливості щодо логістики до Авдіївки
Терористична ракетна атака України 15 лютого
Російська окупаційна армія вночі 15 лютого здійснила черговий терористичний обстріл України з використанням далекобійних ракет різних типів. За схемою атака була досить стандартною. Використовувались крилаті та балістичні ракети. Крилаті ракети з бомбардувальників Ту-95 пересувались довгими маршрутами по території України.
Таким чином, ворог і далі намагається ускладнювати маршрути своїх ракет, щоб знайти слабкі місця нашої системи ППО. За інформацією від наших Повітряних сил, з 26 ракет різних типів силами ППО було збито половину. Зокрема, з 18 крилатих ракет було знищено 14. Також силам ППО вдалося збити всі 6 балістичних ракет на підльоті до Києва. Є підтвердження, що було збито одну ракету "Калібр", а також є, ймовірно, підтвердження про уламки ракети КНДР. Варто нагадати, що це вже 5-та масована атака на територію України у 2024 році. Попередня ракетна атака була 7 лютого. Тоді ворог, окрім переліку всіх ракет, про які ми згадували, використав ще й свою гіперзвукову ракету "Циркон". Саме тому посилення нашої протиповітряної оборони залишається важливим викликом. Про що й говорили на засіданні "Рамштайну".
Ситуація в Авдіївці є надзвичайно критичною
Чергова активна фаза бойових дій на Авдіївському напрямку триває з 9 жовтня минулого року. Тоді ворог намагався атакувати великими радіусами з півночі та півдня зі штурмами в напрямку Сєверного та Степового. В них нічого не вийшло, й ворог почав переформатовуватись й накопичувати сили ти засоби. Зараз на Авдіївському напрямку окупанти зосередили понад 50 тис. особового складу й понад 12 різних полків та бригад, які зараз намагаються атакувати Авдіївку.
За даними британської розвідки ворог має втрати понад 25 тис. саме на Авдіївському напрямку, втім далі проводить ротації та використовує свою перевагу в артилерії та авіації. Найбільш напружені події розпочались на початку лютого, після того як ворог мав певні успіхи на півночі Авдіївки й на півдні, за комплексом "Царська охота".
Цей тиждень виглядає найбільш складним в історії оборони Авдіївки, бо противник кинув всі сили на перерізання головної логістичної траси, яка йде повз Коксохім до Авдіївки. Противник зміг фізично перерізати трасу Авдіївка - Ласточкіне, вийшовши до Індустріального проспекту. Таким чином їм вдалося скоротити майже наполовину наші можливості щодо логістики до Авдіївки.
Карта бойових дій на Авдіївському напрямку за період 8-14 лютого
Зараз наші військові продовжують тримати оборону. Кілька днів тому на цю ділянку фронту була перекинута 3-тя окрема штурмова бригада. Я думаю, ця бригада була скерована на цю ділянку фронту рішенням головнокомандувача ЗСУ Олександром Сирським.
За словами командира бригади Андрія Білецького, ситуація в місті надзвичайно критична. Окремі батальйони 3-ї ОШБр провели рейди в захоплені ворогом райони Авдіївки. Сили противника, де діє 3-тя ОШБр, складають сім бригад. Також Білецький повідомив, що ситуація в Авдіївці залишається загрозливою й нестабільною. Потім був коментар заступника командира 3-ї ОШБр Максима Жоріна. За його словами, підрозділи бригади виконують завдання, які навіть їм було важко уявити, бо бої в Авдіївці в рази пекельніші, ніж битви за Бахмут. Ворог має величезну кількість особового складу, який пре з усіх сторін. І нарешті інженер 3-ї ОШБр сказав, що ситуація загалом дуже нагадує оборону Бахмута, коли піхота бригади повинна була займати оборону відразу з маршу.
На фоні всіх цих повідомлень, зʼявилась інформація від речника ОСУВ "Таврія". За його словами, в Авдіївці відбувається маневр нашими підрозділами подекуди для відходу на більш вигідні позиції, а подекуди для відбиття втрачених позицій. Постачання, логістика та евакуація з Авдіївки ускладнені. Подивившись на мапу, можна побачити, що є всього три дороги у бік Авдіївки. Зокрема, Орлівка - Ласточкіне, яка частково заблокована противником, Ласточкіне - Сєверне та Сєверне - Авдіївка. Всі ці дороги сходяться на півночі Авдіївки, в районі "Хімік". Саме ці дороги є основними логістичними шляхами постачання для наших військ. Як на мене, зараз 3-тя ОШБр має відкинути або стримати просування ворога до логістичних трас й забезпечити відхід наших військ зі східної кишені, що дасть можливість зберегти особовий склад. Оскільки ми чудово розуміємо, що для контратак ЗСУ потрібні більші сили, ніж потужність однієї бригади.
Плащ-накидка для захисту від тепловізійних засобів спостереження
Старший науковий співробітник відділу розвитку морських озброєнь Науково-дослідного центру ЗСУ Інституту військово-морських сил Костянтин Боряк розповів, що його центр постійно спілкується з представниками Міноборони, а також з фахівцями, які розробляють засоби маскування. Сьогодні ще немає чітких вимог для виготовлення плащів-накидок для захисту від тепловізійних камер. Адже одного універсального такого плаща для різних підрозділів ЗСУ поки немає.
За словами Боряка, вони займались розробкою плащів-накидок для захисту й маскування від тепловізійних засобів спостереження саме для підрозділів ГУР, ССО, ДРГ, снайперів і т.д. Такого виду конструкція плащів не притаманна для підрозділів ДШВ. Боряк наголосив, що залежно від умови виконання завдань конструкція плащів для захисту від тепловізійних засобів спостереження може бути різною.
Костянтин Боряк наголосив, що відмінність їхнього плаща-накидки від інших полягає в тому, що їхній продукт має процес теплообміну з зовнішнім середовищем. Втім, такий теплообмін такий швидкий, що залишається непомітним тепловізійним засобам спостереження. За словами Боряка, військовослужбовці дуже позитивно оцінюють плащі-накидки для захисту від телевізійних засобів спостереження. Однак сьогодні виробництву не вистачає фінансів, щоб виконати всі потреби й запити від військових.
- Актуальне
- Важливе