Росія шукає ресурси для війни проти України по всьому світу. Колонка Сергія Згурця
Хоча можливості російського оборонно-промислового комплексу залишаються потужними, їх не достатньо для ведення активних бойових дій. Росія продовжує шукати ресурси для війни по всьому світу. Зокрема, візит Путіна до КНДР має на меті отримати більше озброєння та боєприпасів від Кім Чен Ина
Компанія Northrop Grumman планує виробляти в Україні боєприпаси
Варто почати з гарної новини, яка пролунала на тлі виставки Eurosatory у Парижі. Зокрема, американська компанія Northrop Grumman планує відкрити виробництво боєприпасів середніх калібрів в Україні. Цей проєкт буде фінансуватись з $2 млрд, які виділили США на розвиток оборонно-промислових можливостей України. Власне це поки що всі деталі цієї новини. Зараз ми ще не знаємо про часові рамки цього проєкту, обсяги та умови. Що стосується номенклатури, то до боєприпасів середнього калібру відносяться всі снаряди від 20-мм до 50-мм. Головне це боєприпаси до автоматичних гармат бойових машин піхоти й різних бойових модулів. Також у компанії заявили про плани розширити виробництво танкових боєприпасів та снарядів калібром 155-мм.
Варто зазначити, що компанія Northrop Grumman є одним із гігантів американського оборонно-промислового комплексу. Компанія посідає третє місце за доходом, який перевищує $32 млрд на рік. Також варто додати, що від початку цього року це вже третє оголошення про плани побудувати в Україні завод з виробництва боєприпасів. Про це вже заявляли компанії Rheimetal та Czechoslovak Group. Сподіваємось, що всі заявив матимуть реальне втілення, адже до цього часу окупаційна російська армія має перевагу в пострілах артилерії по всій лінії фронту.
Бойові дії на Харківщині: 3-тя ОШБр стримує наступ противника біля Борової
Перевага противника в артилерії дозволяє йому реалізувати плани з повільного наступу. Зокрема, на Харківщині, де сьогодні діє 3-тя ОШБр. Після бойових дій на Авдіївському напрямку підрозділи бригади були перекинути на захист Борової. Всі ми бачили повідомлення від 3-ї ОШБр, в яких заявлялось про те, що попри переважні сили противника та відсутність резервів, підрозділи бригади понад місяць продовжують утримувати визначені рубежі. За оцінками командування 3-ї ОШБр ця ділянка фронту є однією з найінтенсивніших З початку травня 3-тя ОШБр знищила понад 1000 окупантів та вдвічі більше пораненими. Втім, ворог щотижня присилає поповнення, щоб компенсувати втрати. Один із командирів батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук сказав, що ворог продовжує активно штурмувати наші позиції, наші військові їх знищують, втім, серед захоплених в полон окупантів не було жодного, хто б служив понад місяць. Це означає, що противник формує штурмові батальйони буквально з коліс, втім, забезпечуються вони потужною вогневою підтримкою.
Росіяни кидають останні резерви, щоб просунутись по всій лінії фронту
Експерт Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає, що зараз ми підійшли до критичного етапу війни. Оскільки Росія буде намагатись кидати останні резерви для просування на фронті до президентських виборів в США. Головна мета - повністю окупувати Донецьку, Запорізьку, Луганську та Херсонську області. За словами Самуся, саме для цього вони розпочали наступ на Харківщині, щоб розтягнути сили Збройних сил України, а також спробувати прорватись від Вовчанська в напрямку Купʼянська. Цього не сталось. Втім, як наголосив Самусь, окупанти продовжують накопичувати резерви на різних ділянках фронту до того часу, поки Україна не отримує достатню кількість боєприпасів та не має літаків F-16. Це підтверджує й ультиматуми Путіна, які він висунув напередодні Саміту миру й цілком відображає переговорну платформу, яку бачать у РФ.
Російський оборонно-промисловий комплекс не готовий до ведення активних бойових дій
Михайло Самусь пояснив, що хоч здатності оборонно-промислового комплексу РФ є значними, втім, їх не вистачає для активного ведення бойових дій. Саме тому диктатор Путін намагається знайти підтримку в союзників РФ. Зокрема, в КНДР. Росія продовжує шукати додаткові ресурси по всьому світу. Також, за словами Самуся, в контексті війни на виснаження слід враховувати ціни на нафту. Оскільки, коли говоримо про війну на виснаження, то починаємо рахувати ВВП країни. На перший погляд, може здатись, що в цьому компоненті в Росії все гаразд, але при зміні цін на нафту, РФ може позбутись своїх надприбутків й відповідно виділених коштів для продовження війни. Зокрема, виплат мобілізованим та виробництво військової техніки. Самусь наголосив, що в Росії, як і в України, є критична ситуація з ресурсами. Саме тому заявляти, що Росія може воювати ще кілька років в такому ж темпі, не варто.
Захід збільшує потужності оборонно-промислового комплексу
Михайло Самусь також зауважив, що від початку вторгнення РФ в Україну, є певне відчуття, що на Заході очікують на те, що Київ погодиться на Мінськ-3. Для Заходу це означатиме, що не потрібно ламати світову систему безпеки, яка існувала понад 30 років. Втім, як зауважив Самусь, вже сьогодні відбувається перебудова світового сприйняття нової системи безпеки. Не тільки російський ВПК перебудовується, це роблять і західні країни. Самусь додав, що в цій історії дуже цікавим має бути саміт НАТО у Вашингтоні, адже на ньому мають прийняти рішення про фонд на $40 млрд щороку для збільшення потужностей оборонно-промислового комплексу країн НАТО. Якщо це рішення буде прийняте, то, за словами Самуся, маховик війни буде розкручуватись з ще більшою силою. Компанії оборонно-промислового комплексу зможуть планувати своє виробництво на роки й збільшувати виробництво боєприпасів та техніки.
Якби Україна отримала все необхідне, то війна вже була б завершена
Михайло Самусь вважає, що "керована ескалація" є хибним підходом до ведення війни з боку США. Цю війну можна було не допустити. Оскільки, як зауважив Самусь, після зустрічі Байдена з Путіним у Женеві, склалось враження, що російський диктатор пообіцяв президенту США не розпочинати війну проти України. За це він отримав ряд поступок від США. Потім, в середині 2021 року, стало зрозумілим, що Захід програє Росії, а Москва реалізувала свою стратегію. Самусь додав, що коли РФ розпочала вторгнення в Україну, то там розраховували, що Захід взагалі не буде здатний на якусь протидію. Втім, після лютого 2022 року, адміністрація Байдена потроху нарощувала постачання озброєння Україні з кожним етапом ескалації з боку РФ. Експерт зауважив, що якби рішення надати Україні все необхідне озброєння було прийняте відразу після вторгнення Росії, то війна давно б закінчилась. Втім, на жаль, адміністрація Байдена діє іншим чином. Зокрема, не допустити ескалації війни та не втягнути США й НАТО в прямий конфлікт з Росією. Це хибна політика. Оскільки зараз ми спостерігаємо за розбалансуванням ядерної системи стримувань та формування нового союзу диктаторських режимів. Фактично, світ знаходиться на порозі ядерного хаосу.
- Актуальне
- Важливе